www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (1 jaar en 8 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Meerderheid horecaondernemers vraagt liever geen aanbetaling bij reserveringen

Restauranthouders balanceren tussen terugdringen no-shows en gastvrijheid

Amsterdam – Het vragen van een aanbetaling bij horeca-reserveringen wordt steeds populairder, met name in de Randstad. Restaurants hopen daarmee no-shows, en dus omzetderving, terug te dringen. Toch kiest bijna acht op de tien horecaondernemers in Nederland (78%) ervoor om geen aanbetaling te vragen bij online reserveringen, mede uit angst dat dit gasten juist afschrikt of naar de concurrent drijft. Dit blijkt uit een collectief onderzoek van kassa- en betaalplatform Lightspeed (NYSE: LSPD) (TSX: LSPD) en reserveringssoftware Zenchef onder 250 horecaondernemers in Nederland.

Begrip groeit, maar zorgen blijven
Het onderzoek laat zien dat ondernemers in tweestrijd verkeren. Bijna de helft (49%) denkt dat gasten best begrip hebben voor het vragen van een aanbetaling ter bescherming tegen no-shows. Maar tegelijkertijd vindt 39 procent het niet passen bij een gastvrij ontvangst.

Sommigen zien in aanbetalingen een noodzakelijke maatregel. Ruim een derde (35%) noemt het de enige manier om gasten hun reservering serieus te laten nemen. Toch denkt de helft van de ondernemers dat zelfs dit geen waterdichte bescherming biedt tegen omzetverlies.

Daarbij leeft er ook angst voor een negatieve impact op het aantal reserveringen. Zo verwacht 44 procent dat een aanbetaling gasten zou kunnen afschrikken. Voor een kleinere groep (17%) gaat het zelfs om een principekwestie: zij vinden het niet eerlijk om een betaling te vragen voordat iemand iets geconsumeerd heeft.

"De horeca staat duidelijk voor een uitdaging: balans vinden tussen gastvrijheid en het beperken van financiële risico's," zegt Emine Youssef, Regional Director Benelux bij Lightspeed. "Elke ondernemer moet hierin zijn eigen weg vinden, afgestemd op het karakter van zijn zaak en zijn gasten. Tegelijkertijd zien we dat technologie en transparante communicatie met gasten kunnen helpen om aanbetalingen op een acceptabele en professionele manier te integreren in het reserveringsproces. Zo kunnen ondernemers hun risico's beperken zonder aan vertrouwen of service in te boeten."

Edgar Rouwenhorst, CMO bij Zenchef, ziet mogelijkheden: "In andere sectoren, zoals bioscopen en evenementen, is vooraf betalen heel normaal. Met slimme reserveringstechnologie kunnen horecaondernemers no-shows verminderen en tegelijk een soepele ervaring voor gasten bieden. Dat is een win-win. Door automatisering van bevestigingen en herinneringen kunnen restaurants bovendien efficiënter werken en kostbare no-shows terugdringen tot een minimum. Zo ontstaat er ruimte voor een stabielere bedrijfsvoering én een betere gastbeleving."

---
Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door Lightspeed en Zenchef. In totaal hebben 250 horecaondernemers deelgenomen aan dit onderzoek, dat plaatsvond tussen juni en augustus 2024.
Recent van Lightspeed  
Driekwart ouders wil uit eten zonder kinderen

Bijna helft consumenten ziet papieren horecabon als verspilling

Miljoenen horecabonnetjes voor niks: vier op de tien consumenten zien geen nut

Verstreken tijd: 1 jaar en 8 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Lightspeed contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103950 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17601 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu