www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (1 jaar en 43 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Driekwart van de organisaties voldoet niet aan European Data Governance Act

Rijswijk – 77 procent van de organisaties weet niet welke veranderingen nodig zijnom te voldoen aan de European Data Governance Act (DGA), terwijl de wetgeving al sinds september 2023 van kracht is. Dit blijkt uit onderzoek van IT-dienstverlener SureSync, onderdeel van Visma, dat is uitgevoerd onder ruim 330 managers, beslissers en C-level executives binnen Nederlandse organisaties.

De wet is opgesteld om gegevensuitwisseling tussen bedrijven, non-profit organisaties, burgers en overheden veiliger en transparanter te maken, maar ook beter te reguleren. Dat organisaties niet weten wat ze moeten doen om te voldoen aan de wet is niet vreemd; twee op de vijf (41%) geven namelijk aan dat ze niet bekend zijn met de inhoud.

Kennis ontbreekt
De meeste organisaties zijn eigenlijk al te laat met uitzoeken wat de wet voor hen betekent. Een derde van hen (34%) heeft wel een uitgebreide impactanalyse uitgevoerd. Met een impactanalyse worden de potentiële gevolgen en veranderingen uiteengezet. De volgende stap in het proces naar compliance is implementatie. Deze stap is door een kleine groep afgerond: slechts zestien procent heeft alle processen waarop de Europese DGA van toepassing is aangepast.

Stap voor stap richting naleving
De meeste organisaties hebben nog een lange weg te gaan, maar werken wel al op verschillende manieren aan de invoering van de Europese DGA. De meeste organisaties (39%) hebben een intern projectteam opgezet. Bij 35 procent is extra budget vrijgemaakt voor de invoering, en één op de drie heeft al een stappenplan klaarliggen.

Sander Odijk, Managing Director bij SureSync: “De European Data Governance Act verandert hoe we in Europa met data omgaan. Toch is driekwart van de organisaties nog niet klaar voor de wet, die al van kracht is. Dat is zorgelijk, want niet compliant zijn brengt risico’s met zich mee. Tegelijkertijd is dit hét moment om databeheer te verbeteren. Door nu te starten met een impactanalyse en een duidelijk plan, leggen organisaties een sterke basis voor de toekomst."

---

Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door onderzoeksbureau PanelWizard, in opdracht van SureSync. Het onderzoek is uitgevoerd onder 332 managers, beslissers en C-level executives binnen Nederlandse organisaties.De respondenten zijn werkzaam binnen verschillende afdelingen, waaronder IT, algemeen management, finance, HR, duurzaamheid, data en compliance. 
Recent van SureSync  
AI wordt breed ingezet in zorg, maar beleid is slechts bij klein aantal organisaties aanwezig

Datagedreven werken prioriteit bij twee derde van financiële instellingen

SureSync voegt SmartTrackers toe aan haar portfolio

Verstreken tijd: 1 jaar en 43 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
SureSync contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
Logo ENGIE
Logo Exact
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103868 persberichten
7044 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17548 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl