www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (14 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Web Wings

Ruim 30 procent van de woningverkopers is inmiddels 65-plusser

Steeds meer 65-plussers verkopen hun woning in Nederland, blijkt uit de nieuwste kwartaalrapportage van het Kadaster. In het tweede kwartaal van 2026 verkochten ouderen ongeveer 14.700 woningen aan nieuwe eigenaar-bewoners. Daarmee kwam ruim 30 procent van alle door particulieren verkochte koopwoningen van iemand van 65 jaar of ouder. In 2020 lag dat aandeel nog rond de 26 procent.

Steeds meer ouderen brengen hun woning naar de markt

Dat ruim 30 procent van de woningverkopers inmiddels 65-plusser is, komt niet uit de lucht vallen. Het aandeel oudere verkopers stijgt al jaren gestaag. Tegenover de 14.700 verkopen stond een veel kleiner aantal aankopen. 65-plussers kochten in hetzelfde kwartaal namelijk ongeveer 5.200 woningen: zo'n 8 procent van alle aankopen door eigenaar-bewoners. Dat betekent dat ouderen netto veel meer woningen op de markt brengen dan ze terugkopen. Direct huis verkopen, maar niet direct aankopen; dat is de huidige situatie in Nederland.

Toch verlaat niet elke oudere verkoper de koopmarkt definitief. Een deel verhuist naar een huurwoning of zorgappartement, anderen gaan samenwonen of verkopen de woning na het overlijden van hun partner. Soms verkopen twee ouderen samen één huis en kopen ze later gezamenlijk een andere woning. De cijfers tellen transacties, geen complete levensverhalen, dus je moet ze met dat in het achterhoofd lezen. Steeds meer 65-plussers zijn in ieder geval bereid om afscheid te nemen van hun huidige woning, om welke reden dan ook.

Verkoopprijzen van 65-plussers ver boven het landelijk gemiddelde

De woningen die 65-plussers verkopen, behoren niet tot de goedkoopste van de markt. De gemiddelde verkoopprijs kwam uit boven de 550.000 euro, terwijl verkopers jonger dan 65 jaar gemiddeld rond de 515.000 euro ontvingen. Ter vergelijking: de gemiddelde woningprijs over alle verkopen in het kwartaal lag rond de 490.000 euro, starters betaalden gemiddeld circa 407.000 euro en doorstromers ongeveer 573.000 euro.

De relatief hoge prijs van woningen van oudere verkopers heeft meerdere oorzaken. Veel 65-plussers wonen al tientallen jaren in dezelfde, vaak ruime woning, die ze in de loop der tijd hebben verbouwd of uitgebreid. Ook de locatie speelt mee: oudere eigenaren wonen relatief vaak in gevestigde wijken met veel voorzieningen en groen.

Toch is een hoge verkoopprijs geen vrij besteedbaar bedrag. Eerst gaat een eventuele resterende hypotheek eraf, gevolgd door makelaarskosten, notariskosten en de kosten van een nieuwe woning of huurwoning. Overweeg je zelf om je woning te verkopen, dan kun je nu jouw huis snel verkopen door VastSpoed als je op zoek bent naar een woning die beter bij je huidige levensfase past.

Grote regionale verschillen in vergrijzing op de woningmarkt

Landelijk ligt het aandeel woningverkopers van 65 jaar en ouder boven de 30 procent, maar tussen regio's lopen de cijfers flink uiteen. In delen van Limburg, Zeeland en Noordoost-Nederland is 40 tot 50 procent van de verkopers een 65-plusser. In zeventien gemeenten gaat het zelfs om meer dan de helft van alle particuliere woningverkopen. Gemeenten als Meerssen, Vaals en Voerendaal kennen de hoogste aandelen, terwijl grote steden als Amsterdam en Utrecht juist ver onder het landelijk gemiddelde blijven, met een aandeel van minder dan 15 procent.

Het verschil is goed te verklaren, want in sterk vergrijsde gemeenten wonen relatief veel ouderen in ruime gezinswoningen die ze al decennia bewonen, terwijl in grote steden juist veel jongeren wonen. Opvallend is bovendien dat 65-plussers relatief vaak aan leeftijdsgenoten verkopen: ongeveer 15 procent van hun woningen ging naar een andere 65-plusser, tegenover slechts 5 procent bij jongere verkopers. Deze regionale spreiding laat zien dat de vergrijzing op de woningmarkt niet overal even hard voelbaar is.

Doorstroming hangt af van geschikt aanbod voor ouderen

Wanneer een 65-plusser zijn woning verkoopt, kan dat een verhuisketen op gang brengen. Een gezin koopt het huis, waarna een starter de vrijgekomen woning van dat gezin overneemt. Dat werkt alleen als er passende alternatieven zijn, zoals een gelijkvloers appartement dichtbij voorzieningen. Zonder die optie blijft iemand in de te grote woning wonen.

In het tweede kwartaal wisselden ongeveer 77.000 woningen van eigenaar. Dat is 4 procent meer dan een jaar eerder, al vlakte die groei flink af. Vooral starters merkten dat, mede doordat investeerders minder verkopen. De cijfers tonen veel vermogen in woningen van 65-plussers, maar de woningnood neemt pas echt af met voldoende geschikte seniorenwoningen.
Reacties  
Er zijn nog geen reacties. Log in om te reageren
Recent van Web Wings  
SWOV onderzoekt effect van rijopleiding op jonge bestuurders

Nieuwbouw Urmond: bouw van Lindehagen fase 1B in volle gang

Natuurlijke krullen weer populair op de rode loper

Verstreken tijd: 14 dagen
Web Wings contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Sensus Process Management
Logo August Bridge
Logo Intus Workforce Solutions BV
Logo CPP Digital
Logo Incentro
Logo IT Recycling
Logo 9altitudes Nederland BV
Logo Parkvakanties
Logo Macaw
Logo Cooled Solutions
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Msafe
Logo Msafe
Logo Web Wings
Logo Networking4ALL
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Victoria ID
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Nutanix
Logo Proofpoint
Logo Fujitsu Nederland
Logo Descartes
Logo Rohde & Schwarz
Logo Internet Impact
Logo Internet Impact
Logo Bidfood
Logo Geotab
Logo Onguard
Logo Internet Impact
Logo Internet Impact
Logo Zebra
Logo KnowBe4
Logo Keepit
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
104305 persberichten
7077 bedrijfsprofielen
63 PR-bureauprofielen
17863 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu