Las Vegas/Apeldoorn, 7 januari 2026 – InkPoster™ en het wereldberoemde Italiaanse ontwerpbureau Pininfarina presenteren op
CES 2026 het wereldwijd grootste kleurrijke ePaper-kunstdisplay in A1-formaat: Duna. Het volledig draadloze display combineert E Ink Spectra en Sharp IGZO-technologie met een handgemaakt frame van gebogen metaal en Alcantara, een synthetisch microvezelmateriaal met een luxe, zachte uitstraling. Daarmee onderscheidt Duna zich van klassieke digitale LCD en OLED lijsten en kan het worden gezien als een zelfstandig kunstobject. Met één acculading werkt het display tot een jaar.
Tijdloos en duurzaam design
Pininfarina, bekend van iconische automerken als Ferrari en Maserati en hoogwaardige luxeproducten, past zijn designfilosofie voor het eerst toe op digitale displays. Met een formaat van ruim één meter (111,76 × 86,36 centimeter) is Duna ontworpen als duurzaam en tijdloos designobject dat, net als een analoog kunstwerk, past in woonruimtes, hotellobby’s en andere interieurs. Het papierachtige oppervlak zorgt voor een natuurlijke, printachtige weergave zonder achtergrondverlichting, flikkering of warmteontwikkeling.
“Onze samenwerking met InkPoster™ brengt klassieke designwaarden en moderne displaytechnologie samen. Door een innovatief, kleurrijk ePaper-scherm te combineren met hoogwaardige materialen hebben we een object ontworpen dat tijdloos oogt en harmonieus past in elke ruimte. Wij geloven dat dit een nieuw hoofdstuk opent in de manier waarop technologie, kunst en design samen een plek krijgen in het interieur,” zegt Nicola Girotti, Head of Product Design bij Pininfarina.
Printkwaliteit in digitale vorm
Het scherm geeft meer dan 60.000 kleurtinten weer en benadert daarmee de uitstraling van drukwerk. De technologie bootst echte drukpigmenten na, wat resulteert in een papierachtige beeldkwaliteit zonder achtergrondverlichting. Na het verversen van het beeld verbruikt het display geen energie meer.
“PocketBook is al jarenlang een gewaardeerde partner en samen met de designexpertise van Pininfarina laten zij zien wat digitale foto- en kunstframes kunnen zijn. Dankzij de combinatie van E Ink Spectra 6-kleurtechnologie en Sharp IGZO-technologie, die het scherm nauwkeurig en energiezuinig aanstuurt, zorgt Duna voor een scherpe en gedetailleerde beeldweergave met een zeer laag energieverbruik”, aldus Johnson Lee, CEO van E Ink.
Keuze uit duizenden werken en exclusieve Pininfarina-schetsen
De InkPoster-app biedt keuze uit duizenden werken, variërend van moderne kunst en vintage posters tot klassieke beelden. Alle werken zijn zorgvuldig geselecteerd en worden aangeboden met toestemming van de makers of rechtenhouders. Dankzij de samenwerking met Pininfarina is de collectie uitgebreid met een exclusieve selectie originele studioschetsen. Daarnaast kunnen gebruikers hun eigen foto’s uploaden, beelden bijsnijden en collecties samenstellen op basis van stijl, kleur of stemming. Duna is zowel horizontaal als verticaal op te hangen en kan dankzij het draadloze ontwerp vrij worden geplaatst zonder afhankelijk te zijn van stopcontacten.
Nog een première op CES 2026: InkPoster™ Tela 40.5 inch
Naast Duna presenteert InkPoster™ ook de nieuwe Tela 40.5 inch, een minimalistisch A1-kleuren-ePaper-poster. Tela maakt gebruik van dezelfde displaytechnologie als Duna, maar is uitgevoerd zonder het karakteristieke Pininfarina-frame.
Beursinformatie
CES 2026 vindt van 6 t/m 9 januari 2026 plaats in Las Vegas. Bezoekers kunnen het A1-display bekijken op
de PocketBook stand 21617 in de LVCC Central Hall, evenals andere PocketBook modellen en schermtechnologieën. De verkoop start naar verwachting eind mei, met een prijs van circa 6.000 euro voor Duna en ongeveer 4.500 euro voor de InkPoster™ Tela 40.5 inch.
Over InkPoster™
InkPoster™ is een merk van PocketBook en werd gepresenteerd tijdens CES 2025. Het kleurrijke ePaper-kunstdisplay is verkrijgbaar in vier formaten en combineert duurzame displaytechnologie met klassieke kunst- en fotomotieven. Het draadloze display combineert E Ink Spectra 6 met optionele Sharp IGZO-technologie voor een briljante kleurweergave zonder achtergrondverlichting. De prijzen variëren per model. Meer informatie:
https://InkPoster.eu
Over PocketBook Readers GmbH
PocketBook is wereldwijd de op drie na grootste fabrikant van e-readers en e-notes met E Ink-technologie. Het bedrijf - opgericht in 2007 - heeft zijn hoofdkantoor in Lugano (Zwitserland) en is pionier in het gebruik van E Ink-kleurenschermen. Dankzij de combinatie van kwalitatief hoogwaardige hardware, ergonomisch productdesign en unieke software heeft PocketBook een sterke positie in het hightech premiumsegment. Jaarlijks worden meer dan 500.000 e-readers verkocht in 50 landen. De apparaten zijn verkrijgbaar via gespecialiseerde elektronicawinkels zoals Coolblue en Mediamarkt en bij online webwinkel Bol.com. Naast de PocketBook-shop biedt het open ecosysteem van e-readers veel flexibiliteit voor lezers. Zij kunnen eenvoudig EPUB-, pdf-bestanden en vele andere formaten openen en lezen. Voor meer informatie:
https://pocketbook.nl.
Voor redactionele informatie & beeldmateriaal/producttests
Influx PR & Communicatie, Margienke Smit of Gerline van Wijnen.
t. 055 366 3034, e.
info@influx-pr.com.
Beeldmateriaal is te downloaden via onze beeldbank:
https://www.influx-pr.com/pocketbook/