www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (4 jaar en 82 dagen geleden)
Bedrijf:

Helft Nederlandse iPhone bezitters heeft een iPhone model van 4 jaar of ouder, jongeren bezitten vaker recenter model

Houten, The Netherlands, 05 May 2022 - De helft van alle Nederlanders met een iPhone, gebruikt een model van vier jaar of ouder. Dat blijkt uit data van Telecompaper afkomstig uit het Consumer Insights Panel, over het eerste kwartaal van 2022. Op dit moment is de iPhone 11 in Nederland het meest gebruikte model iPhone. 8 procent van alle Nederlanders heeft er een uit de meest recente iPhone 13-serie. Verder blijkt dat Nederlandse jongeren opvallend vaak een recent model iPhone gebruiken. Het grootste deel (94%) van de iPhones kan de nieuwste versie van iOS draaien. Apple heeft dus nauwelijks last heeft van fragmentatie in zijn iOS besturingssysteem.

De iPhone 8 uit 2017 is als model van minimaal vier jaar oud nog het vaakst in gebruik: 8 procent van het totaal. Van alle modellen zit de iPhone 11 uit 2019 het vaakst in de broek- of binnenzak: 16 procent van alle Nederlandse iPhone bezitters heeft er een.

De nieuwste generatie iPhone, de iPhone 13 serie die in september 2021 is uitgebracht, is momenteel bij 8 procent van de Nederlandse iPhone bezitters in gebruik. Van die vier modellen is de iPhone 13 het meest gekocht (3%), gevolgd door de iPhone 13 Pro, de iPhone 13 Pro Max en de iPhone 13 Mini.

Nederlandse jongeren hebben vaak een recent iPhone model

Verder blijkt dat veel jongeren (18 tot en met 24 jaar) rondlopen met een recent model. Zo heeft 6 procent alle Nederlandse jongeren met een iPhone de iPhone 13 (tegenover 3 procent van alle Nederlandse iPhonebezitters). Ook de iPhone 12 (10% onder jongeren, 8% marktbreed) en iPhone 11 (20% onder jongeren, 16% marktbreed) zijn zeer populair. De iPhone 11 is daarmee ook onder jongeren momenteel het meest gebruikte model.

Jongeren kiezen overigens meestal voor de 'normale' versies. De nieuwste iPhone Pro en Pro Max modellen zijn voor jongeren meestal te duur. Telecompaper signaleert dat jongeren met een iPhone Pro of Pro Max vaak een wat ouder model hebben. De iPhone 11 Pro en Pro Max waren de eerste modellen met drie cameralenzen. Mogelijk hebben jongeren hun telefoon één of twee jaar na de lancering gekocht nadat deze in prijs zijn gedaald, of hebben ze die tweedehands.

94 procent van alle in Nederlands gebruikte iPhones wordt nog door Apple ondersteund

Apple biedt met iOS 15 ondersteuning voor alle iPhones die uitgebracht zijn in- of na 2016, vanaf de Apple iPhone 6S / 6S Plus en nieuwer. Uit de data van Telecompaper komt naar voren dat nog 6 procent van alle gebruikers in Nederland een iPhone gebruikt uit 2015 of eerder, die door Apple niet meer wordt bijgehouden. Het gaat hierbij om de iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5S en iPhone 5.

Aangezien 94 procent van de klanten een model heeft dat nog wordt ondersteund, is er voor Apple in Nederland nauwelijks sprake van zogenaamde 'fragmentatieproblemen'. Fragmentatieproblemen komen op zodra smartphones draaien op oudere software versies die niet meer worden ondersteund door apps. Het kan zo zijn dat bijvoorbeeld een app voor mobiel bankieren niet meer werkt op een smartphone met een oudere softwareversie. App ontwikkelaars beslissen zelf tot welke softwareversie zij hun app ondersteunen. Op het Android besturingssysteem is het fragmentatieprobleem aanzienlijk groter.

###

Noot voor de redactie

Conclusies in dit persbericht zijn gebaseerd op data uit het Telecompaper Consumer Insights Panel. De peiling is gedaan in het eerste kwartaal van 2022 onder bijna 1.800 respondenten. Het panel bestaat uit leden in de leeftijd tussen de 16 en 80 jaar. Uitkomsten zijn gestratificeerd naar leeftijd, geslacht en opleiding.

Over Telecompaper

Telecompaper is een gerespecteerde, onafhankelijk opererende marktonderzoeker en een persbureau met een focus op de nationale en internationale Technologie-, Media- en Telecommunicatiesector (TMT). Telecompaper levert klanten informatie, inzichten, analyses en nieuws. Nationale en internationale bedrijven, organisaties en overheidsinstellingen gebruiken onze informatie om beslissingen in alle geledingen van de organisatie te nemen en hun beleid uit te stippelen. Kijk voor meer informatie op onze website: www.telecompaper.com.

Contact

Tim Wijkman
Telefoon: +31 30 634 96 00
Email: tim.wijkman@telecompaper.com

Verstreken tijd: 4 jaar en 82 dagen
Telecompaper contact  

Alejandra van de Roer
+31 30 6349600
alejandra@telecompaper.com
www.telecompaper.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Msafe
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Palo Alto Networks
Logo ilionx
Logo Vultr
Logo Workday
Logo Keepit
Logo Palo Alto Networks
Logo Nutanix
Logo Unit4
Logo KnowBe4
Logo Whizpr
Logo Conclusion
Logo Palo Alto Networks
Logo Pegasystems
Logo NetApp
Logo Vertiv
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103997 persberichten
7049 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17617 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu