www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (2 jaar en 82 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Een jaar vrije modemkeuze is schot in de roos voor Nederlandse internetgebruikers

Consumenten en zakelijke klanten kiezen nu zelf een modemrouter die precies voldoet aan hun eisen op het gebied van veiligheid, techniek en mogelijkheden

Amsterdam, 27 januari 2022 – Het VTKE, een alliantie van Europese fabrikanten van telecomapparatuur, stelt tevreden vast dat Nederlandse eindgebruikers erg blij zijn met de vrije modemkeuze, die een jaar geleden, op 28 januari 2022, is ingevoerd. Sinds de invoering zijn eindgebruikers niet meer verplicht om eindapparatuur van hun telecomprovider te gebruiken: ze kiezen nu een apparaat dat qua techniek, veiligheid en mogelijkheden precies aansluit bij hun eisen.

Keuze- en beslissingsvrijheid
Uit onderzoek* van VTKE blijkt dat Nederlanders erg blij met vrije modemkeuze: meer dan twee derde (68 procent) van de ondervraagden vindt de keuze- en beslissingsvrijheid bijzonder belangrijk. Verder geeft meer dan een derde (35 procent) aan bij de overstap naar een andere aanbieder een eigen eindapparaat aan te schaffen, 45 procent kiest voor een apparaat van de netwerkaanbieder te gebruiken.

Wegens redenen omtrent techniek en veiligheid beweerden providers lange tijd dat vrije modemkeuze niet mogelijk was, hoewel deze argumenten al uitvoerig waren besproken en weerlegd. Bovendien blijkt in de landen waar vrije modemkeuze is ingevoerd, geen van deze bezwaren gegrond. Na Finland (2014), Duitsland (2016) en Italië (2018) hebben nu ook Nederlandse gebruikers (2022) de mogelijkheid om hun eigen eindapparaat te kiezen of die van hun telecomprovider te gebruiken.

Voordelen voor eindgebruikers
De vrije modemkeuze heeft voor de consument een aantal voordelen. Het zorgt voor meer autonomie en digitale soevereiniteit doordat de eindgebruiker nu zelf een apparaat kan kiezen. Bovendien is deze in staat een modem te kiezen die volledig aansluit bij de specifieke wensen en het internetgebruik. Dit is bijvoorbeeld voor zakelijke of particuliere toepassingen op het gebied van smart home of cyberveiligheid zeer gunstig doordat eindgebruikers nu dankzij de vrije modemkeuze toegang hebben tot apparaten die over deze functionaliteiten beschikken. De vrije modemkeuze stimuleert daarnaast een groter aanbod van apparaten en de toegenomen concurrentie zorgt tevens voor meer innovatie en een gunstige prijswerking. Mochten internetgebruikers willen overstappen naar een andere internetprovider, dan kunnen ze de zelf aangeschafte apparaten in de nieuwe situatie blijven gebruiken en hoeven ze deze niet vanaf nul in te stellen. Tot slot zorgt vrije modemkeuze voor minder stroomverbruik en milieubelasting. De modem en router dienen niet langer achter elkaar geplaatst te worden, één apparaat minder betekent dat ook minder stroomverbruik en minder technologisch afval.

Een woordvoerder van VTKE: “Voorheen waren consumenten verplicht om voor hun glasvezel-, kabel-of DSL-aansluiting apparatuur van hun provider te gebruiken. In de praktijk bleek dat eindgebruikers door dit one-size-fits-all model niet over alle noodzakelijke functionaliteiten beschikten. Vrije modemkeuze stimuleert innovatie en geeft de eindgebruiker de mogelijkheid een apparaat te kiezen dat volledig aan hun eisen en wensen voldoet. We zijn tevreden dat de regelgevende instantie vorig jaar de vrije keuze van eindapparatuur voor Nederlandse consumenten heeft ingevoerd en hopen dat andere Europese landen het Nederlandse voorbeeld zullen volgen.”

Lucas Lasota, coördinator ‘Router Freedom’ bij Free Software Foundation Europe (FSFE), steunt de beslissing van de Nederlandse regulator: "we hebben gevolgd hoe regelgevers in Europa de nieuwe hervorming van de telecommunicatiewetgeving implementeren. Nederland loopt voorop in de trend om consumenten beter te beschermen op het vlak van vrije keuze van eindapparatuur. Een jaar vrije modemkeuze moet als positief voorbeeld dienen voor andere EU-leden."

* Onderzoek in opdracht van het VTKE, uitgevoerd door marktonderzoeksinstituut Kantar van 3 tot 7 februari 2022. Representatief panel per land, leeftijd 16 tot 65 jaar.



Over het VTKE
Het Verbund der Telekommunikations-Endgerätehersteller/Alliance of Telecommunications Terminal Equipment Manufacturers (VTKE) bestaat uit voornamelijk middelgrote bedrijven die in Europa actief zijn. Samen zetten ze zich in om het succes op lange termijn van een geliberaliseerde telecommunicatiemarkt veilig te stellen. Daarnaast willen de bedrijven het bewustzijn vergroten van het belang van telecommunicatie-eindapparatuur in de politiek en de samenleving. Bovendien werken ze gezamenlijk aan een stabiel, toekomstgericht regelgevend en economisch kader, aangezien dit de basis vormt voor het hoge niveau van innovatie in de sector van telecommunicatie-eindapparatuur. Ga voor meer informatie naar www.vtke.eu.
Geplaatst:
Verstreken tijd: 2 jaar en 82 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
VTKE contact  

Logo VTKE
  +49 173 – 628 62 44
  info@vtke.de
  vtke.de

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo KonductiT
Logo RMMBR
Logo Companial
Logo KRNWTR+ | Zereau Drinks
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo BONANA
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo PQR
Logo Techone B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo Techone B.V.
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo IG&H
Logo EPAM Systems
Logo SureSync
Logo Ictivity
Logo Conclusion
Logo Only creative entrepreneurs
Logo ManageEngine
Logo Xebia
Logo EPAM Systems
Logo HubSpot
Logo PA Consulting
Logo Eaton
Logo IG&H
Logo Vertiv
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101046 persberichten
6819 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15589 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR