www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (2 jaar en 80 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Bijna een derde van Europese bedrijven worstelt met tekort aan cybersecurityprofessionals

Utrecht, 6 maart 2024 - Volgens recent Kaspersky-onderzoek kampt meer dan 31 procent van de Europese bedrijven met een tekort aan gekwalificeerde cybersecurityprofessionals. De meeste onderbezetting is te vinden bij malwareanalisten en informatiebeveiligingsonderzoekers.

Terwijl de frequentie en complexiteit van aanvallen toeneemt en de vraag naar professionals op het gebied van informatiebeveiliging (InfoSec) in het bedrijfsleven groeit, daalt het aantal vakmensen dat voldoet aan de vaardigheidseisen en het expertiseniveau van het bedrijf. Studies uitgevoerd door cybersecuritybedrijven en internationale organisaties hebben het tekort aan InfoSec-professionals al aan het licht gebracht. Onderzoek van (ISC)2 toonde aan dat het tekort aan arbeidskrachten bijna 4 miljoen InfoSec-medewerkers bedroeg in 2022.

Kaspersky heeft zijn eigen onderzoek uitgevoerd om de huidige staat van de arbeidsmarkt te evalueren en de exacte redenen voor het tekort aan cybersecurityvaardigheden te analyseren. Voor het onderzoek werden meer dan 1000 InfoSec-professionals uit Azië-Pacific, Europa, de META-regio, Noord- en Latijns-Amerika ondervraagd.

Uit het onderzoek bleek dat 41 procent van de ondervraagde bedrijven wereldwijd hun cybersecurityteams als "enigszins" of "aanzienlijk onderbemand" omschrijven. In Europa ging het om bijna een derde, namelijk 31 procent.



Over het algemeen gaven de Europese respondenten aan dat functies waarin InfoSec-onderzoek en malware-analyse centraal staan de meest onderbezette functies zijn: 47 procentvan de bedrijven noemde deze het moeilijkst in te vullen.

Threat Intelligence, Security Assessment en Security Operations Center (SOC) professionals zijn iets minder onderbemand met respectievelijk 43, 40 en 37 procent. De rol met het minste aantal vacatures, maar waar nog steeds veel vraag naar is, is Network Security (36%).



"Om het tekort aan gekwalificeerde InfoSec-professionals terug te dringen, bieden bedrijven hoge salarissen, betere arbeidsvoorwaarden en bonuspakketten, terwijl ze ook investeren in up-to-date training met de nieuwste kennis. De onderzoeksresultaten tonen echter aan dat deze maatregelen niet altijd voldoende zijn. De groeisnelheid van de binnenlandse IT-markt in sommige ontwikkelingsregio's verandert zo snel dat de arbeidsmarkt er niet in slaagt om de juiste specialisten met de nodige vaardigheden en expertise binnen zulke krappe termijnen op te leiden en te trainen. Regio's met ontwikkelde economieën en volwassen bedrijven melden daarentegen niet zo'n acuut tekort aan InfoSec-professionals, omdat hun cijfers onder het marktgemiddelde liggen," zegt Vladimir Dashchenko, Security evangelist, ICS CERT, Kaspersky.

###

Over het onderzoek
Het onderzoek is uitgevoerd in de VS, DACH (Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland), VK, Frankrijk, Italië, Spanje, Benelux (België, Nederland en Luxemburg), Brazilië, Mexico, Argentinië, Colombia en Chili, Saoedi-Arabië, VAE, Turkije, Zuid-Afrika, Nigeria, Egypte, India, Japan, China, Maleisië, Singapore, Indonesië, Rusland.

Over Kaspersky
Kaspersky, opgericht in 1997, is wereldwijd actief op het gebied van cybersecurity en digital privacy. Kaspersky’s threat intelligence en security-expertise worden voortdurend omgezet in innovatieve security-oplossingen en -diensten om bedrijven, kritieke infrastructuren, overheden en consumenten van over de hele wereld te beschermen. Het uitgebreide securityportfolio van het bedrijf omvat toonaangevende endpoint security en een aantal gespecialiseerde security-oplossingen en -diensten om geavanceerde digitale bedreigingen te bestrijden. Meer dan 400 miljoen gebruikers en 240.000 zakelijke gebruikers worden beschermd door technologieën van Kaspersky. Kijk voor meer informatie op www.kaspersky.nl.  
Recent van Kaspersky  
Kaspersky onderzoek: de werking van AI-gedreven ransomewaregroep FunkSec

Verstreken tijd: 2 jaar en 80 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo MIRhosting
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Proofpoint
Logo Object First
Logo Keepit
Logo Youforce
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo Youforce
Logo Conclusion
Logo Ormit Talent
Logo Conclusion Mission Critical
Logo Schneider Electric
Logo Deel
Logo VSL
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103601 persberichten
7025 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17371 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl