ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (3 jaar en 82 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Pre-pensionarissen niet altijd eerlijke kans op baan

Amsterdam – Ondanks de krapte op de arbeidsmarkt en de opmars van een inclusiviteitsbeleid in het bedrijfsleven, is de zestigplusser nog steeds niet in trek als medewerker. Dit blijkt uit onderzoek van Pro Contact, gehouden onder 300 Nederlandse ondernemers en hogere managers in bedrijven van verschillende grootte en minimaal 10 fte. Een derde (30%) geeft aan dat ze liever iemand zonder enige ervaring aannemen, dan iemand die bijna de pensioenleeftijd aantikt. Dat is opvallend, want de groep die wel met zestigplussers heeft samengewerkt is overwegend positief over deze ervaring (81%). Voornaamste redenen: het zijn harde werkers (57%) en ze brengen een positieve sfeer op de werkvloer (46%).

Inclusiviteitsbeleid bij meer dan de helft bedrijven op de agenda
Bedrijven kijken voor verschillende functies ook naar mensen met verschillende achtergronden, omdat een inclusiviteitsbeleid onderdeel is van de bedrijfsdoelstellingen. Meer dan de helft van de strategisch verantwoordelijken zegt dit te doen (52%). Daarentegen is er nog steeds een kleine groep, 15 procent, die aangeeft nog helemaal niets te doen op dit vlak.

Willem Bos, creatief directeur van Pro Contact en initiatiefnemer van het onderzoek: “In het kader van inclusiviteit en de opmars van deze beweging, zijn dit wel opvallende resultaten. Als je iedereen een plek gunt binnen de organisatie, zou leeftijd geen rol mogen spelen. Al eerder bleek uit ons onderzoek dat mensen met een ‘smetje’ nog steeds lastig aan een baan komen. Aan ondernemend Nederland zou ik willen adviseren om toch meer met een open mind te recruiten. Je maakt dan echt meer kans om een topper voor je organisatie te vinden.”

--

Noot voor redactie

Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door Markteffect in opdracht van Pro Contact. In totaal namen 300 Nederlandse ondernemers en hogere managers in bedrijven van verschillende grootte en minimaal 10 fte deel aan het onderzoek. In dit onderzoek is hen gevraagd naar de groep mensen die vaak net buiten de boot vallen als het gaat om het vinden van een baan. Dit zijn onder andere: statushouders, iemand met een fysieke handicap, mensen met zware financiële problemen, 60-plussers, mensen met een trauma, ex-gedetineerden, herstellende burn-out patiënten, alleenstaande ouders, mensen die al meer dan 10 jaar werkloos is en werkmigranten.

Verstreken tijd: 3 jaar en 82 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Pro Contact contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103930 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl