www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (23 jaar en 37 dagen geleden)
Bedrijf:

Angst voor gebrekkige beveiliging weerhoudt zes miljoen Britten van online bankieren

Onderzoek wijst uit: authenticatie via mobiele telefonie neemt deze angst weg

Maarssen, 22 mei 2003 - Een recent onderzoek naar het gebruik van internetbankieren wijst uit dat de angst voor een gebrekkige beveiliging zes miljoen Britten ervan weerhoudt om hun bankzaken online te regelen. Het onderzoek is geïnitieerd door RSA Security (Nasdaq: RSAS) en werd uitgevoerd door het onafhankelijke onderzoeksbureau MORI. 28 procent van de respondenten ziet beveiliging als grootste obstakel voor online bankieren. Uit het onderzoek blijkt echter ook dat de inzet van mobiele telefoons als authenticatiemiddel het online regelen van bankzaken sterk kan bevorderen.

"Er bestaat een wisselwerking tussen beveiliging en vertrouwen: veel mensen voelen zich niet veilig bij online transacties. Tegelijkertijd vertrouwen ze het huidige wachtwoordsysteem voor e-banking niet", zegt Alnoor Samji, directeur van MORI.

Toen MORI een nieuwe beveiligingsoplossing voor internetbankieren via de mobiele telefoon testte, waren de resultaten zeer positief. In plaats van identificatie via een wachtwoord kan iemand die online bankiert zijn/haar mobiele telefoon gebruiken als authenticatiemiddel. Hiermee wordt gegarandeerd dat mensen zijn geïdentificeerd voordat ze toegang krijgen tot vertrouwelijke rekeninginformatie en bankdiensten.

"Mensen worden gerustgesteld als ze oplossingen gebruiken van een bekend merk. Dit vertrouwen is gebaseerd op de wetenschap dat vooraanstaande leveranciers de best mogelijke beveiliging bieden", aldus Samji. "Deze oplossing voor mobiel bankieren wordt al ingezet door Zwitserse banken. Ons onderzoek wijst uit dat de inzet van deze oplossing het klantvertrouwen voor online bankieren in het Verenigd Koninkrijk sterk kan bevorderen."

De eerste reacties op beveiligingsoplossingen voor internetbankieren via de mobiele telefoon waren onverdeeld positief. Respondenten waren vooral te spreken over het gebruiksgemak van de service, vergeleken met traditionele wachtwoorden. De oplossing werd door de belangrijkste doelgroepen gezien als een aanzienlijke verbetering in transactiebeveiliging.

67 procent van de mensen die momenteel al online bankieren en 64 procent van de mensen die online bankieren overwegen, krijgt vertrouwen door mobiele beveiligingsoplossingen.

Het aanbieden van betrouwbare mobiele beveiligingsoplossingen voor online bankzaken kan doorslaggevend zijn bij de keuze voor een bank of het overstappen naar een andere bank. 12 procent van de mensen die al online bankieren, zal bij geen beschikbaarheid van deze oplossingen overwegen een andere bank te kiezen, terwijl 17 procent aangeeft dat de beschikbaarheid van mobiele beveiligingsoplossingen hen stimuleert online te bankieren. Als deze mogelijkheid wordt geboden door een gerenommeerde bank, overweegt 23 procent van de respondenten online te gaan bankieren.

Als deze percentages worden omgezet in concrete cijfers, kan het gebruik van een mobiele beveiligingsoplossing door banken in het Verenigd Koninkrijk de volgende resultaten opleveren:
- 1,4 miljoen internetbankgebruikers die meer online bankdiensten gaan gebruiken;
- 3,2 miljoen internetters die overwegen over te stappen op een bank die deze mogelijkheid biedt;
- 3,6 miljoen internetters die online bankieren overwegen;
- 5,5 miljoen mensen die negatief staan tegenover hun bank als deze service niet geboden wordt.

Tim Pickard, Strategic Marketing Director EMEA van RSA Security: "De typische internetbankier is jong en succesvol. Toch is het succes van online bankieren tot nu toe beperkt. Bezorgdheid over de beveiliging is de belangrijkste barrière voor groei. Dit onderzoek wijst uit dat een combinatie van de kracht van mobiele telefoons als authenticatiemiddel en het internet niet alleen deze angst wegneemt, maar ook een enorm marktpotentieel oplevert."

Het onafhankelijke MORI-onderzoek omvatte kwantitatieve onderzoeken en kwalitatieve doelgroepen om specifieke beveiligingsoplossingen te testen.

RSA Security, Inc.
Met meer dan 9.000 klanten wereldwijd is RSA Security (Nasdaq: RSAS) de strategische e-security-partner voor veel grote en succesvolle bedrijven die het internet inzetten voor de groei van hun bedrijfsactiviteiten en verbetering van hun bedrijfsvoering. Het uitgebreide e-security-portfolio van RSA Security - authenticatie, web access management en ontwikkel-toolkits - helpt ondernemingen alle omzetmogelijkheden te benutten, terwijl ze hun bedrijfskritische informatie beschermen. De reputatie van RSA Security is gebaseerd op innovatie, leiderschap, geavanceerde oplossingen en langlopende relaties met meer dan 1.000 technologiepartners. Meer informatie over RSA Security is te vinden op www.rsasecurity.com.

Voor meer persinformatie en een verslag van het onderzoek:

RSA Security
Radboud Beumer
Telefoon: +31 (0)346 584 260
E-mail: rbeumer@rsasecurity.com  

Lammers van Toorenburg Benelux PR
Paul Maris
Telefoon: +31 (0)30 65 65 070
E-mail: paul@lvtpr.nl


Verstreken tijd: 23 jaar en 37 dagen
RSA Security contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo Palo Alto Networks
Logo KnowBe4
Logo Dynatrace
Logo Lightspeed
Logo Databricks
Logo Databricks
Logo FlowQi
Logo Deel
Logo KnowBe4
Logo Customs Support Group
Logo Databricks
Logo The Stack
Logo Mollie
Logo Fujitsu Nederland
Logo DXC Technology
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103790 persberichten
7039 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17503 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl