ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (1 jaar en 97 dagen geleden)
Bedrijf:

Luminis erkend als databemiddelingsdienst onder Europese wetgeving

Veilig en betrouwbaar data uitwisselen volgens de Data Governance Act

Luminis is door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) officieel erkend als databemiddelingsdienst onder de Europese Data Governance Act (DGA); Besluit. Dit betekent dat bedrijven en organisaties via Luminis op een veilige en vertrouwde manier data kunnen uitwisselen, zonder dat deze eigendom wordt van derden of in handen komt van grote Tech bedrijven. Luminis wordt binnenkort opgenomen in het openbare Unieregister van de Europese Commissie en is hiermee de tweede Nederlandse organisatie die deze erkenning ontvangt.

Wat is een databemiddelingsdienst?
Een databemiddelingsdienst faciliteert de veilige uitwisseling van gegevens tussen partijen. De erkenning door de ACM bevestigt dat Luminis een betrouwbare en onafhankelijke partij is, die geen verdienmodel heeft op basis van doorverkoop van data. In een tijd waarin privacy en data-eigendom steeds belangrijker worden, benadrukt deze erkenning het commitment van Luminis aan transparantie en Europese richtlijnen voor datadeling.

De visie van Luminis op Europese dataregulering
Ronald Voets, Managing Director Luminis: “Deze erkenning sluit perfect aan bij onze visie op een eerlijk en transparant datalandschap. Waar Amerikaanse techgiganten data centraliseren en monetariseren, zet de Europese Data Governance Act in op bescherming en verantwoorde uitwisseling. Wij zijn trots dat wij een van de eerste bedrijven in Nederland zijn die voldoen aan deze hoge Europese standaarden.”

Een concreet voorbeeld: Dutch Metropolitan Innovations (DMI)
Luminis heeft met DMI (www.dmi-ecosysteem.nl) een innovatieve databemiddelingsdienst ontwikkeld, waarmee organisaties veilig en efficiënt data kunnen delen. Dit initiatief illustreert hoe de DGA in de praktijk bijdraagt aan innovatie, zonder concessies te doen aan veiligheid en eigenaarschap van data.

Over de Data Governance Act
De Data Governance Act (DGA) heeft als doel meer data beschikbaar te maken voor algemeen gebruik, terwijl privacy en eigenaarschap gewaarborgd blijven. Dit stimuleert innovatie en draagt bij aan zowel economische als maatschappelijke vooruitgang. Sinds november 2024 is de ACM toezichthouder op de naleving van de DGA in Nederland. Bedrijven die als databemiddelingsdienst opereren, moeten zich registreren en voldoen aan strikte eisen rondom transparantie en data-integriteit.

Wat betekent dit voor klanten?
Met de erkenning als databemiddelingsdienst biedt Luminis klanten een toekomstbestendige en eerlijke dienst, waarbij zij erop kunnen vertrouwen dat hun data veilig is en niet wordt misbruikt. Deze Europese erkenning versterkt de positie van Luminis als serieuze en betrouwbare speler in de markt.

Over Luminis
Wij zijn gedreven IT-consultants gespecialiseerd in Cloud en datatechnologie. Ons doel is om innovatie te versnellen door IT-oplossingen te ontwikkelen: we perform ahead of the crowd.
  • Luminis werd in 2002 opgericht en biedt klanten hoogwaardige oplossingen op het gebied van Cloud en Data. Luminis heeft partnerships met o.a. Amazon Web Services (AWS) en Microsoft.
  • Daarnaast is Luminis initiator en de kracht van IT-opleidingsprogramma Accelerate met o.a. Thales, Bosch en de Belastingdienst.
  • Luminis telt 150 medewerkers en heeft kantoren in Amsterdam, Arnhem, Apeldoorn en Rijswijk en verleent haar diensten aan bijvoorbeeld Thales, Alliander, Huuskes, BDR Thermea, Nationale Nederlanden en Van Dijk.
  • Meer informatie over Luminis via https://www.luminis.eu
Meer weten?
Meer informatie over de Data Governance Act: Europese Commissie
Meer informatie over databemiddelingsdiensten: https://www.acm.nl/nl/digitale-economie/data/databemiddelingsdiensten
Meer informatie over DMI-ecosysteem: www.dmi-ecosysteem.nl
Meer informatie over federatief data delen: https://www.luminis.eu/nl/whitepaper/whitepaper-federatief-data-delen/



Contactpersoon:
Raymond ter Riet
Raymond.terriet@luminis.eu
06-53353738

Website: https://www.luminis.eu/
Recent van Luminis International B.V.  
Nieuwe lichting IT-toptalenten van Luminis, Bosch en de Belastingdienst ronden succesvol Accelerate-traject af in Aviodrome

Luminis en VanDijk: al 15 jaar samen bouwen aan educatieve dienstverlening

Verstreken tijd: 1 jaar en 97 dagen
Luminis Intern.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103678 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17420 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.deepr.nl