www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (4 jaar en 40 dagen geleden)
Bedrijf:

Rapport: Nederlandse digitale sector kan meer impact maken op diversiteit en inclusie in technische rollen

  • 70% van alle organisaties houdt de etniciteit van haar werknemers niet bij
  • Slechts 36% van de leidinggevenden heeft D&I doelstellingen in hun prestatie-indicatoren
Nederlandse digitale ondernemingen kunnen meer impact maken op diversiteit en inclusie (D&I). Dat komt onder andere door een gebrek aan maatregelen om hun aanbod aan vaardigheden en trainingen te vergroten om D&I in technische rollen te verbeteren. Dit blijkt uit het rapport Diversiteit en Inclusie in Digital dat vandaag is gepubliceerd. Het is het eerste in-company D&I data report ooit in de Nederlandse digitale sector.

Hoewel er een toenemend bewustzijn is van het belang van D&I voor bedrijven, investeerders, overheden en andere stakeholders binnen het Nederlandse tech-ecosysteem, lijken veel bedrijven hier geen actie op te ondernemen. Slechts 44% van de onderzochte organisaties zijn van plan hun aanbod aan trainingen te vergroten, een nog lager percentage(36%) van de leidinggevenden heeft D&I doelstellingen in hun prestatie-indicatoren, terwijl 70% de etniciteit van haar werknemers helemaal niet bijhoudt.

Niet alleen de statistieken kunnen aanzienlijk worden verbeterd, de overgrote meerderheid van de digitale bedrijven houdt de impact van D&I helemaal niet bij, terwijl ze er baat bij zouden hebben dit te meten en te herkennen om daadwerkelijk diverser en inclusiever te worden.

Om bedrijven te helpen bij het nemen van deze maatregelen is een jaar geleden de Taskforce Diversiteit & Inclusie opgericht, een samenwerking van branchevereniging NLdigital en het ministerie van Economische Zaken. Één van de de doelen van de Taskforce is het verzamelen van meer data over D&I in de digitale sector. Deze benchmark is daar een eerste stap in.

Gillian Tans, oprichter van Diversity Hero: "We spreken het Nederlandse digitale en technische ecosysteem als geheel aan om verandering te stimuleren en organisaties te ondersteunen om de deelname van ondervertegenwoordigde groepen op te nemen en te maximaliseren. De resultaten van de eerste jaarlijkse benchmark laten zien dat het tijd is om dit snel verder op te voeren.”

Het rapport is opgesteld door Diversity Hero, in samenwerking met de NLdigital Taskforce Diversiteit & Inclusie en Techleap.nl, ondersteund door Booking.com en het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Er deden 40 bedrijven mee, die samen bijna 30.000 werknemers vertegenwoordigen, werkzaam in de Nederlandse digitale industrie. Het doel van het rapport is om de kracht van data te benutten om organisaties te helpen diverser en inclusiever te worden. De volgende stap is het versnellen van de benchmark in Nederland en het opschalen van het initiatief in heel Europa.
Recent van NLdigital  
NLdigital: Volt meest digitaal, CDA verrassende binnenkomer kopgroep

NLdigital introduceert vernieuwde branchevoorwaarden: de NLdigital Voorwaarden 2025

Onderzoek Ipsos I&O: meeste kiezers zien sterke digitale economie als sleutel tot toekomst Nederland

Verstreken tijd: 4 jaar en 40 dagen
NLdigital contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Msafe
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Palo Alto Networks
Logo ilionx
Logo Vultr
Logo Workday
Logo Keepit
Logo Palo Alto Networks
Logo Nutanix
Logo Unit4
Logo KnowBe4
Logo Whizpr
Logo Conclusion
Logo Palo Alto Networks
Logo Pegasystems
Logo NetApp
Logo Vertiv
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103997 persberichten
7049 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17617 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euwww.whizpr.nl