www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlINFLUX PR

Volg ook via:

Met een elektrische auto op vakantie gaan wordt steeds eenvoudiger



Duizenden Nederlanders pakken deze zomer de koffers, laden de accu vol en rijden de grens over. Een paar jaar geleden vonden we met een elektrische auto op vakantie gaan nog spannend. De vraag of dat überhaupt haalbaar was, is inmiddels grotendeels beantwoord. Op vakantie gaan met een elektrische auto naar Zuid-Frankrijk, Noord-Italië of Scandinavië is tegenwoordig geen enkel probleem meer. Een grotere actieradius, een dichter laadnetwerk en simpelere betaalmogelijkheden onderweg maken het een stuk makkelijker. Het enige wat nog nodig is, is een beetje voorbereiding.

Actieradius van elektrische auto's blijft groeien

Een van de belangrijkste redenen waarom een elektrische auto op vakantie steeds normaler wordt, is de gestaag groeiende actieradius. Waar oudere modellen na zo'n 200 kilometer aan de laadpaal moesten, komen de elektrische auto’s van nu vaak al tussen de 300 en 650 kilometer ver op één acculading. Dat scheelt aanzienlijk in de hoeveelheid laadstops die nodig zijn tijdens een lange rit richting het zuiden van Europa.

Hoeveel kilometer je haalt, hangt af van je rijstijl, de buitentemperatuur en hoeveel je op de snelweg rijdt. Desalniettemin heeft elke auto tegenwoordig een realistisch rijbereik. De angst van vroeger verdwijnt daardoor steeds meer. Je hoeft niet langer elke honderd kilometer een laadpaal te zoeken. Dat maakt een vakantie met de elektrische auto gewoonweg een stuk ontspannender dan een paar jaar geleden.

Laadnetwerk in Europa breidt snel uit

Naast een grotere actieradius is ook het laadnetwerk zelf hard gegroeid. Nederland telde in 2025 al meer dan 210.000 publieke laadpunten, met een groei van ongeveer 1.600 nieuwe punten per maand. Ook in de rest van West-Europa en Scandinavië zijn de afgelopen jaren fors meer laadstations langs de snelwegen bijgekomen.

Sjors ten Tije van de Vereniging Elektrische Rijders merkt dat de onzekerheid onder EV-rijders duidelijk afneemt. "Het is dit jaar eigenlijk opvallend stil", zegt Ten Tije. "We krijgen steeds minder vragen van mensen die voor het eerst met een elektrische auto op vakantie gaan. Dat is een goed teken. Ik heb het idee dat er meer vertrouwen is en mensen weten dat er voor de meeste bestemmingen geen reden is om de elektrische auto te laten staan."

Ook noodgevallen onderweg blijken zeldzamer te worden. "Verhalen over mensen die onderweg stilvallen, horen we nauwelijks meer", aldus Ten Tije. "Natuurlijk gaat er weleens iets mis, bijvoorbeeld met een laadpas of een storing, maar dat zijn eerder uitzonderingen."

Laadpassen maken grensoverschrijdend laden simpel

Ook administratief is laden in het buitenland flink vereenvoudigd. Automobilisten moesten vroeger nog specifieke laadpassen aanvragen per land, maar tegenwoordig kun je bijna overal gewoon afrekenen met een bankpas of creditcard. Dat geldt vooral bij laadstations langs de snelwegen.  Europese regelgeving verplicht laadpuntexploitanten inmiddels om dit soort laadpalen toegankelijker te maken voor bezoekers uit het buitenland.

Toch blijft het verstandig om meerdere laadpassen mee te nemen, aangezien niet elk laadstation dezelfde pas accepteert. Wel wordt duidelijk dat probleemloos reizen eenvoudiger is wanneer je binnen West-Europa blijft. Pas als je verder richting Oost-Europa gaat, wordt het moeilijker, zegt Boris Wielers, manager bij Fastned. "Denk aan landen Bulgarije en Hongarije", zegt Wielers. "Het is niet onmogelijk, maar het vergt wel meer voorbereiding."

Ook de caravan kan mee de grens over

Voor wie niet zonder caravan op reis wil, is er goed nieuws: ook dat hoeft een vakantie met de elektrische auto niet in de weg te staan Er zijn inmiddels genoeg modellen met een trekgewicht van minimaal 1.200 kilo, wat voldoende is om de meeste caravans probleemloos te vervoeren, ook bergop. Wel geldt dat de actieradius flink terugloopt zodra er een caravan achter de auto hangt, dus is het verstandig om onderweg wat extra laadmomenten in te plannen.

Ook op de bestemming zelf is laden vaak goed geregeld: veel campings en bungalowparken beschikken tegenwoordig over laadvoorzieningen. Wie liever niet afhankelijk wil zijn van beschikbaarheid op de camping, doet er goed aan om vooraf te informeren naar de laadmogelijkheden ter plekke. Voor wie op zoek is naar praktisch advies over de overstap naar elektrisch rijden, biedt Omschakelaars.nl inzicht in de mogelijkheden rond leasen, kopen en het maken van de switch naar volledig elektrisch vervoer.

Wie deze zomer voor het eerst overweegt elektrisch op reis te gaan, hoeft zich in elk geval geen zorgen te maken over de gangbare bestemmingen in West-Europa.

Recent van Web Wings  
Met een elektrische auto op vakantie gaan wordt steeds eenvoudiger

AI kan veel, maar doordacht webdesign blijft mensenwerk

Nederland laat groene daken massaal onbenut
Web Wings contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
Logo Nutanix
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Mollie
Logo ZAMKO
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103930 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl