www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (2 jaar en 142 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Tyto PR Nederland

Stijging van cybercrime in de reis- en horecabranche; social engineering-oplichting Booking.com slechts één voorbeeld

Volgens Check Point Research (CPR) kreeg de vrijetijds- en horecasector in het derde kwartaal van 2023 te maken met gemiddeld 1.000 wekelijkse cyberaanvallen per organisatie, een stijging van 5 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. Deze zorgwekkende trend onderstreept de dringende behoefte aan robuuste cyberbeveiligingsmaatregelen in de sector.

Een recente zwendel gericht op Booking.com illustreert de verfijning van deze cyberdreigingen. Bij deze oplichting werden de gegevens van klanten gestolen en te koop aangeboden op het dark web, waardoor de kwetsbaarheden aan het licht kwamen waarmee reizigers en bedrijven in de digitale wereld worden geconfronteerd. De onderzoekers van CPR delen aanvullende informatie over de aanval.

Diverse cybercrime tactieken
Booking.com is een spraakmakend doelwit dat de afgelopen maanden op de radar van cybercriminelen heeft gestaan. Onderzoek van CPR levertmeerdere voorbeelden op van tactieken die cybercriminelen gebruiken om misbruik te maken van Booking.com:
  • Malware via boekingen: Op een berichtenforum vonden de onderzoekers de eerste stap van het plan: hotels infecteren met malware. Het wordt beschreven als “het meest populaire werk van deze tijd”. Het plan is om een accommodatie te boeken via Booking.com en vervolgens een kwaadaardig bestand te verzenden via een berichtensysteem, met als doel deze hotels te infecteren. De onderzoekers vonden een advertentie waarin een cybercrimineel mensen recruteert voor dit werk (afbeelding 1).
  • Samenwerkingen met insiders: Een cybercrimineel is op Booking.com op zoek naar hosts voor een mogelijk kwaadwillig ‘partnerschap’ in een vorm van insiderwerk. De daadwerkelijke aanvalsvector of het schema is niet bekendgemaakt, maar kan verband houden met het hieronder genoemde schema (afbeelding 2).
image
image
  • Phishing-kits: Een cybercrimineel heeft een phishing-kit gemaakt die specifiek gericht is op de dienst van Booking.com. De kit werd gepubliceerd als weggeefactie voor de Russische cybercriminaliteitsgemeenschap (afbeelding 3).
  • Valse hostaccounts: Een cybercrimineel is op zoek naar een ontwikkelaar die software kan maken die valse hostaccounts aanmaakt en valse accommodaties op Booking.com vermeldt (afbeelding 4).
image
image

“Het is belangrijk om te bedenken dat deze cases echte mensen raken: reizigers die hun persoonlijke gegevens toevertrouwen aan boekingsplatformen en bedrijven die ernaar streven veilige diensten aan te bieden. Voor reizigers betekent veilig blijven waakzaam zijn over het delen van persoonlijke informatie en het verifiëren van de authenticiteit van boekingsplatformen. Voor bedrijven betekent dit investeren in geavanceerde cyberbeveiligingsmaatregelen en het voortdurend bijwerken van hun digitale beveiligingsstrategieën”, zegt Zahier Madhar, security engineer expert bij Check Point.

“De voorbeelden die CPR vond rondom Booking.com illustreren de verstrekkende gevolgen van deuitdagingen op het gebied van cyberbeveiliging in de reis- en horecabranche. Ze beïnvloeden het consumentenvertrouwen, de merkreputatie en de financiële stabiliteit van bedrijven in deze sector. Terwijl de reis- en horecabranche door de cyberstorm blijft navigeren, zijn bewustzijn en paraatheid van cruciaal belang. Dit vraagt om een gezamenlijke inspanning tussen bedrijven, cybersecurity-experts en consumenten om ervoor te zorgen dat reizen, zowel fysiek als digitaal, voor iedereen veilig en plezierig blijft.”

-----

Over Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) levert cybersecurity-oplossingen aan ondernemingen en overheden wereldwijd. Check Point Infinity´s portfolio beschermt ondernemingen en publieke organisaties tegen 5e generatie cyberaanvallen met een ongeëvenaarde vangstratio van malware, ransomware en andere bedreigingen. Infinity’s vier pijlers bieden beveiliging en bedreigingspreventie over de bedrijfsomgevingen heen: Check Point Harmony, voor gebruikers op afstand; Check Point CloudGuard, om clouds automatisch te beveiligen; en Check Point Quantum, om netwerkperimeters en datacenters te beschermen, allemaal aangestuurd door het meest uitgebreide, intuïtieve unified security management in de industrie; Check Point Horizon, een prevention-first security operations suite. Check Point beschermt meer dan 100.000 organisaties van elke omvang.
Recent van Check Point Software  
Phishingcampagnes worden slimmer, Booking.com en Spotify opnieuw populair bij oplichters

Check Point kondigt nieuw managementteam in Nederland aan om cyberweerbaarheid en strategische groei te stimuleren

Verstreken tijd: 2 jaar en 142 dagen
Check Point So.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl