ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (1 jaar en 169 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Organisaties vrezen CSRD-doelstellingen niet op tijd te halen

Utrecht – Minder dan de helft (45%) van de duurzaamheidsbeslissers in het bedrijfsleven verwacht dat hun organisatie de CSRD-doelstellingen binnen de tijd haalt. De CSRD-richtlijn wordt gefaseerd ingevoerd, waarbij in januari 2026 ook beursgenoteerde kleine en middelgrote ondernemingen hieraan moeten voldoen. Voor bijna de helft van de organisaties (49%) staat duurzaamheid bovenaan de agenda voor de komende drie jaar. Dit blijkt uit onderzoek uitgevoerd onder 529 beslissers en beïnvloeders op IT-gebied en 330 op duurzaamheidsgebied, van businesstransformatie- en IT-dienstverlener Conclusion.

Haalbaarheid CSRD
De CSRD is een Europese richtlijn die bedrijven verplicht om gestandaardiseerd en transparant te rapporteren over hun duurzaamheidsprestaties, zodat stakeholders hun bijdrage aan sociale en milieudoelstellingen kunnen beoordelen. De CSRD-vereisten vormen een grote uitdaging voor organisaties. Bijna de helft van de duurzaamheids- (49%) en de helft van de IT-beïnvloeders (50%) vindt het een grote uitdaging om binnen de organisatie te voldoen aan alle eisen. Daarbij geeft ruim een kwart (27%) aan dat ze momenteel over onvoldoende kennis beschikken van de CSRD-wetgeving om ervoor te zorgen dat hun organisatie compliant is of kan worden. Ruim een derde (36%) van de duurzaamheidsbeïnvloeders geeft aan op te zien tegen al het werk dat voortkomt uit de CSRD-eisen, tegenover 44 procent van de IT-beïnvloeders.

Wel of geen duurzaamheidsstrategie
Ondanks deze uitdagingen heeft een meerderheid van de organisaties (62%) een duurzaamheidsstrategie. Dit zijn vooral de grote organisaties (250+ medewerkers, 68%). Bij kleine organisaties (10-50 medewerkers) heeft de helft (51%) een duurzaamheidsstrategie. Organisaties met een duurzaamheidsstrategie hebben een aanzienlijk hogere verwachting om hun CSRD-doelstellingen tijdig te halen: 66

procent ten opzichte van slechts 15 procent van de bedrijven zonder strategie.

Maaike Maranus – van de Vrande, Director Sustainability bij Conclusion: “Organisaties worstelen met wet- en regelgeving rondom duurzaamheid en hebben behoefte aan ondersteuning. Het is essentieel dat bedrijven de rol van IT in dit proces erkennen. IT heeft namelijk een grote impact op mens en milieu. Intrinsiek gemotiveerde bedrijven die duurzaamheid kunnen verbinden aan hun primaire processen zouden de wet- en regelgeving niet als een verplichting, maar als bevestiging van goed gedrag mogen zien. Het identificeren van de juiste data is hierbij essentieel.”

---
Noot voor de redactie:
Bijgevoegde rechtenvrije afbeelding is geschikt voor publicatie.

Over het onderzoek:
Het onderzoek is uitgevoerd door MarktEffect in opdracht van Conclusion. In totaal hebben 859 respondenten deelgenomen. Dit zijn beïnvloeders en beslissers op IT-gebied (N=529) en beïnvloeders en beslissers op duurzaamheidsgebied (N=330) binnen organisaties met minimaal 10 fte. 
Recent van Conclusion  
Nederlander voelt zich machteloos over eigen data: ‘Weigeren is geen optie’

Conclusion benoemt John van der Steen als directeur Conclusion Enablement

Havenbedrijf Rotterdam kiest Conclusion Intelligence voor meerjarig beheer en doorontwikkeling van dataplatform

Verstreken tijd: 1 jaar en 169 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Conclusion contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.whizpr.nl