ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (353 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Whizpr

Slechts 35% van de ondernemers in Nederland gebruikt facturatiesoftware: noodzaak wordt niet ervaren

Nieuwe Europese verplichting in zicht, maar 76% kent Peppol niet

Rotterdam, 29 juli 2025 - Slechts 35% van de ondernemers in Nederland maakt gebruik van facturatiesoftware. Dat blijkt uit het nieuwe halfjaarlijkse onderzoek van Lucy, het slimme e-invoicing platform voor accountants en ondernemers. En hoewel 65% van de ondervraagde ondernemers aangeeft bekend te zijn met elektronisch factureren, verstuurt de helft (50%) nooit e-facturen.

Meer dan de helft van de ondernemers verstuurt nooit e-facturen

Op dit moment is e-facturatie in Nederland slechts verplicht voor transacties tussen bedrijven en overheidsinstanties (B2G), maar dat gaat allemaal veranderen op Europees niveau. Vanaf 2030 wordt e-facturatie een Europese verplichting. Dit betekent dat ondernemers en bedrijven facturen elektronisch moeten verzenden, ontvangen en verwerken. In onze buurlanden wordt elektronisch factureren zelfs al eerder verplicht, waaronder België (vanaf 2026) en Duitsland (al vanaf 2025). Lucy peilt op regelmatige basis de stand van zaken bij Nederlandse ondernemers. Na eerdere bevragingen in het laatste kwartaal van 2024 namen opnieuw 300 mkb’ers uit Nederland (1 tot 150 medewerkers) deel aan het vervolg van dit onderzoek.

Nog altijd gebruikt slechts 35% van de ondervraagden facturatiesoftware in plaats van tools zoals Word of Excel. Ongeveer een derde (32%) is nog steeds niet in staat om elektronische facturen uit te wisselen. Van de ondernemers die nooit elektronische facturen versturen (50%), geeft 54% aan geen noodzaak te ervaren. Daarnaast vindt 41% het makkelijker om facturen te sturen op de oude manier en 28% zegt dat zij het niet doen omdat de klant dit niet vraagt.

Kennis van nieuwe wetgeving en Peppol bedroevend laag
Hoewel er nieuwe Europese wetgeving omtrent e-facturatie aankomt, is het zeer opvallend dat bijna twee op de drie Nederlandse mkb’ers (66%) zich hier niet van bewust is. Dit percentage bestaat voornamelijk uit kleinere bedrijven die minder dan twintig facturen per jaar verzenden (82%).

Ook het kennisniveau over Peppol als belangrijke standaard voor e-facturatie is bedroevend laag: 76% van de Nederlandse mkb’ers kent Peppol niet. Meer dan zes op de tien (63%) geeft aan momenteel geen gebruik te maken van een boekhoudpakket dat compatibel is met Peppol. Van deze groep ondernemers heeft 87% nog geen idee wanneer ze een dergelijk pakket gaan aanschaffen.

Hoofdrol voor accountants en softwareleveranciers
Efficiëntiewinst (49%), kostenbesparing (39%) en tijdsbesparing bij het opmaken van een factuur (35%) zijn de belangrijkste redenen waarom respondenten willen overstappen op elektronisch factureren.

Op het vlak van de transitie naar e-invoicing hebben accountants een unieke positie om ondernemers te begeleiden. Toch zegt maar 15% van de respondenten informatie te hebben ontvangen van hun accountant over e-facturatie.

Accountants, softwareleveranciers en de overheid moeten zich blijven inzetten om de vooroordelen rond de overschakeling naar Peppol weg te nemen. Zo toont het onderzoek aan dat meer dan de helft van de ondernemers (55%) wakker ligt van de kosten die gepaard gaan met een overstap op e-invoicing. Ook denkt 45% van de ondervraagde mkb’ers dat hun klanten hier niet op zitten te wachten. Verder weet 41% nog niet hoe ze Peppol succesvol kunnen implementeren in hun bedrijfsvoering en geeft 39% van de respondenten aan bang te zijn om volledig afhankelijk te worden van een systeem.

Philippe Kimpe, oprichter van Lucy: “Nederland loopt achter als het gaat om e-facturatie en kennis van Peppol. Dat geldt met name voor de kleinere bedrijven. Ook al wordt er op korte termijn nog geen Nederlandse verplichting verwacht, betekent dat niet dat ondernemers zich niet moeten gaan verdiepen in dit onderwerp. Zeker als zij over de grens zakendoen, omdat in België en Duitsland de verplichting al veel eerder geldt. Accountants en softwareleveranciers zoals Lucy spelen een belangrijke rol om ondernemers te informeren over e-facturatie en over Peppol specifiek. Er bestaan immers nog te veel misvattingen over de kosten en implementatie van Peppol-compatibele software. Hopelijk gaan we deze inspanningen terugzien in de resultaten van de volgende editie van ons Peppol-onderzoek.”

Klik hier voor het volledige onderzoek van Lucy. Het onderzoek zal in het komende kwartaal herhaald worden om de progressie bij Nederlandse mkb’ers te meten.

Over Lucy
Lucy biedt een handige, efficiënte en gebruiksvriendelijke oplossing voor e-facturatie, zowel voor ondernemers als voor accountants. Met een slim platform geeft Lucy klanten alles wat ze nodig hebben om eenvoudig facturen te versturen en ontvangen via Peppol. Lucy introduceert een uniforme en consistente werkwijze voor het activeren en beheren van de inkomende Peppol-flow, ongeacht de boekhoudsoftware die een bedrijf geïmplementeerd heeft. Sinds de zomer van 2024 maakt Lucy deel uit van Yuki, dé aanbieder van innovatieve boekhoudsoftware voor accountantskantoren en mkb’ers in België en Nederland, en zelf onderdeel van de Visma-groep.

Meer informatie
Judith van den Borne
Portfolio Marketeer
+32 474 24 27 79                                     
Recent van Lucy  
Slechts 35% van de ondernemers in Nederland gebruikt facturatiesoftware: noodzaak wordt niet ervaren

Verstreken tijd: 353 dagen
PR contact  

Logo Whizpr
Lucy contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103950 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17601 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl