www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (35 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Slechts 17 procent van organisaties klaar voor Data Act wetgeving, ondanks snel naderende deadline

Veertig procent van leidinggevenden niet bekend met inhoud wet

Rijswijk –Nederlandse organisaties zijn slecht voorbereid op de komst van de Data Act, de Europese wet die data-uitwisseling binnen de EU moet verbeteren. Slechts een op de zes organisaties (17%) heeft de interne processen al aangepast aan de nieuwe regelgeving. Terwijl de wet op 12 september 2025 al van kracht wordt, weet veertig procent van de leidinggevenden niet wat de Data Act inhoudt. Dit blijkt uit onderzoek van IT-dienstverlener SureSync, onderdeel van Visma, dat is uitgevoerd onder ruim 330 managers, beslissers en C-level executives binnen Nederlandse organisaties.

Uitdagingen bij implementatie wet
Driekwart van de leidinggevenden (73%) is ook niet op de hoogte van welke veranderingen noodzakelijk zijn voordat de wet van start gaat. Een mogelijke verklaring voor deze achterstand is dat Nederlandse organisaties bij de implementatie van een nieuwe wetgeving rondom datadeling tegen verschillende uitdagingen aanlopen. Zo wordt een gebrek aan kennis over de uitvoering in 28 procent van de gevallen genoemd als struikelblok. Daarnaast vormt de afwezigheid van een universeel format voor het vastleggen van data voor een op de vijf organisaties (22%) een obstakel.

Voorbereidingen Data Act komen langzaam op gang
Hoewel er nog veel werk aan de winkel is om vóór september alle voorbereidingen af te ronden, is een deel van de Nederlandse organisaties (37%) gelukkig al begonnen met een uitgebreide impactanalyse om de gevolgen van de nieuwe wet te onderzoeken. Daarnaast heeft 38 procent van de organisaties de implementatie van alle wijzigingen voor de Data Act binnen een jaar op de planning staan.

Sander Odijk, Managing Director van SureSync: “De manier waarop we data opslaan en delen in Europa krijgt, mede door de geopolitieke verhoudingen in de wereld, steeds meer aandacht. Maar uit ons onderzoek blijkt dat kennis over de Data Act bij veel organisaties nog niet op het juiste niveau is. De Data Act is meer dan een verplichting - het levert organisaties ook veel op: minder werkdruk, besparing van tijd en budget, en uiteindelijk een aanzienlijk concurrentievoordeel. Daarom adviseer ik organisaties om zo snel mogelijk hun kennis op peil te brengen. Doe dit niet alleen om compliant te zijn, maar ook voor de toekomst van jouw organisatie. Als je dat vanaf het begin goed en gestructureerd aanpakt, ondervind je daar later veel voordeel van.”

---

Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door onderzoeksbureau PanelWizard, in opdracht van SureSync. Het onderzoek is uitgevoerd onder 332 managers, beslissers en C-level executives binnen Nederlandse organisaties.De respondenten zijn werkzaam binnen verschillende afdelingen, waaronder IT, algemeen management, finance, HR, duurzaamheid, data en compliance.

SureSync biedt organisaties een toekomstbestendige oplossing voor veilige en gestructureerde gegevensuitwisseling. SureSync is ontwikkeld door Visma Connect, dat sinds 2006 vooroploopt in innovatieve datadiensten. Met SureSync bouwen organisaties voort op de expertise achter projecten zoals de Berichtenbox, Digipoort en het Maritime Single Window. Jaarlijks verwerkt SureSync miljarden berichten, waaronder 82,3 miljoen Berichtenbox-berichten, 57 miljoen belastingberichten en 1,2 miljard machtigingsverzoeken. Het team van 120 professionals werkt vanuit Rijswijk aan een betrouwbare en efficiënte informatie-infrastructuur.
Geplaatst:
Verstreken tijd: 35 dagen
PR contact  

Logo Marcommit

Bedrijfsinfo  

Logo SureSync
  +31 (0) 88-1161800
  vco.info@visma.com
  suresync.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo UFI.EU
Logo The Factory
Logo Macanta
Logo Keuze.nl BV
Logo Alleo
Logo Reflex Online BV
Logo LocatieRapport
Logo Stromma Nederland
Logo Spryng
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Keuze.nl BV
Logo TechOutlet
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Vlirdens
Logo TechOutlet
Logo Facilitor
Logo Spryng
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo Eaton
Logo Manhattan Associates
Logo NeoDay
Logo LANCOM Systems
Logo DataCore Software
Logo Techleap.nl
Logo Infoblox
Logo SureSync
Logo Dell Technologies
Logo Visma
Logo Kraken
Logo Proofpoint
Logo GXO
Logo Red Hat
Logo Pegasystems
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101295 persberichten
6831 bedrijfsprofielen
56 PR-bureauprofielen
15705 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.lubbersdejong.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR