ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (1 jaar en 106 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Generatiekloof op de werkvloer groeit: vooral Gen Z voelt verschil tussen de generaties

84 procent van de werkenden vindt dat managers verder moeten kijken dan generatiestereotypen

De Bilt– Meer dan de helft van de werkenden (57%) voelt dat de kloof tussen generaties op de werkvloer groeit. Met name gen Z (70%) voelt dit sterk. Dit blijkt uit het generatieonderzoek van Ormit Talent onder ruim 1.200 werkende Nederlanders. Om deze kloof te overbruggen, wordt generatiemanagement steeds vaker ingezet. Drie op de vijf werkenden (59%) beschouwen dit als essentieel voor een productieve werkomgeving.

Voorbij de generatiestereotypen kijken
Toch valt er nog terrein te winnen als het gaat om generatiemanagement: slechts 31 procent van de babyboomers en 28 procent van de gen X’ers stelt dat zijn manager hiermee bezig is. Hoewel werkend Nederland generatiemanagement belangrijk vindt, moeten managers zich hier niet op blindstaren. Maar liefst 84 procent is namelijk van mening dat managers niet alleen aandacht moeten hebben voor de verschillen tussen generaties op de werkvloer.

Verwachtingen van de manager
Maar wat moet een manager dan wél doen? Alle generaties zijn het erover eens: een manager moet zijn teamleden ondersteunen en de ruimte geven om zich te ontwikkelen. Voor babyboomers (33%) en gen X’ers (31%) ligt de focus vooral op het geven van aandacht aan teamleden. Millennials (27%) hechten vooral belang aan een veilige werkomgeving, en een kwart van de gen Z’ers (24%) wil dat zijn talenten optimaal benut worden.

Ingrid van Tienen, Director bij Ormit Talent: “Het succes van een team staat of valt met goed leiderschap. Generatiemanagement kan hierbij helpen door bewust om te gaan met zowel de verschillen als de overeenkomsten tussen generaties op de werkvloer. Dit bevordert samenwerking, communicatie en kennisoverdracht tussen jongere en oudere medewerkers. Toch is dit slechts één aspect van effectief leiderschap. Medewerkers hebben een leider nodig die een veilige basis biedt én hun ontwikkeling stimuleert. Dit is niet generatie-afhankelijk – elke generatie heeft hier behoefte aan. Te veel focus op de verschillen tussen generaties kan de kloof juist vergroten. Echt leiderschap draait om het inspireren, uitdagen en verbinden van al je medewerkers.”

---
Noot voor de redactie:
Rechtenvrije afbeelding is geschikt voor gebruik.

Over het onderzoek
Het onderzoek is in opdracht van Ormit uitgevoerd door marktonderzoeksbureau Markteffect. Aan dit onderzoek namen 1.232 werkende Nederlanders (18+) deel. De volgende verdeling tussen generaties is in dit onderzoek gebruikt: babyboomers N=308 (1946-1964), gen X N=310 (1965 – 1980), millennials N=311 (1981-1996), en gen Z N=303 (1997-2012).
Recent van Ormit Talent  
Zeven op de tien organisaties werken actief aan werkgeverschap voor jong talent, maar behoud blijft de achilleshiel

Bedrijven vertrouwen sleutelposities nog niet toe aan jong talent

Gen Z zet vraagtekens bij de huidige managersrol

Verstreken tijd: 1 jaar en 106 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Ormit Talent contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103950 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17601 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euwww.whizpr.nl