www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 47 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Finance professionals zetten AI en ML vooral in voor financiële prognoses, inzicht in data en het automatiseren van routinetaken

45 procent vreest voor zijn baan als gevolg van digitalisering

Amsterdam – Finance professionals gebruiken Artificial Intelligence (AI) en Machine Learning (ML) voornamelijk voor financiële prognoses (55%), inzicht in data (50%) en het automatiseren van routinetaken (44%). Dit blijkt uit onderzoek van Moss, het financieel managementplatform voor uitgavenbeheer, onder 250 Nederlandse finance professionals. Het is niet gek dat bijna de helft van de finance professionals AI en ML graag inzet voor het automatiseren van routinetaken, aangezien zij op dit moment gemiddeld nog 6,5 uur per week besteden aan handmatige administratieve zaken.

Het implementeren van AI en ML is vaak onderdeel van een digitaliseringsstrategie. En daar werken veel bedrijven aan: 53 procent van de finance professionals stelt dat er momenteel een digitaliseringsslag bij zijn afdeling plaatsvindt. Wanneer we specifiek kijken naar het integreren van AI en ML dan geeft 38 procent aan daarmee bezig te zijn.

Ontbreken van kennis over AI en ML
Toch zien niet alle finance professionals de vele voordelen van deze technologieën in. Zo heeft één op de drie (35%) niet het gevoel dat AI en ML zijn bedrijf verder zullen helpen. Andere redenen om AI en ML niet in te zetten, zijn de investering die vooraf nodig is (32%) en het ontbreken van kennis over de technologie (29%). Maar liefst twaalf procent van de finance professionals heeft dan ook helemaal geen plannen om aan de slag te gaan met AI en ML.

Een mogelijke andere reden waarom finance professionals niet aan de slag gaan met AI en ML is dat ze vrezen voor hun baan. Bijna de helft (45%) maakt zich namelijk zorgen over de invloed van digitalisering op de bestaanszekerheid van zijn werkzaamheden.

David Soos, general manager van Moss Nederland: “Je hoeft de krant maar open te slaan en je treft een artikel aan over AI. Deze technologie is inmiddels in veel sectoren mainstream geworden en de finance wereld kan niet achterblijven. De inzet van AI en ML kan namelijk een hoop tijd besparen door het automatiseren van handmatige financiële processen. Denk bijvoorbeeld aan het digitaliseren van gegevens uit papieren facturen en het automatiseren van mutaties, waardoor finance professionals meer tijd over hebben om zich te richten op strategische vraagstukken. Hoog tijd dus om met AI en ML aan de slag te gaan!”

----

Over het onderzoek
Het doel van het onderzoek is om finance professionals te helpen trends in automatisering te begrijpen en hun digitale volwassenheid te onderzoeken. Het onderzoek is uitgevoerd door OnePoll onder 750 senior finance medewerkers in Duitsland, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. In dit persbericht zijn alleen de resultaten van de 250 Nederlandse respondenten meegenomen. De dataverzameling vond plaats tussen 19 en 26 januari 2024.

Verstreken tijd: 2 jaar en 47 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Moss contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl