www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (4 jaar en 34 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Stark Narrative

Lookout ontdekt dat Android spyware ‘Hermit’ wordt ingezet in Kazakhstan

Geavanceerde malware biedt surveillancemogelijkheden aan natiestaten

Haarlem, 16 juni 2022 - Securitybedrijf Lookout heeft ontdekt dat Android-surveillanceware van enterprise niveau, momenteel door de regering van Kazachstan wordt gebruikt binnen de grenzen van het land. Onderzoekers van Lookout troffen ook bewijs van de inzet van deze spyware - die door onderzoekers ‘Hermit’ is genoemd - in Italië en in het noordoosten van Syrië.

Hermit wordt waarschijnlijk ontwikkeld door de Italiaanse spyware-leverancier RCS Lab S.P.A. en TyKelab SRL, een bedrijf voor telecommunicatieoplossingen dat mogelijk als frontbedrijf opereert. RCS Lab, een bekende ontwikkelaar die eerder zaken heeft gedaan met landen als Syrië, is in dezelfde markt actief als Pegasus-ontwikkelaar NSO Group Technologies en Gamma Group, die de ‘Finfisher’-spyware ontwikkelde.

Deze bedrijven presenteren zich als legitieme ondernemingen en beweren dat ze hun software alleen verkopen aan klanten met een legitieme motivatie voor het gebruik van surveillanceware, zoals inlichtingendiensten en wetshandhavingsinstanties. In werkelijkheid zijn dergelijke tools in het verleden echter vaak misbruikt onder het mom van de nationale veiligheid, om directeuren van bedrijven, mensenrechtenactivisten, journalisten, academici en overheidsfunctionarissen te bespioneren. Dit lijkt de eerste keer te zijn dat een actuele klant van de mobiele spyware van RCS Lab publiekelijk kon worden geïdentificeerd.

Hermit is modulaire surveillanceware die zijn schadelijke mogelijkheden verbergt in modules die worden gedownload nadat het hoofdprogramma is geïnstalleerd. Onderzoekers wisten de hand te leggen op 16 van de 25 modules en konden deze analyseren. In combinatie met de machtigingen van de hoofdmalware stellen de modules Hermit in staat om een device dat ge-‘root’ is te misbruiken, om audio op te nemen, telefoongesprekken te starten en om te leiden, en om gegevens te verzamelen, zoals telefoonlogs, contactgegevens, foto's, de locatie van het device en sms -berichten. ‘Rooten’ is het dusdanig configureren van een device dat er meer rechten beschikbaar zijn en er meer apps geïnstalleerd kunnen worden.

“Deze ontdekking geeft ons dieper inzicht in de activiteiten van een spyware-leverancier en in de werking van geavanceerde, op apps gebaseerde spyware”, zegt Justin Albrecht, threat researcher bij Lookout. “Uit de brede maatwerkmogelijkheden van Hermit, inclusief mogelijkheden om analyse tegen te gaan en zelfs de zorgvuldige manier waarop het omgaat met data, blijkt dat dit een goed ontwikkelde tool is, ontworpen om surveillancemogelijkheden te bieden aan natiestaten. Wat ook interessant is, is dat we in staat waren om te bevestigen dat Kazachstan momenteel waarschijnlijk klant is van RCS Lab. Het komt niet vaak voor dat klanten van een spywareleverancier daadwerkelijk geïdentificeerd kunnen worden.”

De onderzoekers van Lookout vermoeden dat deze spyware wordt gedistribueerd via sms-berichten die afkomstig lijken van een legitieme zender. De geanalyseerde malwaresamples deden zich voor als de apps van telecommunicatiebedrijven of smartphonefabrikanten. Hermit leidt gebruikers om de tuin door de legitieme webpagina's van deze merken te tonen, terwijl op de achtergrond schadelijke activiteiten in gang worden gezet.

Lees de Lookout Research Blog of bezoek het Lookout Threat Lab voor meer informatie over Hermit.

Over Lookout
Lookout is een geïntegreerd endpoint-to-cloud securitybedrijf. Het is de missie van Lookout om onze digitale toekomst veilig te stellen en te versterken in een op privacy gerichte wereld waarin mobiliteit en de cloud essentieel zijn bij alles wat we doen. Het bedrijf helpt consumenten en werknemers bij het beschermen van hun gegevens en om veilig verbonden te blijven, zonder dat hun privacy en vertrouwen wordt geschonden. Lookout wordt gebruikt door miljoenen consumenten, grote organisaties en overheidsinstanties, en door partners zoals AT&T, Verizon, Vodafone, Microsoft, Google en Apple. Het hoofdkantoor is gevestigd in San Francisco, Lookout heeft tevens vestigingen in Haarlem, Boston, Londen, Sydney, Tokyo, Toronto en Washington, D.C. kijk voor meer informatie op www.lookout.com en volg Lookout op LinkedIn, Twitter en via de blogs.

Contactpersonen voor de pers
Lookout Persdesk, lookout@starknarrative.com, tel. 06 212 878 25

Verstreken tijd: 4 jaar en 34 dagen
PR contact  

Logo Stark Narrative
Lookout contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
Logo Graduate Ventures
Logo Schneider Electric
Logo HCC
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu