www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (255 dagen geleden)
Bedrijf:

Overheid start campagne Denk vooruit: voorbereiden op noodsituatie steeds belangrijker

72 uur zonder water, stroom of internet. Door geopolitieke ontwikkelingen en klimaatverandering wordt de kans op een noodsituatie groter. Daarom is het belangrijk dat de samenleving weerbaarder wordt. Steeds meer mensen zijn al voorbereid op een noodsituatie, maar nog lang niet iedereen. Daarom start de overheid vandaag een meerjarige Denk vooruit-campagne op tv, radio en online. De campagne helpt mensen zich voor te bereiden in drie stappen: maak een noodpakket, maak een noodplan, praat met elkaar en help elkaar. Regionale en lokale overheden, het bedrijfsleven en maatschappelijke partners ondersteunen de campagne.

“Elke dag vertrouwen we op alledaagse voorzieningen zoals stroom en water uit de kraan. Maar wat doe jij als de stroom plots uitvalt en er geen water uit de kraan komt en dit dagenlang duurt?”
, zegt demissionair minister van Oosten van Justitie en Veiligheid. “Bij een noodsituatie kan hulp langer op zich laten wachten. Met de campagne laten we zien hoe belangrijk het is om dan voor jezelf en je huishouden te kunnen zorgen. Met een noodpakket, noodplan of gesprek met je gezin of buren zorg je bij een noodsituatie voor rust. Steeds meer mensen bereiden zich al voor. Ook de overheid en het bedrijfsleven. Maar van iedereen is actie nodig. Daarom roep ik op: Denk vooruit. En bereid je ook voor. Want wie zich goed voorbereidt, kan zichzelf én anderen helpen als het nodig is. Zo zijn we als samenleving weerbaarder en kunnen we weerstand bieden en veerkracht tonen als dat nodig is.”

Overheid en hulpdiensten zijn daar waar ze het hardst nodig zijn
Bij een noodsituatie zijn de overheid en hulpdiensten daar waar zij het hardst nodig zijn. Dat doen zij om de crisis snel onder controle te krijgen en mensen in veiligheid te brengen. Ze kunnen niet overal tegelijk zijn. Daardoor zijn de meeste mensen de eerste 72 uur op zichzelf aangewezen. Het is dus belangrijk dat je de eerste drie dagen voor jezelf en je huishouden kan zorgen.

Denk vooruit: in drie stappen beter voorbereid op een noodsituatie
Voor de meeste Nederlanders is het niet de vraag óf er een noodsituatie gaat plaatsvinden, maar wannéér dat gebeurt, zo blijkt uit recent onderzoek. Met de campagne helpt de overheid burgers zich voor te bereiden op de gevolgen van langdurige uitval van dagelijkse voorzieningen. Zoals stroom, water of internet. Drie stappen staan centraal: maak een noodpakket, maak een noodplan en praat met elkaar en help elkaar.
  • Stap 1: Maak een noodpakket
    Met een noodpakket ben je goed voorbereid om het thuis de eerste 72 uur van een noodsituatie vol te houden. Een noodpakket samenstellen is makkelijker dan je denkt. Veel spullen heb je waarschijnlijk al in huis: flessen water, houdbaar eten, een zaklamp met batterijen, een powerbank, een klein EHBO-setje, contant geld, een deken. Maar is het genoeg voor 72 uur? Kijk goed naar je eigen situatie en wat je extra nodig hebt: denk aan babyvoeding, medicijnen of eten voor je huisdier.

  • Stap 2: Maak een noodplan
    Een noodsituatie is moeilijk te voorspellen. Daarom is het goed als je vooraf hebt nagedacht over wat je doet bij een noodsituatie. Dat kan met een noodplan. Daarin staan duidelijke afspraken met de mensen om je heen, over wat jullie doen. Bijvoorbeeld hoe je elkaar kan bereiken, waar je elkaar ontmoet, wie de kinderen van school ophaalt en wie er extra hulp nodig heeft.

  • Stap 3: Praat met elkaar en help elkaar
    Mensen kunnen onzeker zijn of bezorgd raken over de gedachte aan een noodsituatie. Of iemand heeft hulp nodig om zich voor te bereiden. Door met elkaar te praten, hoor je hoe anderen ermee omgaan en kun je elkaar helpen. Misschien heeft iemand nog helemaal niet nagedacht over wat te doen en help jij diegene op weg. Of misschien weet jij niet waar je moet beginnen en helpt het als iemand met jou meedenkt.
Op www.denkvooruit.nl staan concrete handelingsperspectievenom je te helpen met voorbereiden op een noodsituatie. Wie zich goed voorbereidt, kan zichzelf én anderen helpen als het nodig is. Ook staat er op de website uitleg over welke risico’s er zijn in Nederland.

Over de campagne
Met de Denk vooruit-campagne informeert de overheid burgers over hoe ze zich voor kunnen bereiden op 72 uur zonder stroom, water of internet. Centraal staan: maak een noodpakket, maak een noodplan en praat met elkaar en help elkaar. De Denk vooruit-campagne is in november onder andere te zien op tv en online, en te horen op de radio.

De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) coördineert de Denk vooruit-campagne. De uitvoering van de campagne gebeurt in nauwe samenwerking met nationale, regionale en lokale overheden, het bedrijfsleven en maatschappelijke partners. Voor meer informatie over weerbaarheid ga je naar www.nctv.nl/onderwerpen/w/weerbaarheid.

Verwijzing naar het onderzoek:
https://www.rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-justitie-en-veiligheid/documenten/rapporten/2025/10/09/denk-vooruit
Recent van Rijksoverheid  
Vervolg Denk vooruit-campagne van start

Kwart bedrijven getroffen door schadelijke gevolgen van noodsituaties

Nieuw verkeersbord voor zero-emissiezones en milieuzones

Verstreken tijd: 255 dagen
Rijksoverheid contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl