www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (4 jaar en 118 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: AxiCom

Proofpoint onderzoek: Iraanse hackers richten zich op westerse beleidsdeskundigen

Recent onderzoek van Proofpoint toont aan hoe de Iraanse hackergroep TA453 (ook bekend als Charming Kitten, PHOSPHORUS en APT42) zich richt op mensen die gespecialiseerd zijn in Midden-Oosterse kwesties, nucleaire veiligheid en genoomonderzoek. Bij elke gerichte e-mailaanval gebruikt de groep meerdere valse identiteiten. De e-mails bootsen bestaande identiteiten na van mensen die in dienst zijn bij westerse organisaties en onderzoek doen naar buitenlands beleid. Er worden nieuwe social engineering-tactieken gebruikt om informatie te verkrijgen uit naam van de Iraanse Revolutionaire Garde.
  • TA453 creëert meerdere valse identiteiten in elke spear-phishingaanval en gebruikt sociaal bewijs om zijn doelwitten aan te vallen en de authenticiteit van de aanval te verhogen.
  • TA453 doet zich onder meer voor als het PEW Research Center, Foreign Policy Research Institute (FRPI), Britse Chatham House en het wetenschappelijke tijdschrift Nature. Hierbij richten zij zich op mensen die informatie hebben over Israël en de Golfstaten, de Abraham-akkoorden en nucleaire wapens met betrekking tot een mogelijke botsing tussen de V.S. en Rusland.
  • Proofpoint is van mening dat TA453 opereert ter ondersteuning van de Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC), met het doel gevoelige data en inlichtingen te stelen.
Het volledige onderzoek is hier beschikbaar.

"Staatsgelieerde cybercriminelen kunnen als geen ander doordachte social engineering campagnes opzetten om hun slachtoffers te bereiken. In dit geval zagen onze onderzoekers hoe TA453 zijn strategie aanscherpte door Multi-Persona Impersonation te gebruiken. Hierbij wordt sociaal bewijs gebruikt om het doelwit in hun oplichterij te laten geloven. Dit is een interessante tactiek omdat TA453 wellicht meerdere valse identiteiten moet gebruiken om geloofwaardiger over te komen. Onderzoekers die zich bezighouden met internationale veiligheid, met name degenen gespecialiseerd in het Midden-Oosten of nucleaire veiligheid, moeten extra waakzaam zijn wanneer zij ongevraagde e-mails ontvangen. Bijvoorbeeld, deskundigen die worden benaderd door journalisten moeten de website van de publicatie controleren om te zien of het e-mailadres wel degelijk toebehoort aan een betrouwbare journalist." aldus Sherrod DeGrippo, Vice President Threat and Research bij Proofpoint.

Verstreken tijd: 4 jaar en 118 dagen
PR contact  

Logo AxiCom
Proofpoint contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl