www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (59 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: nxt agency

IT-bedrijf Cegeka verkleint phishingrisico met 90% dankzij samenwerking met Abnormal AI

Veenendaal, 26 februari 2026 - IT-bedrijf Cegeka breidt zijn diensten uit met AI-gedreven e-mailbeveiliging en Security Awareness Training van Abnormal AI: marktleider op het gebied van AI-native human behavior security en specialist in AI e-mailbeveiliging. E-mail blijft het belangrijkste toegangspunt voor cybercriminelen: in 2024 werden bijna 1,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van online fraude, blijkt uit cijfers van het CBS. Door Abnormal AI te integreren in zijn Security Operations Center (SOC)-dienstverlening, beschermt Cegeka organisaties beter tegen phishing, accountcompromittering en andere e-mailgerelateerde cyberaanvallen.

Toegenomen druk op cybersecurityteams
Ongeveer 90% van de succesvolle cyberaanvallen begint met een e-mail, meestal in de vorm van phishing of spear-phishing. De opkomst van Phishing-as-a-Service en AI-gegenereerde aanvallen maakt dreigingen bovendien schaalbaarder en moeilijker te herkennen. Veel organisaties zien hierdoor het aantal beveiligingsmeldingen toenemen, terwijl securityteams onder hogere operationele druk komen te staan.

Slimme analyses van e-mailgedrag
De technologie van Abnormal AI analyseert gedragspatronen binnen e-mailverkeer en gebruikersaccounts en signaleert afwijkingen die met traditionele, regelgebaseerde beveiligingssystemen minder snel worden gedetecteerd. De oplossing wordt toegevoegd aan Cegeka’s bestaande SOC-diensten.

“Onze klanten verwachten een SOC die schaalbaar is, meebeweegt met nieuwe dreigingen en efficiëntie brengt in plaats van extra complexiteit,” zegt Remco Geerts, Business Unit Manager Cyber Security & Networking bij Cegeka Nederland. “Abnormal AI voegt een cruciale laag toe aan onze dienstverlening door e-maildreigingen automatisch en met hoge nauwkeurigheid te stoppen, nog vóórdat ze impact hebben. Dit sluit naadloos aan bij onze moderne SOC-strategie.”

‘Alert fatigue’ verleden tijd
Ook Abnormal AI ziet de samenwerking als een belangrijke stap in de Nederlandse markt. “Cegeka heeft een sterke visie op hoe een moderne SOC-dienstverlening eruit moet zien: datagedreven, geautomatiseerd en gericht op echte risico’s,” aldus Aidan van Nes, Channel Manager Abnormal AI. “Samen helpen we organisaties om geavanceerde e-mailaanvallen te stoppen zonder alert fatigue en zonder extra belasting voor securityteams. Abnormals innovatieve producten zoals AI Phishing Coach (security awareness), AI Security Mailbox en Account Takeover Protection zijn hierbij belangrijke hulpmiddelen voor een moderne effectieve SOC-dienstverlening.”

Met de samenwerking willen Abnormal AI en Cegeka inspelen op de groeiende behoefte aan geautomatiseerde en gedragsgerichte beveiligingsoplossingen in een steeds complexer dreigingslandschap.

Einde persbericht

Over Cegeka
Bij Cegeka geloven we in shaping digital together - samen bouwen aan digitale vooruitgang. We leveren niet zomaar technologie, maar werken zij aan zij met onze klanten om digitale oplossingen te ontwerpen, bouwen en beheren die écht het verschil maken. Oplossingen die impactvol zijn, precies op het juiste moment en afgestemd op de specifieke behoeften van onze klanten.

Ons brede portfolio omvat onder meer application services, business solutions, quality engineering, data & AI, digital workplaces, cyber resilience, networking & regulatory services en hybrid cloud. Met een sterke focus op vakmanschap zorgen we ervoor dat bestaande IT-landschappen betrouwbaar blijven draaien, terwijl we onze klanten helpen om sneller te moderniseren en te innoveren.

Cegeka is uitgegroeid tot een wereldwijde technologiepartner met meer dan 2.500 klanten. We zijn actief in Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Roemenië, Moldavië, Italië, Zweden, Griekenland, Denemarken, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Colombia en India. We beheren 10 hightech datacenters en 3 Security Operations Centers (SOCs) op strategische locaties in Europa en de Verenigde Staten — waaronder in Nederland, België, Italië, Roemenië en de VS — en garanderen zo 24/7 beschikbaarheid, veiligheid en continuïteit.

Cegeka werd in 1992 opgericht door André Knaepen, vandaag voorzitter van de raad van bestuur. Het hoofdkantoor van de groep bevindt zich in het Belgische Hasselt. Cegeka Nederland heeft circa 1.450 medewerkers, en vestigingen in Veenendaal, Eindhoven, Zoetermeer, Utrecht en Groningen.
Recent van Cegeka  
Digitale soevereiniteit leeft in de boardroom, maar verdampt in de uitvoering

Cyberweerbaarheid in één oogopslag: Cegeka lanceert cyber resilience dashboard

IT-bedrijf Cegeka verkleint phishingrisico met 90% dankzij samenwerking met Abnormal AI

Verstreken tijd: 59 dagen
Cegeka contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.deepr.nlINFLUX PRProgressCommunications.eu