www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (2 jaar en 52 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Meer dan de helft van de HR-professionals in de zorg wil people analytics toepassen bij besluitvorming over personeel

Slechts 17 procent maakt gebruik van AI in HR-processen

Amersfoort - Ruim de helft van de HR-professionals en bestuurders in de zorgsector (56%) wil meer aandacht besteden aan people analytics bij het nemen van beslissingen die het personeelsbestand aangaan. Dit blijkt uit de HR-benchmark van HR-dienstverlener Visma | Raet, uitgevoerd onder 241 werkenden, 148 HR-professionals, 12 bestuurders en 90 leidinggevenden binnen de zorgsector. Hoewel steeds meer zorgorganisaties gebruik willen maken van people analytics, geeft een op de vijf (21%) aan hier momenteel nog helemaal niet mee bezig te zijn. Tegelijkertijd erkennen zij dat het in de toekomst wel noodzakelijk zal zijn.

Verhoogde belangstelling voor people analytics
Zorgorganisaties zien gelukkig steeds vaker de voordelen van people analytics in. De afgelopen twee jaar is het percentage organisaties dat bewust stilstaat bij deze voordelen gestegen van 11 procent naar 28 procent. Daarnaast zet bijna een derde van de HR-professionals en bestuurders (30%) people analytics al actief in. Er komt dus steeds meer ruimte voor een datagedreven HR-beleid. Toch stelt bijna de helft van de HR-professionals en bestuurders (43%) dat strenge privacyregels hiervoor een belemmering vormen.

Beperkt gebruik van AI
AI is een belangrijke tool om een datagedreven HR-beleid te ondersteunen. Het gebruik hiervan krijgt echter nog maar weinig prioriteit in de zorg en is nog niet structureel ingeburgerd. Zo maakt slechts een op de zes organisaties in de zorg (17%) gebruik van AI-gestuurde software, zoals ChatGPT, ter ondersteuning van HR-processen. Hoewel AI nog weinig wordt toegepast, ziet ruim een derde van de HR-professionals en bestuurders (35%) AI wel eerder als een kans dan een bedreiging.

Myrthe Hanssen, HR Director bij Visma | Raet: “AI en people analytics kunnen iedere HR-professional en bestuurder helpen om niet alleen op intuïtie of ervaring te vertrouwen, maar om patronen in data te analyseren, trends te voorspellen en strategieën beter af te stemmen op de behoeften van zowel de organisatie als de medewerkers. Veel zorgorganisaties beschikken al over diverse software waarin waardevolle en bruikbare data zit opgeslagen, uiteraard binnen de kaders van de geldende wet- en regelgeving. Door deze gegevens veilig met elkaar te koppelen middels slimme data-analyse tools, kunnen er automatische rapporten worden gegenereerd voor bijvoorbeeld strategische personeelsplanning voor zowel de korte als lange termijn. Dit biedt zorgorganisaties de kans om hun HR-beleid toekomstbestendig te maken. Reden genoeg dus om de adoptie van AI en people analytics als HR-afdeling komend jaar naar een volgend level te tillen."
Reacties  
Er zijn nog geen reacties. Log in om te reageren
Recent van Youforce  
Parttimers met minimumloon leveren in 2027 het meeste salaris in

Twee derde van HR benut AI-potentie nog lang niet

Winnaars HR-Professional van het Jaar 2026 bekendgemaakt tijdens HR Impact Night









Verstreken tijd: 2 jaar en 52 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Youforce contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo JouwWoonsfeer
Logo SuitIT
Logo Heliview Conferences & Training
Logo Promax IT
Logo PuurData
Logo Companial
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo Deltics
Logo Sensus Process Management
Logo August Bridge
Logo Intus Workforce Solutions BV
Logo CPP Digital
Logo Incentro
Logo IT Recycling
Logo 9altitudes Nederland BV
Logo Msafe
Logo BusinessCom
Logo BusinessCom
Logo Medius
Logo Dynatos
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Msafe
Logo Msafe
Logo Web Wings
Logo Networking4ALL
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Odin Groep
Logo Red Hat
Logo Unit4
Logo IG&H
Logo SAS Nederland
Logo Arval
Logo Conclusion
Logo HeadFirst Group
Logo PocketBook
Logo Schneider Electric
Logo In The Pocket (ITP)
Logo Zscaler
Logo Thinkwise
Logo Nmbrs
Logo SureSync
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
• 6 voor €199
• 12 voor €349
• Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
• Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
• Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
• X
• LinkedIn
• Facebook
• BlueSky

ZOEKEN
• Tech bedrijf
• Tech PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
• 104473 persberichten
• 7102 bedrijfsprofielen
• 67 PR-bureauprofielen
• 18225 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlwww.deepr.nlwww.deepr.nl