www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (3 jaar en 10 dagen geleden)
Bedrijf:

Nederlanders kopen nieuwe smartphones vaker online sinds corona, gevolgen invoering WFT werkt steeds verder door

Houten, The Netherlands, 01 June 2022 - De coronapandemie heeft flinke gevolgen gehad voor de reguliere retail. In de data van Telecompaper, afkomstig uit het Consumer Insights Panel, is deze impact goed meetbaar. Waar voor de coronacrisis ongeveer de helft van alle smartphoneverkopen nog in reguliere winkels plaatsvonden, is dat in het eerste kwartaal van 2022 gedaald tot nog maar 41 procent. Daarnaast werkt ook de invoering van de Wet Financieel Toezicht (WFT) nog steeds door en deze leidt ertoe dat steeds meer Nederlanders hun toestel los (zonder abonnement) aanschaffen en het sim-onlysegment steeds groter wordt.

De coronapandemie heeft ertoe geleid dat Nederlanders hun smartphone veel vaker online hebben gekocht. Tot aan de uitbraak van het coronavirus in het eerste kwartaal van 2020 vond ongeveer de helft van alle losse smartphoneaankopen plaats in reguliere winkels en ongeveer de helft online. Sinds de coronauitbraak signaleert Telecompaper een flinke trendbreuk. In het eerste kwartaal van 2022 gaf 57 procent van alle Nederlanders aan hun huidige toestel online aangeschaft te hebben en nog maar 41 procent gaf aan zijn toestel in een reguliere winkel gekocht te hebben.

Voor de coronacrisis werden combinatiepakketten tussen een simkaart (abonnement) en een telefoon al iets vaker online gekocht dan in reguliere winkels. In het eerste kwartaal van 2018 werd 46 procent van deze combinatiepakketten online gekocht en 42 procent via reguliere retailkanalen. In het eerste kwartaal van dit jaar gaf 50 procent van alle Nederlanders met een combinatiepakket aan deze online gekocht te hebben en nog maar 36 procent in de winkel.

Sim-only wordt het meeste online gekocht

Voor sim-onlyaansluitingen is het verschil nog groter geworden. Werd in het eerste kwartaal van 2018 al 51 procent van alle sim-onlyaansluitingen online gekocht en 37 procent offline, is dat in het eerste kwartaal van 2022 al opgelopen tot 58 procent online en 29 procent offline.

Invoering WFT in 2017 duidelijk zichtbaar in trends

Naast de recente impact van de coronapandemie signaleert Telecompaper ook aanhoudende gevolgen van de invoering van de Wet Financiëel Toezicht (WFT) op de telecommarkt in 2017. Door deze wetgeving moeten telefoons die op afbetaling worden gekocht, behandeld worden als lening, inclusief kredietwaardigheidstoetsingen. Al voor de invoering van deze wetgeving was de verwachting dat Nederlanders vaker zouden gaan kiezen voor een sim-onlyabonnement en hun toestel los aan zouden gaan schaffen. Die verwachting is uitgekomen en is in recente jaren zelfs nog verder versneld.

In het eerste kwartaal van 2018 werd de helft van alle smartphones verkocht in combinatie met een abonnement en de andere helft sim-only. In het eerste kwartaal van dit jaar was al 60 procent van de markt sim-only en nog maar 40 procent gecombineerd met een smartphone.

Jongvolwassenen combineren nog het vaakst toestel en abonnement

Jongvolwassenen (24-35 jaar) kiezen momenteel nog steeds het meeste voor een smartphone in combinatie met een abonnement (48%), maar sinds 2020 is ook onder jongeren het sim-onlysegement groter geworden dan de combinatie van een toestel met een abonnement. In het eerste kwartaal van dit jaar had 52 procent van de jongvolwassenen een sim-onlyaansluiting. Onder 68-plussers ligt het aandeel sim-only met 72 procent het hoogste. Slechts 28 procent van de 68-plussers gaf in het eerste kwartaal van dit jaar aan zijn huidige toestel gekocht te hebben in combinatie met een abonnement.

###

Noot voor de redactie

Conclusies in dit persbericht zijn gebaseerd op data uit het Telecompaper Consumer Insights Panel over de periode 2018-2022. Het panel bestaat uit leden in de leeftijd tussen de 16 en 80 jaar. Uitkomsten zijn gestratificeerd naar leeftijd, geslacht en opleiding.

Over Telecompaper

Telecompaper is een gerespecteerde, onafhankelijk opererende marktonderzoeker en een persbureau met een focus op de nationale en internationale Technologie-, Media- en Telecommunicatiesector (TMT). Telecompaper levert klanten informatie, inzichten, analyses en nieuws. Nationale en internationale bedrijven, organisaties en overheidsinstellingen gebruiken onze informatie om beslissingen in alle geledingen van de organisatie te nemen en hun beleid uit te stippelen. Kijk voor meer informatie op onze website: www.telecompaper.com.

Contact

Tim Wijkman
Telefoon: +31 30 634 96 00
Email: tim.wijkman@telecompaper.com
Geplaatst:
Verstreken tijd: 3 jaar en 10 dagen

Bedrijfsinfo  

Logo Telecompaper
  Alejandra van de Roer
  +31 30 6349600
  alejandra@telecompaper.com
  www.telecompaper.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo UFI.EU
Logo The Factory
Logo Macanta
Logo Keuze.nl BV
Logo Alleo
Logo Reflex Online BV
Logo LocatieRapport
Logo Stromma Nederland
Logo Spryng
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo Brainial B.V.
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Keuze.nl BV
Logo TechOutlet
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Vlirdens
Logo TechOutlet
Logo Facilitor
Logo Spryng
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Onventis B.V.
Logo Kraken
Logo Proofpoint
Logo GXO
Logo Red Hat
Logo Pegasystems
Logo Dell Technologies
Logo Techleap.nl
Logo Dell Technologies
Logo HCC
Logo Conclusion
Logo PIDZ
Logo Schneider Electric
Logo Databricks
Logo ilionx
Logo SAS Nederland
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101295 persberichten
6831 bedrijfsprofielen
56 PR-bureauprofielen
15705 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euProgressCommunications.eu