Amstelveen/New York, 11 augustus 2003 – De recent geannonceerde overnames in de Business Intelligence markt (Crystal Decisions door Business Objects; Brio Software door Hyperion) markeren een volgende stap in de verdergaande volwassenwording van de Business Intelligence (BI) markt. Information Builders verwelkomt deze ontwikkeling om drie redenen: er hoeft met minder concurrenten rekening gehouden te worden; de overnamepartners zullen bovendien hun handen vol hebben aan de integratie van hun technologieën, organisaties en bedrijfsculturen. Tenslotte vormt de overnamegolf een ondersteuning voor de juistheid van Information Builders’ strategie. Dat stelde Gerry Cohen, oprichter en CEO van Information Builders, tijdens een op 29 juli gehouden teleconference over de stand van zaken in de BI-markt.
Gerry Cohen is ervan overtuigd dat Information Builders een leidende rol zal blijven spelen en haar positie op de shortlists verder zal versterken. “We hebben 28 jaar ervaring in deze markt. Met onze webbased technologie hebben we een voorsprong van zeven jaar op de concurrentie.” WebFOCUS is van de grond af aan gebaseerd op webtechnologie en biedt een volledig geïntegreerd platform voor enterprise business intelligence en reporting. De concurrenten zijn nog volop bezig hun uiteenlopende producten geschikt te maken voor het web. De visie van Information Builders op het gebruik van webtechnologie is derhalve niet alleen vooruitstrevend, maar ook juist geweest.
Dat geldt ook voor de integratie van enterprise business intelligence met reporting, zo blijkt nu. De recente overnames passen in de door Gartner voorziene convergentie van enterprise business intelligence suites (EBISs) en reporting. De overnames moeten blinde vlekken in het productportfolio van de overnemende partijen invullen. Volgens het Gartner rapport “Enterprise BI Suites and Reporting: Convergence at Last” (September 10, 2002) zijn robuuste rapportagesystemen en EBISs historisch gezien altijd afzonderlijke technologische domeinen geweest. Toch wordt duidelijk dat deze twee domeinen snel naar elkaar toe zullen groeien als gevolg van de behoefte in de markt. Information Builders loopt hierin voorop. Gartner plaatst Information Builders in het zogeheten leiderschapskwadrant. Information Builders heeft die convergentie al doorgevoerd. “De meeste partijen moeten nog beginnen met wat wij al afgerond hebben,” zegt Cohen.
Information Builders
Information Builders is toonaangevend in enterprise business intelligence en real-time web reporting. De ongeëvenaard betrouwbare en flexibele WebFOCUS software voorziet in alle behoeften aan rapportage van gebruikers binnen de extended enterprise, variërend van enkele analisten en power users, tot honderdduizenden klanten en gebruikers op het web. Bovendien stelt WebFOCUS organisaties in staat al hun informatie te benutten door overal bij te kunnen - van legacy tot datawarehouse.
Door GartnerGroup omschreven als “rock of Business Intelligence” heeft Information Builders in de 27 jaar van haar bestaan met succes software en diensten van hoge kwaliteit geleverd aan meer dan 11.000 klanten overal ter wereld, waaronder de meeste Fortune Top 100-bedrijven en Amerikaanse overheidsdiensten. Information Builders heeft het hoofdkantoor in New York, telt 1.900 medewerkers en heeft meer dan 350 business partners. Het realiseerde in 2002 meer dan 300 miljoen dollar aan omzet. Meer informatie is te vinden op www.informationbuilders.nl.
iWay Software
iWay Software, een dochterbedrijf van Information Builders, is marktleider in middleware die e-business initiatieven versnelt door de snelle integratie van complexe systemen. Met functionaliteit voor het integreren van systemen in real-time, near real-time of volgens tijdschema, biedt iWay een complete, herbruikbare infrastructuur voor EAI, B2B, e-commerce en mobile business. iWay’s ervaring met complexe informatiesystemen heeft geleid tot de ontwikkeling van kant-en-klare intelligente adapters voor het aansluiten van meer dan 200 standaardapplicaties, transactiessystemen, legacy data, relationele databases en e-business formats, zonder dat er softwarecode hoeft te worden geschreven. De oplossingen van iWay Software zorgen voor een aanzienlijke vermindering van de tijd, kosten, inspanningen en risico’s van integratieprojecten in bedrijven. Meer informatie is te vinden op www.iWaysoftware.com.