www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (4 jaar en 81 dagen geleden)
Bedrijf:

'Google lijkt meer beducht voor concurrentie'

“Het is heel bijzonder dat Google-topman Sundar Pichai afgelopen week een boekje opendeed over Googles visie op de concurrentie’’, stelt Google-watcher Geerten Schollaart van upMention. Dat Pichai dat deed, kan volgens Schollaart erop duiden dat Google de concurrentie uit met name China meer vreest dan het doet voorkomen.

“Google praat normaal nooit over de concurrentie”, zegt Schollaart. Tijdens een vraaggesprek tijdens de Code Conferentie in Los Angeles vertelde Pichai, CEO van Alphabet en Google, dat groeiende en onvoorspelbare concurrentie een typisch kenmerk is van de ‘hypercompetitieve’ tech-industrie. De oorzaak daarvan is volgens Pichai dat grote partijen heel veel geld in technologie investeren. “Daardoor kan concurrentie onverwacht uit het niets opduiken.’’ Als voorbeeld noemde Pichai de snelle opkomst van TikTok, de Chinese concurrent van YouTube. Niemand, ook Google niet, had die volgens Pichai drie jaar geleden zien aankomen.

‘Gevaarlijk’

Schollaart noemt het ook opmerkelijk dat juist Google aangeeft dat het, ondanks de enorme hoeveelheid data waarover het beschikt, de opkomst van een grote app als TikTok niet kan voorzien. “Dat is gevaarlijk voor een bedrijf als Google, waarvan de inkomsten zijn gebaseerd op advertenties, en dus op bereik.’’

Pichai sprak tijdens de conferentie onder meer ook over tegenvallende verwachtingen voor de advertentiemarkt. Pichai ziet dat, als gevolg van de blijvende economische onzekerheid, bedrijven hun reclamebudgetten aan het verkleinen zijn.

Bedrijfsvoering

Concurrentie is trouwens bijna nooit de oorzaak van de ondergang van grote techbedrijven, zo stelde Pichai tijdens de conferentie. “Dat is bijna altijd slechte interne bedrijfsvoering.’’ Daarom is het volgens hem voor ondernemingen onverstandig te veel te focussen op de concurrentie. “Je wil natuurlijk in de gaten houden wat er in de wereld gebeurt, maar je moet focussen op goede bedrijfsvoering.’’

Schollaart duidt deze opmerking in het kader van de eveneens door Pichai tijdens de conferentie aangekondigde efficiëntieslag die de topman bij Google wil maken. Het personeelsbestand van Google is in drie jaar gegroeid van zo’n 120.000 medewerkers naar bijna 175.000, maar de productiviteit zou niet navenant zijn toegenomen. In het tweede kwartaal van 2022 zag Googles moederbedrijf Alphabet zijn omzet nog wel groeien van 62 miljard naar bijna 70 miljard dollar, maar de winst zakte van 18,5 naar 16 miljard dollar.



Voor meer informatie: Geerten Schollaart, mede-eigenaar SEO bureau upMention, 085 760 333 2, g.schollaart@upmention.com



upMention helpt sinds 1999 ondernemingen en organisaties om beter te scoren bij zoekresultaten in zoekmachines en zo hun omzet te vergroten. De drie broers Arjan, Geerten en Andries Schollaart runnen het internationale bedrijf, met kantoren in Nederland – in Delfgauw – en in Kenia. Bij upMention werken ruim dertig mensen.

Verstreken tijd: 4 jaar en 81 dagen
upMention contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Xerox
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu