www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (4 jaar en 113 dagen geleden)
Bedrijf:

Slim dashboard voorziet real-time informatie La Vuelta Holanda

Utrecht, 17-08-2022

Aankomend weekend staat La Vuelta Holanda voor de deur. Tijdens drie etappes zullen de wielrenners vanuit Utrecht, Breda en ’s-Hertogenbosch door het land toeren. Een groot evenement met de nodige uitdagingen rondom mobiliteit en veiligheid. Daarom heeft de organisatie van La Vuelta Holanda een innovatief data-dashboard laten ontwikkelen. Dit dashboard ondersteunt met real-time informatie de vele stakeholders bij de organisatie en aansturing van dit grootschalige evenement.

De drie etappes die worden gereden tijdens La Vuelta Holanda komen door 34 gemeentes en vier provincies, waarbij de start en finish op drie verschillende dagen in Utrecht, Breda en ’s-Hertogenbosch zijn. Tijdens deze drie dagen is er in Utrecht een actie- en veiligheidscentrum ingericht waarvandaan alle partijen worden geïnformeerd en aangestuurd. Denk aan verkeersregelaars, beveiligers en hulpdiensten. Vanuit het actiecentrum wordt alles geregeld op het gebied van veiligheid, mobiliteit en crowd management. Kortom, een grote operatie om in goede banen te laten leiden.

Real-time informatie

Om de juiste informatie op het juiste moment beschikbaar te hebben heeft de gemeente Utrecht, als projectleider van La Vuelta Holanda, aan het bedrijf Argaleo de opdracht gegeven om op basis van hun digital twin platform, een dashboard te ontwikkelen. In een digitale 3D kaart van Nederland zijn alle relevante data gekoppeld. “Vanuit voorgaande evenementen, zoals de start van de Tour de France, hebben we een integrale informatiebehoefte opgesteld van onze wensen” aldus Ron Looy, projectleider van La Vuelta Holanda. “Hierbij was het van belang dat we de data real-time tot onze beschikking hebben zodat we de juiste beslissingen op tijd kunnen nemen”. Om dezelfde informatie voor iedereen beschikbaar te hebben wordt het dashboard gedeeld met alle professionals. Dus niet alleen de mobiliteits- of veiligheidsexperts van de drie gemeenten, maar ook bijvoorbeeld veiligheidsregio’s en Rijkswaterstaat.

In het dashboard zijn verschillende databronnen gekoppeld. Denk aan wegenkaarten, de routes van de etappes en locaties van de dranghekken. En juist ook real-time informatie. Zo kun je in het dashboard live zien waar het peloton zich bevindt. Om het publiek rondom het evenement in goede banen te leiden zijn live OV- en verkeersdata gekoppeld en worden op de evenementenlocaties druktemetingen gedaan. “Vanuit andere projecten hebben wij veel ervaring op het gebied van data-gedreven inzichten voor openbare veiligheid en mobiliteit” zegt Jeroen Steenbakkers, eigenaar van Argaleo. “Deze ontwikkelingen, en het feit dat de gemeente Breda en Den Bosch ons platform al gebruiken, hebben ervoor gezorgd dat we snel aan de informatiebehoefte van de Vuelta organisatie konden voldoen”. De verschillende data die wordt samengebracht in het dashboard is een mix van openbare databronnen, data van de gemeente zelf en data van professionele leveranciers zoals SPOTinfo voor de 3D kaarten en Infoplaza voor de buienradar.

Opschaling

Gezien de ontwikkelingen die Utrecht en Argaleo in een korte tijd in het dashboard hebben verwezenlijkt, worden er gesprekken gevoerd om het platform ook na de Vuelta voor andere doeleinden en evenementen te gaan gebruiken. Ron Looy: “Tijdens de Tour en in de Coronaperiode hebben we verschillende losse databronnen en applicaties getest. Met dit dashboard denken we de volgende stap te maken door een integrale en structurele aanpak te hebben voor informatievoorziening rondom mobiliteit en veiligheid in de toekomst.”

------

Noot voor de redactie:
Voor vragen kunt u contact opnemen met:
Jeroen Steenbakkers, Directeur Argaleo
jeroen@argaleo.com
06-29326841

Afbeeldingen van het dashboard zijn te downloaden via:
https://we.tl/t-Wf4kUsP223

www.argaleo.com
Recent van Argaleo  
Bezoekersdrukte in centrumgebieden 8,4% lager in eerste kwartaal 2026

Digitale kopie van elektriciteitsnet moet inzicht geven in netcongestie

Verstreken tijd: 4 jaar en 113 dagen
Argaleo contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu