Weert – Op Sinterklaasdag werden veel vertraagde pakketten bezorgd. Maar liefst 39 procent van de pakketten die 5 december werden geleverd waren vertraagd. Dit blijkt uit de
Pakketradar, een data-analyse van verzendplatform
Wuunder. Normaliter zien we op maandag ook de meeste vertragingen, omdat er in het weekend weinig pakketten door vervoerders worden opgehaald en er dus vooral vertraagde pakketten overblijven. Ook Sinterklaas was hier geen uitzondering op. De mensen die nog in spanning zaten of hun vertraagde pakketjes op tijd voor pakjesavond aan zouden komen, konden dus doorgaans opgelucht ademhalen.
De rest van week 49 verliep goed in pakketland. Op dinsdag 6 december werd slechts 2,5 procent van de afgeleverde pakketjes met vertraging geleverd. De rest van de week schommelde het aantal vertragingen rond de zes procent, wat een normale score is voor een gemiddelde week.
Komende week veel pakketten op tijd
Ook deze week ziet er rooskleurig uit. Er worden vrijwel geen vertragingen verwacht, dus de consument die deze week bestelt, hoeft nog niet bang te zijn dat zijn pakket niet voor de kerst binnen is. Er wordt verwacht dat pakketten er deze week 1 tot 1,1 dag over doen, vanaf de eerste scan tot levering bij de consument. Pakketjes zijn dus over het algemeen de dag na bestelling bij de consument thuis.
Jeroen Gehlen, co-founder van Wuunder: “De logistieke sector heeft tot nu toe de drukke dagen, zoals Black Friday en de aanloop naar Sinterklaas, behoorlijk goed doorstaan. Volgende week verwachten we iets meer moeilijkheden. Net als in het Sinterklaasweekend zien we ook ieder jaar voor kerstdat Nederlanders de neiging hebben om hun aankopen tot het laatste moment uit te stellen. De logistiek is hier goed op voorbereid, maar pieken in de aanlevering blijven verstoringen veroorzaken. Consumenten hoeven zich vooralsnog geen zorgen te maken, maar ik zou ze wel willen adviseren niet te lang te wachten met bestellen. Dan weet je zeker dat jouw pakjes op tijd onder de kerstboom liggen.”