www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (5 jaar en 49 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Technische branche roept overheid op om te investeren in oplossing werknemerstekort

Technische bedrijven pleiten voor techniek als vast onderdeel op basisschool

Ede Ruim 83 procent van de technische bedrijven vindt dat de overheid fors moet investeren om het tekort aan technici op te lossen. Dit blijkt uit de TechBarometer, een onderzoek uitgevoerd door ROVC, partner in trainingen en opleidingen voor technisch Nederland. Ruim 700 respondenten uit de technische branche geven in het rapport antwoord op vragen over markt-, HR- en opleidingstrends binnen de techniek.

Nederland erkent urgentie van technisch opleiden
Volgens de technische branche is er een rol voor de overheid weggelegd om techniek terug te laten komen als vast onderdeel in het basisonderwijs. Ze zijn van mening dat jongeren minder vaak kiezen voor een technische opleiding (43%) en dat het regulier onderwijs onvoldoende aansluit op het bedrijfsleven (14%). Bijna negen op de tien (86%) stelt dan ook dat techniek een vast onderdeel van basisschoollessen moet worden. Daarnaast zegt ruim 80 procent het eens te zijn met de stelling dat er over vijf jaar op alle middelbare scholen verplicht technieklessen moeten worden aangeboden.

Bedrijfsinitiatieven voor terugdringen tekort
Zelf steken de technische bedrijven ook de handen uit de mouwen om het tekort aan technici op te lossen. Een kwart (26%) leidt hun personeel breder op in de hoop het personeelstekort terug te dringen. Ook zetten zij zich in om technici te werven, vooral door het eigen bedrijf te promoten als een aantrekkelijke werkgever onder technici (28%).

John Huizing, directeur ROVC: “De technische branche kampt al jaren met nijpende tekorten en staat te springen om snel functioneel inzetbaar personeel. Het is dan ook begrijpelijk dat men voor het oplossen van dit probleem een rol ziet weggelegd voor de overheid. De techniek zet de motor van de Nederlandse economie in een hogere versnelling. Om nieuwe aanwas te stimuleren, moet geïnvesteerd worden in onderwijs zodat mensen in én voor de technische arbeidsmarkt kunnen worden opgeleid. Door middel van korte technische trainingen of cursussen kunnen mensen al snel functioneel inzetbaar zijn, ook als ze nog geen eerdere technische ervaring hebben verworven. Dit verlaagt de drempel voor mensen om een carrièreswitch naar de techniek te maken en dringt tegelijkertijd het tekort aan technici terug.”

-----

Noot voor de redactie, niet voor publicatie

Over de TechBarometer
De TechBarometer is een onderzoek uitgevoerd door ROVC onder 705 werkgevers uit de technische sector. De respondenten zijn werkzaam in organisaties uiteenlopend van 0-99 medewerkers tot 1000+ medewerkers, verdeeld over verschillende sectoren door het hele land. Van de respondenten was 80 procent man en 20 procent vrouw.
Recent van ROVC  
Toename tekorten techniek: aantal jongeren in de techniek daalt, inzet van recruiters stijgt

Verstreken tijd: 5 jaar en 49 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
ROVC contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR