www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (2 jaar en 5 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Smartwatch voelt soms als obsessie voor ruim een kwart van werkend Nederland

Vier op de tien begrijpen de hype rondom gezondheid tracken niet

Amsterdam – Voor 27 procent van werkend Nederland voelen gezondheidsstatistieken van smartwatches soms als een obsessie. Dat blijkt uit onderzoek van OneFit, bekend van het flexibele sport membership, onder 2.000 werkende Nederlanders. Deze obsessie kan een negatief effect hebben op iemands mentale gesteldheid. Dertig procent geeft namelijk aan dat de statistieken van smartwatches invloed hebben op hoe zij zich voelen.

Smartwatch beïnvloedt de dag
Deze negatieve invloed komt niet als verrassing als je je bedenkt dat 61 procent dagelijks de gezondheidsstatistieken checkt die hun smartwatch trackt. Het bijhouden van deze statistieken is niet alleen onderdeel van iemands dag, maar het beïnvloedt bij een groot deel van werkend Nederland ook de invulling hiervan. De helft (51%) voert namelijk regelmatig een extra activiteit uit om de gezondheidsdoelen voor de dag te halen. Toch is niet iedereen overtuigd van de mogelijkheden van smartwatches. Bijna twee op de drie werkende Nederlanders geven aan geen gadget nodig te hebben om hen te vertellen hoe het met hun gezondheid gesteld is. Zij houden dit naar eigen inzicht bij.

Hype of blijvertje?
De hype van smartwatches heeft dus nog wat terrein te winnen. Ruim de helft van werkend Nederland (55%) is namelijk niet in het bezit van een smartwatch. Eén op de drie (32%) geeft zelfs aan het ongezond te vinden om zo veel met je gezondheid bezig te zijn. Zo vindt 38 procent dat mensen in hun omgeving met een smartwatch soms zelfs obsessief bezig zijn met de statistieken. Het is dan ook niet gek dat ruim twee op de vijf (42%) aangeven dat geen enkele feature van een smartwatch hun interesse wekt.

Kari Littley, expert op het gebied van employee wellbeing bij OneFit: “Vandaag de dag hebben veel mensen een smartwatch. Op het eerste gezicht een positieve ontwikkeling. We komen tenslotte meer te weten over onze fysieke gesteldheid. Toch heeft het tracken van dergelijke gegevens een keerzijde. Zo kan het voor sommigen resulteren in obsessief gedrag, en dus ook stress met zich meebrengen. Bovendien blijken de sensoren in smartwatches niet altijd nauwkeurig, waardoor gebruikers misleidende gezondheidsinformatie ontvangen waar ze ten onrechte op vertrouwen. Zo kan het zijn dat gebruikers in hun gegevens zien dat ze een te hoge hartslag hebben. Dit kan van invloed zijnop iemands mentale gezondheid. Mijn advies is dan ook om niet volledig op de informatie afkomstig van deze gadgets te vertrouwen, maar het enkel als hulpmiddel te gebruiken. Zet je smartwatch bijvoorbeeld in om hardloopafstanden te meten, inzicht te krijgen in behaalde vooruitgangen of het bijhouden van het aantal keer dat je hebt gesport in een bepaalde periode. Zo blijf je fysiek gezond en hoeft je mentale gezondheid er ook niet onder te lijden.”

------

Noot voor de redactie
Bijgevoegde afbeelding is geschikt voor publicatie.

Over het onderzoek
Dit onderzoek is in opdracht van OneFit uitgevoerd door MarktEffect onder 2.010 werkende Nederlanders van 18 jaar en ouder. In deze tekst wordt ‘smartwatch’ gebruikt voor de leesbaarheid, waarmee smartwatches en smart ringen worden bedoeld.

Verstreken tijd: 2 jaar en 5 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Urban Sports C.. contact  

085 - 888 48 26
urbansportsclub.com/nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
Logo Nutanix
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Mollie
Logo ZAMKO
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion Experience
Logo Bechtle Groep Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103924 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu