www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (24 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Toekomst van de zorg wankelt: meerderheid Nederlanders voelt zich in de steek gelaten

42 procent is bang om zonder hulp te komen te zitten

Best – De toegang tot toegankelijke en betrouwbare zorg staat onder druk. Maar liefst 78 procent maakt zich zorgen over de toekomst van toegankelijke en betrouwbare zorg. Dit blijkt uit onderzoek van PIDZ onder ruim 1.000 Nederlanders. Waar we jarenlang konden vertrouwen op altijd beschikbare hulp, groeit nu de twijfel. Bijna zes op de tien (59%) ervaren bovendien dat zij zich als burger steeds minder belangrijk voelen binnen het zorgsysteem.

Onzekerheid neemt toe
De uitkomsten van het onderzoek schetsen een zorgwekkend beeld van hoe diep de angst voor ontoegankelijke zorg is doorgedrongen in de samenleving. 42 procent van de Nederlanders vreest ooit zonder hulp te komen zitten als er iets gebeurt. Voor één op de tien (10%) is dit zelfs een dagelijks terugkerende angst. Ook over de toekomst heerst wantrouwen. Meer dan de helft (59%) vreest dat zij straks geen passende zorg toegewezen krijgen. Bijna de helft (49%) voelt zich onzeker door de vele veranderingen in het stelsel en twijfelt of de zorg er straks nog voor hen zal zijn.

De lange wachttijden veroorzaken daarnaast steeds meer bezorgdheid bij de meerderheid. 83 procent vindt het onacceptabel dat mensen soms maanden moeten wachten voordat zij de juiste zorg ontvangen. Waar tijdige en passende hulp ooit vanzelfsprekend was, geven de cijfers nu aan dat dit steeds minder zeker wordt.

Ard Huininga, CEO van PIDZ: “Wat deze cijfers laten zien, is dat het vertrouwen van burgers wankelt. Achter elk percentage schuilt een mens die zich afvraagt of er straks nog iemand beschikbaar is wanneer de zorg écht nodig is. Dat raakt niet alleen patiënten, maar ook hun families, mantelzorgers en de zorgverleners zelf. We moeten voorkomen dat de zorg wordt gezien als een loterij waarin geluk bepaalt of je wel of geen hulp krijgt. Zorg is een basisbehoefte, geen gunst. Het systeem moet daarom weer menselijkheid en zekerheid teruggeven: de zekerheid dat je geholpen wordt als dat nodig is, en de menselijkheid die maakt dat je gezien en gehoord wordt. Alleen zo kunnen we het vertrouwen herstellen en bouwen aan een toekomstbestendig zorgstelsel waarin iedereen kan rekenen op tijdige, passende zorg. Daarvoor is nu actie nodig van beleidsmakers, zorginstellingen en overheid: samen moeten we de fundamentele zekerheden van zorg herstellen.”

Verstreken tijd: 24 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
PIDZ contact  

+31 (0)40 340 00 44
contact@pidz.nl
pidz.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo De Reisspecialist
Logo Infodatek Group
Logo WeAreFrank!
Logo Keuze.nl BV
Logo Hooray B.V.
Logo Privalgo
Logo iSOC24
Logo Emixa
Logo Companial
Logo CloudNation
Logo Holland Datacenters
Logo Forge
Logo Slimme Dossiers
Logo Aram Group
Logo ROI Online Marketing
Logo TechOutlet
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Keuze.nl BV
Logo Twenty Four Webvertising
Logo DNA Services B.V.
Logo TechOutlet
Logo Facilitor
Logo Victoria ID
Logo Vlirdens
Logo Keuze.nl BV
Logo TechOutlet
Logo Frontline Solutions
Logo BusinessCom
Logo HCC
Logo Palo Alto Networks
Logo Kraken
Logo Schneider Electric
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo VSL
Logo FRITZ!
Logo Lucid Software
Logo Vultr
Logo Proofpoint
Logo Red Hat
Logo Onguard
Logo Trend Micro
Logo Kraken
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
102617 persberichten
6957 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
16615 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl