www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (3 jaar en 113 dagen geleden)
Bedrijf:

Lisa van Ginneken is IT-politicus van het jaar 2021

Amsterdam, 3 maart 2022 - De lezers van AG Connect hebben Lisa van Ginneken (D66) verkozen tot IT-politicus van 2021. Het Tweede Kamerlid ontving 481 (33%) van de 1.460 stemmen en bleef daarmee de overige zes genomineerden ruimschoots voor. Het belang van IT voor de hele maatschappij is volgens haar evident: “IT doorkruist alles”.

Van Ginneken zit sinds maart 2021 voor D66 in de Tweede Kamer, waar ze zich buigt over haar portefeuilles ICT & Privacy, Personen- & familierecht, Wegen & mobiliteit en Spoor & OV. Ze is onder meer lid van de vaste Kamercommissies voor Digitale Zaken, Justitie en Veiligheid, Binnenlandse Zaken, Economische Zaken en Klimaat, en Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

Zeven kandidaten
AG Connect houdt sinds 2016 elk jaar de IT-politicus van het jaar verkiezing. Kandidaten worden genomineerd door 50 IT-experts uit de wetenschap, het onderwijs en het bedrijfsleven. Vervolgens kiezen de lezers de IT-politicus van het jaar. Dit jaar ontvingen voor het eerst zeven kandidaten twee of meer nominaties.

Onze experts over Van Ginneken: “Eindelijk iemand in de Kamer die daadwerkelijk zelf in de IT heeft gewerkt.” “Met name haar inzet voor de menselijke maat in besluitvorming door algoritmen en de wijze waarop ze aandacht geeft aan 'digital rights' spreken enorm aan. Ze staat midden in de maatschappij, is kundig en weet de effecten van het gebruik van IT voor de maatschappij goed te duiden.”

Lezers van AG Connect noemen Van Ginneken gedreven, goed ingewerkt, inhoudelijk en communicatief sterk, en zichtbaar actief op belangrijke dossiers zoals digital rights en de omgang met grote techbedrijven. Ze staat midden in de maatschappij, maar “weet ook hoe je een makefile in vim moet maken”. Andere lezers noemen haar scherp, betrouwbaar, leuk en grappig.

Kritisch kijken naar kansen
Van Ginneken was aangenaam verrast door haar nominatie en prijst AG Connect met de opzet met een expertpanel. “Dat zorgt dat het om de inhoud gaat.” Uiteindelijk werd ze met een recordaantal van 481 uit 1.460 stemmen gekozen. De winnares is blij met haar overwinning, op collega-politici waarvan ze sommige als serieuze concurrenten ziet voor de titel IT-politicus van het jaar.

Volkert Deen, Content Director van AG Connect: “We zien duidelijk dat onder onze lezers steeds meer besef doordringt dat in onze politiek onvoldoende aandacht is voor IT. Gebrekkige IT-kennis leidt tot onzorgvuldig en soms zelfs onwettelijk beleid, tot nodeloze complexiteit en tot onuitvoerbare wetsvoorstellen.”

Nederland is nu nog goed gepositioneerd om een leidende rol te spelen op IT-gebied, in Europa en wellicht zelfs in de wereld. Maar van die kansen blijft weinig over als politici geen zorgvuldig toekomstgericht beleid kunnen voeren, doordat ze de impact van IT niet goed inschatten, meent Deen.

“Helaas is IT geen sexy onderwerp waar politici makkelijk mee kunnen scoren. Ik zie het als onze taak daar iets aan te veranderen. Het IT-beleid dat de Nederlandse overheid nu voert, heeft grote gevolgen voor onze hele samenleving, zowel op korte als lange termijn. Daarom ben ik blij en dankbaar dat we langzaamaan meer politici zien, zoals Lisa van Ginneken, die zich serieus in IT verdiepen of daar zelfs een achtergrond in hebben. Los van politieke kleuren, is het belangrijk dat we kritisch blijven kijken hoe IT ons vooruit kan helpen. IT is complex en voortdurend in ontwikkeling. Beleid dat gehinderd wordt door gebrekkige kennis, zorgt voor meer problemen dan het kan oplossen.”

Politici die de prijs eerder hebben ontvangen zijn Kees Verhoeven (2016, 2019), Martin Wörsdörfer (2017) en Jan Middendorp (2020). De award werd in 2018 niet uitgereikt wegens een gebrek aan geschikte kandidaten.





Voor meer informatie over de AG Connect verkiezing van IT-politicus van het jaar kunt u contact opnemen met:

Volkert Deen
Content Director AG Connect
v.deen@agconnect.nl
020-2467225



Over AG Connect
Online nieuws, diepgravende achtergronden, analyses en inspirerende kennisartikelen over ‘the amazing world of IT’: AG Connect is hét platform voor professionals, thought leaders en beslissers in de IT.

De redactie, met jarenlange ervaring in IT-journalistiek, brengt continu nieuws, analyses en achtergronden over complexe en actuele IT-topics, zoals artificial intelligence, security, cloud, business intelligence, outsourcing, internet of things en IT-recht.

Over Sijthoff Media
Sijthoff Media biedt hoogwaardige content, toonaangevende opleidingen en data-gedreven insights. Wij verbinden boardroom members en professionals binnen marketing & communicatie, IT, finance, HR, M&A en de overheid door middel van evenementen, awards, expo’s, executive dinners, magazines, opleidingen en nieuws- en vacaturesites. Onze onafhankelijke redacties informeren en verbinden maandelijks meer dan 1 miljoen professionals en ruim 400 duizend kinderen in de leeftijd 7 tot en met 12 jaar. We zijn gevestigd in Capital C, hét centrum voor de creatieve industrie van Amsterdam.

Bekende merken zijn Adformatie, AG Connect, Alex van Groningen, Amsterdam Institute of Finance, CFO, CHRO,HR Praktijk, M&A, Binnenlands Bestuur, iBestuur, Kidsweek en Samsam.

Sijthoff Media. Voor de leiders van nu én morgen.

Verstreken tijd: 3 jaar en 113 dagen
Bedrijfsinfo  

Logo AG Connect

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BusinessLeaks.com
Logo Heliview Conferences & Training
Logo Luminis International B.V.
Logo BTG
Logo NeuroCluster AI
Logo ID Control
Logo UFI.EU
Logo The Factory
Logo Macanta
Logo Keuze.nl BV
Logo Alleo
Logo Reflex Online BV
Logo LocatieRapport
Logo Stromma Nederland
Logo Spryng
Logo TechOutlet
Logo Web Wings
Logo TechOutlet
Logo TechOutlet
Logo ID Control
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Keuze.nl BV
Logo TechOutlet
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Vlirdens
Logo TechOutlet
Logo Facilitor
Logo KnowBe4
Logo GXO
Logo Mr. Green
Logo Onguard
Logo NTT DATA
Logo Vertiv
Logo Clarity Amsterdam
Logo Dynatrace
Logo Protime BV
Logo Mollie
Logo Lightspeed
Logo Awareways
Logo Proofpoint
Logo Schneider Electric
Logo Carly
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101495 persberichten
6847 bedrijfsprofielen
57 PR-bureauprofielen
15832 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl