www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (5 jaar en 29 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Tyto PR Nederland

Meerderheid IT-professionals beschouwt technical debt als een van de grootste bedreigingen voor innovatie

Bedrijven besteden bijna de helft van IT-budget aan technical debt

Utrecht – 69 procent van de IT-professionals beschouwt technical debt als een grote bedreiging voor het innovatievermogen van hun bedrijf. Gemiddeld wordt hier dan ook 41 procent van het IT-budget aan besteed. Daarnaast zegt 61 procent dat het de prestaties van hun bedrijf afremt en is 64 procent het ermee eens dat technical debt ook in de toekomst een grote impact zal hebben. Dit blijkt uit het onderzoek “The Growing Threat of Technical Debt” van OutSystems, wereldleider in moderne applicatieontwikkeling, uitgevoerd onder 500 IT-professionals.

Nu bedrijven na de uitdagingen van het afgelopen jaar hun business weer proberen op te bouwen, blijkt technical debt een obstakel voor innovatie en herstel. Vooral voor ondernemingen die gericht zijn op groei. Toepassingen en oplossingen die zijn gebouwd met het oog op een snelle levering, maar die uiteindelijk middelen opslokken, risico’s creëren en innovatie tegenhouden worden technical debt genoemd. Deze technologie is vooral gunstig op de korte termijn, maar brengt op lange termijn extra kosten met zich mee. Je bouwt met deze snelle ontwikkelmethode dus een soort schuld op. Het is de vraag of dit wenselijk is. Het onderzoek benadrukt de uitdagingen waar bedrijven mee te maken hebben door technical debt. Denk hierbij aan de druk om deadlines te halen, voortdurende veranderingen in de markt en verouderde technologie.

Belangrijkste bevindingen van het onderzoek
  • Een meerderheid van de IT-professionals (69%) is van mening dat technical debt een fundamentele beperking vormt voor hun vermogen om te innoveren. Daarnaast zegt 61 procent dat het de prestaties van hun bedrijf afremt en is 64 procent het ermee eens dat technical debt ook in de toekomst een grote impact zal hebben.
  • Bedrijven in alle sectoren, ongeacht hun omvang, betalen enorme alternatieve kosten omdat ze tijd, geld en andere middelen in technical debt steken in plaats van in innovatie. Gemiddeld spenderen bedrijven ongeveer een derde van hun budget aan het aanpakken van technical debt.
  • Er is geen eenduidige oorzaak voor technical debt, maar te veel ontwikkeltalen/frameworks (52%), verloop binnen het ontwikkelteam (49%) en het accepteren van bekende defecten om de release deadlines te halen (43%), worden vaak genoemd.
  • Bedrijven blijven de aanpak van technical debt uitstellen, waardoor het probleem verergert. Slechts 20 procent zegt dat ze technical debt momenteel goed beheren. Iets meer dan een derde (36%) zegt hier in de toekomst toe in staat te zullen zijn.
  • Technical debt wordt groter naarmate een bedrijf groeit. Ondernemingen besteden gemiddeld 41 procent van hun IT-budget aan technical debt, kleine bedrijven 27 procent.
Harmen Hoogwout, Regional Sales Director Nederland: "De grootste uitdaging van technical debt is dat organisaties veel kansen missen om structureel te innoveren. In Nederland zien we dat de winnaars van de afgelopen periode organisaties waren die zeer slagvaardig zijn met nieuwe digitale diensten, omdat ze op de juiste manier snel konden inspelen op de veranderingen. Het Rode Kruis bijvoorbeeld, besloot een app te ontwikkelen voor coronahulp. In sneltreinvaart werd dit gerealiseerd en meldde een recordaantal van 60.000 vrijwilligers zich aan. In periodes waarin je snel moet reageren op de actualiteit is verandercapaciteit essentieel.”

Over het onderzoek
De reden van het onderzoek, waarbij de focus ligt op de kosten van technical debt, is de kwetsbaarheden in organisaties die COVID-19 aan het licht heeft gebracht De bevindingen van het onderzoek zijn gebaseerd op een enquête uitgevoerd onder 500 IT-professionals, werkzaam in ondernemingen, commerciële bedrijven en kleine bedrijven over de hele wereld. De online enquête is in samenwerking met Lucid in mei 2021 uitgevoerd in de Verenigde Staten, Australië, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Portugal, India, Brazilië, de Verenigde Arabische Emiraten en Singapore. De respondenten vertegenwoordigen sectoren als finance, retail, gezondheidszorg, onderwijs, zakelijke dienstverlening, overheid en openbaar bestuur, media en telecommunicatie, nutsbedrijven en onroerend goed. Om meer te weten te komen over hoe en waar technical debt van invloed is op bedrijfs- en IT-professionals over de hele wereld, kunt u het volledige rapport hier downloaden.
Recent van OutSystems  
Agentic AI is mainstream in organisaties, maar 94% heeft zorgen over gebrek aan regie, blijkt uit OutSystems-onderzoek 

OutSystems introduceert Agentic Systems Engineering voor beheersbare en open enterprise AI

OutSystems erkent toonaangevende innovaties in AI en softwareontwikkeling tijdens de ONE Conference 2025

Verstreken tijd: 5 jaar en 29 dagen
OutSystems contact  

+31(0)346 583 000
www.outsystems.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu