ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (3 jaar en 144 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Manager anno 2023 is vooral coach

Manager van de toekomst is betrokken, betrouwbaar en toegankelijk

Hilversum – De meerderheid (59%) van de werkenden typeert zijn of haar manager als een coachende manager: iemand die samenwerking, ontwikkeling en begeleiding centraal stelt. Dit blijkt uit het jaarlijks terugkerende Nationale Managementonderzoek van managementopleider ISBW. Volgens werknemers is de manager van nu betrokken (39%), behulpzaam (35%) en betrouwbaar (32%).

Belangrijke eigenschappen
De eigenschap die werknemers het meest waarderen in hun manager is het geven van vertrouwen aan medewerkers (77%). Ook integer zijn (64%) en het tonen van waardering voor inzet of prestaties (64%) stellen medewerkers erg op prijs. Over vijf jaar zal dit overigens anders zijn als je het de medewerkers vraagt. Dan zijn de eigenschappen die managers nodig hebben vooral betrokkenheid (36%), betrouwbaarheid (30%) en toegankelijkheid (26%).

Kansen voor verbetering
Toch zien medewerkers ook nog ruimte voor verbetering. Wat medewerkers het liefst anders zien aan hun managers, is bovenal dat ze medewerkers meer moeten betrekken bij beslissingen die worden genomen over werkgerelateerde zaken (25%). Ook zien medewerkers graag dat managers meer waardering uitspreken (24%), hen meer betrekken bij de strategie en of doelen die worden bepaald en meer oog voor de persoon achter de medewerker hebben (beide 21%). Het meest hinderlijke aan managers vinden medewerkers dat de sfeer verandert zodra hij of zij in de buurt is (21%). Ook de prestatiegerichtheid (19%) en het niet luisteren naar wensen en behoeften van het team (14%) vormen een ergernis van werknemers.

Rob Rijbroek, directeur van ISBW: “Een manager stuurt niet alleen meer op KPI’s, maar moet tegelijkertijd oog hebben voor het welzijn en de ontwikkeling van medewerkers. Dit komt onder andere doordat hybride werken – dat bij veel bedrijven inmiddels de standaard is – de psychologische afstand heeft vergroot tussen organisaties en hun werknemers. Daarbij komen ook maatschappelijke problemen die onzekerheid met zich mee kunnen brengen,zoalsdeinflatie en een mogelijke recessie. Menselijke connectie en zaken als samenwerkingsgerichtheid en aanpassingsvermogen worden daarmee steeds belangrijker. Als manager is het daarom belangrijk dat je meebeweegt en ook investeert in je eigen ontwikkeling. Zowel op het gebied van hard skills als van soft skills. Zo zorg je dat je voldoende kunt meebewegen met veranderingen en kan inspelen op de behoeftes van je team die daarbij horen.”

---

Over het Nationaal Managementonderzoek
In december 2022 heeft Markteffect in opdracht van ISBW 1.004 werkende Nederlanders ondervraagd over hun manager en managers in algemeen. De ‘gemiddelde’ manager van de respondenten is een man tussen de 35 en 45 jaar. De respondenten hebben over het algemeen een operationele functie en werken het vaakst tussen de 2 en 5 jaar samen met hun manager.

Verstreken tijd: 3 jaar en 144 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
ISBW contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euwww.deepr.nl