www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (138 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Influx PR & Communicatie

Consumenten hebben weinig vertrouwen in AI-klantenservice

Onderzoek van Pega: organisaties maken verwachtingen rond AI nog niet waar

Amsterdam, 25 februari 2026 – Consumenten hebben nog onvoldoende vertrouwen in kunstmatige intelligentie (AI) in klantenservice. Dat blijkt uit onderzoek van Pegasystems en YouGov onder ruim 4.700 consumenten in Noord-Amerika en het Verenigd Koninkrijk. Men ziet niet zozeer de technologie zelf als een probleem, maar vooral de manier waarop organisaties AI toepassen. Veel AI-gedreven interacties worden ervaren als onnauwkeurig en onvoorspelbaar.

Bijna tweederde (64%) heeft weinig tot geen vertrouwen in de manier waarop bedrijven generatieve AI gebruiken in klantcontact. Meer dan de helft (53%) twijfelt bovendien of organisaties dit wel op een verantwoorde manier doen.

AI moet betrouwbaarder
Bijna de helft (46%) zegt zelden of nooit succesvol geholpen te worden via AI-gestuurde klantenservice. Een vergelijkbaar percentage vertrouwt er niet op dat AI hun klantvraag volledig kan afhandelen. Dit roept vragen op over de kwaliteit en implementatie van de AI-oplossingen.

De menselijke maat blijft belangrijk
77% van de consumenten geeft aan vaker een goed resultaat te bereiken wanneer zij uitsluitend met een medewerker spreken. Tweederde geeft de voorkeur aan menselijk contact. Slechts 2% wil alleen maar met generatieve AI-chatbots communiceren. Dit betekent dat als organisaties het vertrouwen van klanten willen winnen zij hun aanpak moeten herzien.

Goede AI is AI die op de achtergrond werkt
Tegelijkertijd staat een deel van de consumenten niet negatief tegenover AI wanneer het effectief wordt ingezet. Hoewel 48% zegt AI niet bewust te kiezen voor dagelijkse taken, vermoedt 24% dat zij het dagelijks al gebruiken zonder het te merken. Dat wijst erop dat acceptatie groeit, zolang de technologie soepel en betrouwbaar functioneert.

“AI kan klantenservice echt verbeteren, maar alleen als het doet wat het belooft”, zegt Armando dos Santos Gomes, Director Enterprise en Managing Director Benelux bij Pega. “Het vertrouwen daalt omdat te veel AI-toepassingen vastlopen of klanten niet verder helpen. Organisaties moeten verder kijken dan simpele chatbots en inzetten op betrouwbare AI die daadwerkelijk problemen oplost. Alleen dan maak je de klantenservice sneller en eenvoudiger én win je vertrouwen.

Ondersteunende bronnen: Noot voor redactie
Alle cijfers zijn, tenzij anders aangegeven, afkomstig van YouGov Plc. Totaal aantal respondenten: 4748 volwassenen in het VK (2222) en USA (2526). Het onderzoek is online uitgevoerd in de periode 4-13 november 2025, en om een 'gemiddelde' waarde te berekenen, zijn de cijfers voor elk land even zwaar meegeteld.

Over Pegasystems
Pega is de marktleider in transformatie voor organisaties door geautomatiseerde bedrijfsprocessen aan te passen met AI-gedreven besluitvorming en workflow-automatisering. Veel van 's werelds invloedrijkste ondernemingen vertrouwen op het Pega-platform om hun belangrijkste uitdagingen het hoofd te bieden, van het personaliseren van klantinteracties tot het automatiseren van de dienstverlening en het stroomlijnen van operaties. Sinds 1983 bouwt Pegasystems aan een schaalbare en flexibele architectuur die organisaties helpt aan de wensen van de klant van vandaag te voldoen en continu te verbeteren voor de toekomst. Voor meer informatie over Pegasystems (NASDAQ: PEGA): www.pega.com.

Voor redactionele informatie:
Influx PR – Gerline van Wijnen – tel: 055 366 3034, e-mail: info@influx-pr.com
Infographic is te downloaden in de beeldbank: https://www.influx-pr.com/pegasystems/

Alle handelsmerken zijn het eigendom van hun respectievelijke eigenaren
Recent van Pegasystems  
Pega onderzoek: succesvolle inzet van AI-agents begint met het herontwerpen van bestaande processen

Pega maakt een einde aan 'AI-tokentax' met efficiëntere methode voor het bouwen en uitvoeren van agentic workflows

Verouderde IT remt productiviteit en ondermijnt werkplezier volgens nieuw Pega onderzoek

Verstreken tijd: 138 dagen
PR contact  

Logo Influx PR & Communicatie
Pegasystems contact  

+31 (0)20 3057490
info@pega.com
www.pega.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
Logo Nutanix
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Mollie
Logo ZAMKO
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion Experience
Logo Bechtle Groep Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103924 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR