www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 130 dagen geleden)
Bedrijf:

Helft winkelmedewerkers werkte dit jaar meer uren om levensonderhoud te bekostigen

Europees onderzoek naar de impact van inflatie op eerstelijnsmedewerkers

image

Amsterdam, 18 december – Bijna de helft (46 procent) van de Nederlandse eerstelijnsmedewerkers in dienstverlenende sectoren zoals de detailhandel, werkte dit jaar meer uren om hun levensonderhoud te bekostigen. Zo blijkt uit een recent Europees onderzoek onder ruim 3.300 eerstelijnsmedewerkers naar de impact van inflatie. Het onderzoek is gedaan door Quinyx, een aanbieder van een AI-softwareoplossing voor personeelsplanning.

Naast dat de Nederlandse eerstelijnsmedewerkers aangeven dat ze meer uren hebben gewerkt, hebben zij meer financiële maatregelen genomen.
  • Zij hebben financiële steun van familie en/of vrienden gevraagd (39 procent)
  • Zij hebben gebruik gemaakt van de voedselbank (26 procent)
  • Zij hebben een persoonlijke lening afgesloten (24 procent)
De reden die de eerstelijnsmedewerkers geven dat zij deze maatregelen nemen, is omdat hun loon de kosten van hun levensonderhoud niet dekt.

image

Onderzoek onder eerstelijnsmedewerkers in retail, logistiek en horeca
Het onderzoek is eind november 2023 gedaan onder eerstelijnsmedewerkers die werkzaam zijn in de detailhandel, horeca en in de logistiek. Deze medewerkers hebben functies zoals verkoopmedewerker, magazijnmedewerker, ober, vakkenvuller of bezorger. De medewerkers wonen in Nederland (491 respondenten), Duitsland (1.000 respondenten), Verenigd Koninkrijk (1.000 respondenten) en Scandinavië (829 respondenten). Veel van deze medewerkers hebben een salaris rond het minimumloon.

Financiële steun van familie of vrienden voor levensonderhoud
Vier op de tien eerstelijnsmedewerkers geeft aan dat zij financiële steun van familie of vrienden hebben gevraagd. De reden die hiervoor wordt gegeven is dat het salaris de kosten van levensonderhoud niet dekt. Dit percentage ligt in Nederland (39 procent) net iets hoger dan in de andere landen: Verenigd Koninkrijk (31 procent), Duitsland (34 procent) en Scandinavië (34 procent).

Kwart eerstelijnsmedewerkers maakte dit jaar gebruik van voedselbank
In Nederland, Duitsland en Scandinavië maakt een kwart van alle eerstelijnsmedewerkers gebruik van een voedselbank in dit jaar. In het Verenigd Koninkrijk ligt dit percentage ietsje lager, namelijk 11 procent. De reden dat de medewerkers gebruik moeten maken van de voedselbank is omdat het loon de kosten van hun levensonderhoud niet dekt.

Kwart eerstelijnsmedewerkers heeft persoonlijke lening afgesloten
Een kwart van de eerstelijnsmedewerkers in Nederland en Duitsland heeft een persoonlijke lening afgesloten. In Scandinavië ligt dit percentage net iets hoger (28 procent) en in het Verenigd Koninkrijk juist iets lager (14 procent). De reden van deze lening is omdat het huidige loon de kosten van levensonderhoud niet dekt.

“Veel eerstelijnsmedewerkers worden geconfronteerd met een hogere werkdruk en onoverkomelijke financiële uitdagingen. Onze studie bewijst dat dit een last is voor heel Europa. Wat is het beste cadeau dat bedrijfsleiders dit jaar aan hun toegewijde medewerkers in de frontlinie kunnen geven? Ga met ze in gesprek, luister en bied ondersteuning waar en wanneer ze die het meest nodig hebben. Dit kan door middel van flexibele werkschema’s, verbeterde communicatie en door ervoor te zorgen dat hun werkomstandigheden zo goed mogelijk zijn,” adviseert Toma Pagojute, Chief HR Officer bij Quinyx.

Over Quinyx
Quinyx biedt AI-ondersteunde software voor personeelsbeheer aan. Dit helpt bedrijven om hun personeel beter te beheren in de dagelijkse planning, processen te optimaliseren en daardoor de personeelskosten te verlagen. Quinyx ondersteunt wereldwijd miljoenen gebruikers in diverse sectoren met klanten zoals Rituals, Coolblue, Burger King, Swarovski, Starbucks, Subway, G-star, Hans Anders, Hanos en Victoria’s Secret.
Tags  
Recent van Quinyx  
Rooster is grote stressfactor voor eerstelijnsmedewerkers in retail

Verstreken tijd: 2 jaar en 130 dagen
Quinyx contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu