ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 17 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: nxt agency

Achterdeur ontdekt in veelgebruikte Linux-software

Er is een ernstige kwetsbaarheid ontdekt in de vorm van een achterdeur, ook wel backdoor genoemd, in de software library liblzma van XZ Utils. XZ Utils in een datacompressieapplicatie die in veel versies (distributies) van het besturingssysteem Linux aanwezig is. De kwetsbaarheid wordt aangeduid als CVE-2024-3094 en heeft een CVSS-score van 10 gekregen, dit is de hoogst mogelijke CVSS-score. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft de kwetsbaarheid aangeduid als High/High. Dat wil zeggen dat er een grote kans is dat deze kwetsbaarheden worden misbruikt en dat de schade groot kan zijn.

Wat is er aan de hand?
Er is binnen deze kwetsbaarheid sprake van een zogenaamde'backdoor'. Dit is een achterdeur in de software die door een aanvaller gebruikt kan worden om zonder inloggegevens toegang te krijgen tot een systeem. Het is nog onduidelijk wat er precies nodig is voor het omzeilen van authenticatie, de verwachting is wel dat misbruik of een exploit binnenkort plaatsvindt. De code die deze achterdeur mogelijk maakt zit verscholen in bepaalde versies (5.6.0 en 5.6.1) van de software XZ Utils. Deze software is in veel verschillende Linux-versies aanwezig. Op dit moment lijkt het erop dat kwetsbare versies van XZ Utils nog niet zijn opgenomen in de meest gangbare 'productie' versies van verschillende Linux-distributies.

Wat kan ik doen?
Maak je binnen je organisatie gebruik van Linux dan adviseert het Digital Trust Center (DTC) om zo snel mogelijk te (laten) controleren of er gebruik wordt gemaakt van een kwetsbare versie van XZ Utils.Zie hiervoor de (beveiliging)adviezen van de verschillende distributies waaronder Red Hat en Debian.Het is ook mogelijk om zelf door middel van het volgende commando na te gaan of en zo ja welke versie van XZ Utils geïnstalleerd staat:
xz -V

Voorbeeld:
root@srv:~# xz -V
xz (XZ Utils) 5.4.2
liblzma 5.4.2

Als blijkt dat je gebruikmaakt van een kwetsbare versie (5.6.0 en 5.6.1) van XZ Utils dan is het advies om zo spoedig mogelijk deze versies te (laten) verwijderen en gebruik te maken van een oudere versie (downgraden).

Naar het beveiligingsadvies 
Recent van Digital Trust Center (DTC)  
Actief misbruik kwetsbaarheden Fortinet producten

Keurmerk Digitale Basisveiligheid MKB gelanceerd

Kritieke kwetsbaarheid in React en Next.js

Verstreken tijd: 2 jaar en 17 dagen
Digital Trust .. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo Stichting Z-CERT
Logo Emixa
Logo VirtualPBX.nl
Logo Feesd
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo MIRhosting
Logo LANCOM Systems
Logo S2GRUPO
Logo KnowBe4
Logo Trend Micro
Logo Bidfood
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Pegasystems
Logo Unit4
Logo We talk SEO B.V.
Logo SAS Nederland
Logo Geotab
Logo Veeam Software
Logo Palo Alto Networks
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103389 persberichten
7013 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17248 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRINFLUX PR