www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (348 dagen geleden)
Bedrijf:

RaboResearch: Weerbare ondernemingen zijn ook innovatiever

Bedrijven die meer doen aan risicomanagement zijn weerbaarder als ze te maken krijgen met technologische of economische risico's. Bovendien blijkt dat weerbare bedrijven niet alleen beter bestand zijn tegen deze uitdagingen, maar ook innovatiever en financieel gezonder zijn. Dit blijkt uit vandaag verschenen onderzoek van RaboResearch naar de relatie tussen risicomanagement en bedrijfsresultaten.

Ondernemingen die zich bewust zijn van de risico's en hier strategisch op inspelen, tonen een grotere mate van innovatie en hebben een sterkere focus op het verbeteren van hun financiële gezondheid, vertelt Suzanne Bijkerk, onderzoeker bij RaboResearch. "Dit onderzoek laat zien dat een langetermijnvisie op risicomanagement niet alleen de weerbaarheid van een onderneming vergroot, maar ook de basis legt voor duurzame groei en innovatie."

Onderzoek onder 1.100 bedrijven

Het onderzoek is gebaseerd op een enquête die Ipsos I&O eind vorig jaar in opdracht van RaboResearch verstuurde naar een representatieve groep Nederlandse bedrijven, vervolgt de onderzoeker. “In deze enquête hebben we de bestuurders van ondernemingen gevraagd welke risico’s de onderneming loopt en welke additionele maatregelen zij treffen om de impact van deze risico’s te verkleinen.”

Kosten afwegen tegen de baten

De afgelopen jaren hebben veel Nederlandse ondernemingen extra maatregelen genomen om risico's te beheersen. Bijkerk: “Dat deden ze bijvoorbeeld door hun digitale veiligheid te verbeteren of door hun economische afhankelijkheden te verkleinen. Bestuurders wegen daarbij de kosten van bijvoorbeeld verzekeringspremies of het aanhouden van grote voorraden af tegen de mogelijk verliezen wanneer een risico zich voordoet. We zien dat er grote verschillen zijn in risicomanagement tussen ondernemingen, zelfs wanneer ze aan dezelfde risico’s worden blootgesteld."

Langetermijninvesteringen en financiële gezondheid

Het onderzoek toont volgens Bijkerk aan dat ondernemingen die meer risico's ervaren, ook andere uitkomsten laten zien voor investeringen en de intentie om hun financiële ratio's te verbeteren. "We zien dat bedrijven die blootstaan aan veel risico's, zoals bijvoorbeeld cybermisdaad en renteschommelingen, anders zijn dan ondernemingen die minder risico’s ervaren. Dit kan komen doordat deze ondernemingen zich in andere markten begeven, te maken hebben met andere regelgeving of anders worden bestuurd. Wanneer we ondernemingen met dezelfde karakteristieken én dezelfde risicoblootstelling met elkaar vergelijken, zien we dat weerbare ondernemingen, dus ondernemingen met meer risicomanagement, ook innovatiever en financieel gezonder zijn."

Het onderzoek benadrukt volgens Bijkerk het belang van een langetermijnvisie van bestuurders. "Ondernemingen die strategisch omgaan met risico's, profiteren van een sterkere positie op de lange termijn. Management gericht op de lange termijn komt de weerbaarheid, innovatiekracht en financiële gezondheid van ondernemingen ten goede."

Lees het volledige rapport op www.rabobank.nl/kennis
Recent van Rabobank  
EIB, Rabobank en DLL stellen €1 miljard beschikbaar voor het Europese mkb, met de nadruk op duurzaamheid en landbouw

RaboResearch: Weerbare ondernemingen zijn ook innovatiever

Verstreken tijd: 348 dagen
Rabobank contact  

+ 31 (0) 88 7226 767
www.rabobank.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103695 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu