ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (37 dagen geleden)
Bedrijf:

Hostnet gaat opnieuw op zoek naar de lelijkste website van het jaar

Amsterdam, 2 juni 2025 - Hostnet gaat opnieuw op zoek naar de ‘Lelijkste website van het jaar’. Vanaf vandaag kan iedereen zijn favoriete ‘lelijke’ website nomineren. Begin juli wordt bekend wie de opvolgers worden van Taxi Poll en Sara Mars, de winnaars van vorig jaar.

De ludieke verkiezing werd vorig jaar voor het eerst gehouden. Het begon als een knipoog naar slecht vormgegeven en rommelige websites, die Hostnet te hulp schoot met een gratis restyling. Maar gaandeweg groeide de verkiezing ook uit tot een eerbetoon aan het (vroege) Nederlandse internet.

Nederlandse internetnostalgie
Onder de meer dan 250 genomineerden zaten bekende namen als 123inkt.nl, de website van de Belastingdienst en de site van Hostnet zelf, maar ook talloze gedateerde websites van kleine, onbekende ondernemers. Wat opviel, was dat juist websites waar al jaren niets aan was gedaan, onder het publiek op veel waardering konden rekenen en werden geprezen om hun eigenheid.

De winnaar van de juryprijs, Taxi Poll uit Groningen, weigerde zelfs een gratis restyling, omdat zijn site er dan ‘één van de honderd’ zou worden. Op sociale media klonken instemmende geluiden: “Dit is niet lelijk, dit is beschermd erfgoed.”


Een van de vele reacties op social media op de verkiezing van Hostnet.

Woordvoerder Marek van den Oever van Hostnet: “We zagen dat de verkiezing een soort viering werd van Nederlandse internetnostalgie. Natuurlijk was er hilariteit over bewegende effecten, gekke geluidjes en Comic Sans, maar het viel ook op hoe liefdevol er werd gesproken over de designs en editors uit vervlogen tijden, zoals Notepad, GeoCities, Angelfire en Hotdog Pro.”


De website van Taxi Poll, de winnaar van vorig jaar.

Visitekaartje
Aan de andere kant waren er ook mensen die wél een gratis restyling wilden verdienen, omdat ze zelf moeite hadden om een mooie en goed functionerende website te maken. Zo had de winnaar van de publieksprijs, Sara Mars, zichzelf genomineerd en haar netwerk gemobiliseerd, omdat ze van haar website ‘een passend visitekaartje’ voor haar bedrijf wilde maken.

Nomineren
Dit jaar pakt Hostnet de draad dus weer op – met een paar aanpassingen. Er zijn in 2025 naast de jurywinnaar maar liefst drie publiekswinnaars. De organisatie hoopt dan ook dat mensen vanaf vandaag weer massaal hun eigen of andermans ‘lelijke’ websites nomineren.

Onder de deelnemers die een website nomineren worden 25 bol.com cadeaukaarten ter waarde van € 50 en een weekendje weg weggegeven.

Jury met bekende experts
De jury bestaat dit jaar naast specialisten van Hostnet uit stylist en fotograaf Maik de Boer, tech-ondernemer Danny Mekic, neurowetenschapper Roeland Dietvorst en Sara Mars, de publiekswinnaar van vorig jaar.

In de eerste fase van de verkiezing, van 2 juni tot en met 16 juni, kan iedereen zijn favoriete ‘lelijke’ website nomineren. Vervolgens kan er van 19 juni tot en met 6 juli gestemd worden. De winnaar wordt in de week van 7 juli bekendgemaakt.

May the ugliest website win!                                     

Verstreken tijd: 37 dagen
Bedrijfsinfo  

Logo Hostnet BV

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Sigli
Logo Luminis International B.V.
Logo Axians
Logo Webmasterdienst
Logo Expertum
Logo Decos
Logo DC People
Logo Ziptone
Logo BusinessLeaks.com
Logo Heliview Conferences & Training
Logo Luminis International B.V.
Logo BTG
Logo NeuroCluster AI
Logo ID Control
Logo UFI.EU
Logo Networking4ALL
Logo Facilitor
Logo Web Wings
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo TechOutlet
Logo Web Wings
Logo TechOutlet
Logo TechOutlet
Logo ID Control
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Orange Business
Logo Deel
Logo Fujitsu Nederland
Logo Dutch IT Channel
Logo Carly
Logo Reverse IT
Logo MedUX
Logo Veeam Software
Logo Ictivity
Logo Odin Groep
Logo Lightspeed
Logo Visma YouServe
Logo Schneider Electric
Logo KnowBe4
Logo Fujitsu Nederland
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101624 persberichten
6857 bedrijfsprofielen
57 PR-bureauprofielen
15907 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR