Geertruidenberg – Organisaties die de overstap naar een nieuw ERP-systeem overwegen, vinden het vooral belangrijk dat de nieuwe softwareoplossing meerwaarde toevoegt aan de business (71%). Dat is vele malen belangrijker dan het opleveren van een kostenbesparing (29%), mochten IT-beslissers en -beïnvloeders de keuze hebben tussen deze twee opties. Dat blijkt uit
onderzoek onder ruim 500 IT-beslissers en -beïnvloeders over het gebruik van ERP-systemen, uitgevoerd in opdracht van SAP- en OutSystems-dienstverlener en -kennispartner
myBrand Conclusion.
Initiatief vanuit business
Voor een succesvolle implementatie van een nieuw ERP-systeem is het volgens de meerderheid (62%) van de IT-beslissers en -beïnvloeders cruciaal dat het door de business wordt geïnitieerd. De uiteindelijke beslissing wordt in de meeste gevallen (49%) genomen door het hoger management in de organisatie. In andere gevallen beslist het middenmanagement (37%) of de raad van bestuur (14%). In de zoektocht naar een nieuwe ERP-oplossing is de mogelijkheid om efficiënter te werken het belangrijkste aspect (84%). Daarnaast wordt gekeken naar de mogelijkheid van realtime inzicht (80%), gemakkelijker delen van informatie (80%) en een systeem dat altijd wordt ondersteund (80%).
Marcel Antons, directeur strategie en innovatie bij myBrand Conclusion: “Er is overduidelijk een trend gaande die niet meer te stoppen is. Steeds meer bedrijven realiseren zich dat het bij ERP niet gaat om de cost case, maar om de business case: hoe ga je businesswaarde creëren met de software? Hoe bepaal je de koers van je organisatie? Een ERP-systeem fungeert hierbij als kompas. Zeker in roerige tijden zoals de huidige, is de belangrijkste businesswaarde die ERP-software moet creëren dat je als organisatie in staat bent om snel in te spelen op nieuwe omstandigheden en toekomstbestendige bedrijfsbeslissingen kunt nemen. Dit vereist een end-to-end aansturing van de keten op basis van real-time data. Een goed ERP-systeem ligt aan de basis hiervan."
---
Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door Markteffect in opdracht van myBrand Conclusion. Aan het onderzoek deden 504 IT-beslissers en IT-beïnvloeders mee die werkzaam zijn in een organisatie met een ERP-systeem en met minimaal honderd medewerkers. Het functieniveau van de respondenten was zowel uitvoerend (21%), als middenmanagement (55%) als hoger management (24%).