ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (20 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Werkrooster nog op papier? Realiteit bij een op de vijf winkels

Rotterdam – Een op de vijf retailmedewerkers (21%) geeft aan dat hun werkgever de personeelsplanning nog op papier maakt en bijhoudt. Dat blijkt uit onderzoek van Protime onder ruim 300 werkenden in de retailsector. Dat werkgevers voor pen en papier kiezen klinkt wat ouderwets, aangezien er inmiddels voldoende andere en efficiëntere mogelijkheden zijn. Een digitale personeelsplanning wordt echter nog niet massaal omarmd: slechts vijftien procent maakt gebruik van software die gekoppeld is aan het personeelsbestand.

Rekening houden met verwachte drukte
Het gebrek aan digitale ondersteuning lijkt ook van invloed op de kwaliteit van de planning. Zo geeft 22 procent aan dat in de winkel waar zij werken het rooster nooit wordt afgestemd op de verwachte drukte. Bij bijna de helft (48%) worden hier wel pogingen toe gedaan, maar lukt dit niet altijd door onvoorziene omstandigheden zoals personeelskrapte of afmeldingen wegens ziekte.

Vervanging zoeken
Ook bij de medewerker zelf wringt de planning wel eens, waardoor zij soms diensten moeten ruilen. Voor 47 procent van de retailmedewerkers geldt dat de verantwoordelijkheid hiervoor bij henzelf ligt. Dit slaagt niet altijd, waardoor 45 procent wel eens een dienst werkt die zij eigenlijk wilden ruilen. Zeven procent ruilt nooit diensten met collega’s, omdat niemand voor hen kan invallen.

Een op de drie retailmedewerkers stelt dat het lastig is om diensten te ruilen, omdat vervanging in hun kleine team moeilijk is. Nog eens twaalf procent stelt dat collega’s vaak niet willen ruilen. Zes procent vindt het een opgave om minder populaire diensten (bijvoorbeeld in het weekend) te ruilen.

Leonie Gorissen, directeur Nederland bij Protime: “Ons onderzoek laat zien dat veel winkels nog worstelen met iets wat eigenlijk altijd op orde zou moeten zijn: een solide personeelsplanning. Wanneer het rooster structureel niet aansluit op de verwachte drukte of de planning niet sluitend is, neemt de werkdruk toe en ontstaat er frustratie op de werkvloer. Dit heeft niet alleen invloed op de werksfeer, maar ook op de klantbeleving. Winkels doen er daarom goed aan om te investeren in software dieinzicht kan geven in de piekmomenten en de beschikbaarheden van het team, in heldere communicatie over het rooster en in een sterk team. Zo leg je een solide basis voor tevreden medewerkers, die meer rust ervaren rondom het rooster en werkdruk.”

---
Noot voor de redactie:

Over het onderzoek
Dit onderzoek is in opdracht van Protime uitgevoerd door Markteffect onder 310 werknemers in loondienst in de retailsector.

Verstreken tijd: 20 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Bedrijfsinfo  

Logo Protime BV
+31 182 587 222
www.protime.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Sigli
Logo Luminis International B.V.
Logo Axians
Logo Webmasterdienst
Logo Expertum
Logo Decos
Logo DC People
Logo Ziptone
Logo BusinessLeaks.com
Logo Heliview Conferences & Training
Logo Luminis International B.V.
Logo BTG
Logo NeuroCluster AI
Logo ID Control
Logo UFI.EU
Logo Facilitor
Logo Web Wings
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo TechOutlet
Logo Web Wings
Logo TechOutlet
Logo TechOutlet
Logo ID Control
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Keuze.nl BV
Logo Dutch IT Channel
Logo Carly
Logo Reverse IT
Logo MedUX
Logo Veeam Software
Logo Ictivity
Logo Odin Groep
Logo Lightspeed
Logo Visma YouServe
Logo Schneider Electric
Logo KnowBe4
Logo Fujitsu Nederland
Logo Ormit Talent
Logo Exotec
Logo Orange Business
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101612 persberichten
6854 bedrijfsprofielen
57 PR-bureauprofielen
15899 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRProgressCommunications.eu