ProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Deel dit nu via
Datum: (4 jaar en 2 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Stark Narrative

Groei van Apple Mac in het Nederlandse bedrijfsleven zet door, volgens onderzoek Jamf

Veilig en efficiënt beheer van Macs vraagt om een andere beheeraanpak

Amsterdam, 18 maart 2021 - Het gebruik van Apple Mac in de Nederlandse enterprise-markt is de afgelopen jaren sterk toenemen en zal naar verwachting blijven groeien. Dit is een van de conclusies van het nieuwe onderzoek Zakelijk gebruik van Macs in Nederland van Jamf, specialist op het gebied van Apple Enterprise Management. Uit het onderzoek blijft verder dat ruim een op de vijf Nederlandse organisaties nog geen Mobile Device Management-oplossing voor de Mac gebruikt. Bij de bedrijven die daar wel een beheertool voor hebben, beperkt dit zich vaak tot gebruikersbeheer, terwijl functionaliteit om bijvoorbeeld de security te waarborgen nog ontbreekt.



Het aantal Macs zal ook in de komende jaren groeien bij Nederlandse organisaties. Bijna de helft (46%) van ondervraagde organisaties verwacht dat het aandeel Macs zal toenemen. Bij veel organisaties bestaat zelfs een voorkeur om Macs tot de standaard te maken op de werkplek. Slechts 37 procent ziet de Mac niet de standaard voor de hele organisatie worden. Het groeiende aandeel Macs is te vinden in alle sectoren die voor deze survey zijn ondervraagd. Vooral in de financiële dienstverlening (61%) en bij zakelijke dienstverleners (43%) neemt het aantal toe. Maar ook in de industrie en handel (34%) en de publieke sector (32%) zijn steeds vaker Macs te vinden.

Enkele uitkomsten
  • Een overgrote meerderheid (95,5%) van de ondervraagde IT-beslissers is positief over gebruik van Macs binnen de organisatie;
  • Eindgebruikers zijn de belangrijkste drijvende kracht achter het groeiende gebruik van Macs binnen het Nederlandse bedrijfsleven (44%);
  • Lang heerste het idee dat de Mac vooral door de ‘creatieven’ binnen een organisatie wordt gebruikt. Maar uit de survey blijkt dat bij bijna een kwart (23%) van de organisaties Macs gebruikt wordt door de IT-afdeling. Voor creatieve functies (design, video, etc.) is dit slechts bij 14 procent van de organisaties het geval;
  • Bijna driekwart (74%) van de ondervraagde organisaties vertrouwt nog op wachtwoorden voor gebruikersauthenticatie voor de Mac. 41% zet biometrie in (vingerafdruk/ gezichtsherkenning), eenzelfde percentage (41%) gebruikt een PIN-code en minder dan een kwart (22%) zet multifactor authenticatie (MFA) in.


“Het is duidelijk dat de Mac inmiddels zijn weg heeft gevonden in alle afdelingen van het Nederlandse bedrijfsleven en dat het aantal Macs ook zal blijven toenemen”, zegt Wouter Goed, Regional Sales Manager Benelux voor Jamf. “Maar tegelijkertijd beschikken veel IT-afdelingen niet over de juiste beheerkennis over de Mac. Dit betekent enerzijds dat het beheer meer tijd kost dan nodig is, maar ook ontbreekt het aan belangrijke beheerfuncties, zoals security monitoring, het uitrollen van patches of het veilig beheren van de toegang tot data en applicaties. Het is daarom zinvol om een beheertool specifiek voor Apple devices in te zetten, zodat gebruikers productiever zijn en veiliger kunnen werken.”

Beheeruitdagingen
IT-specialisten zien nog wel enkele uitdagingen bij het beheren van Macs. De meest voorkomende uitdaging ligt op het vlak van security monitoring (32%). Gebrekkig zicht

op incidenten en veiligheid kan tot serieuze risico’s leiden. Naast security monitoring blijkt dat organisaties vaak moeite hebben met het op afstand uitvoeren van een aantal veel voorkomende beheertaken op de Mac. Bijvoorbeeld het op afstand installeren en configureren van devices, het toevoegen van gebruikers, gebruikersondersteuning of het uitrollen van applicaties.

Ruim een op de vijf organisaties gebruikt op dit moment geen Mobile Device Management (MDM) oplossing voor de Mac. Bedrijven die wel MDM inzetten voor hun Macs, beperken zich vaak tot gebruikersbeheer. Maar voor andere belangrijke beheerfuncties, zoals security monitoring, de uitrol van patches of toegangsbeheer, maakt minder dan de helft van de organisaties gebruik van een beheertool.

Download het volledige onderzoeksrapport Zakelijk gebruik van Macs in Nederland.

Onderzoek
De survey is eind 2020 uitgevoerd door Pb7 Research onder 200 IT beslissers die werkzaam zijn bij Nederlandse organisaties met 250 of meer werknemers, afkomstig uit onder andere de publieke sector, financiële dienstverlening, zakelijke dienstverlening en productie & handel.

Over Jamf
Jamf, de standaard op het gebied van Apple Enterprise Management, breidt de bekende Apple-ervaring uit naar bedrijven, scholen en overheidsinstellingen, met zijn software en via Jamf Nation, ’s werelds grootste online community van IT-beheerders die zich specifiek focussen op Apple. Kijk voor meer informatie op http://www.jamf.com/nl/.

Contactpersonen voor de pers
Jamf Persdesk, jamf@mcspr.nl, tel. 023 562 82 08
Geplaatst:
Verstreken tijd: 4 jaar en 2 dagen
PR contact  

Logo Stark Narrative
Jamf contact  

Logo Jamf

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Rubicon B.V.
Logo Dovilo
Logo NetRom Software
Logo ISOPlanner
Logo Luminis International B.V.
Logo BONANA
Logo Maunt
Logo Luminis International B.V.
Logo Wijnsterren.nl
Logo NetRom Software
Logo E-mergo
Logo Axians
Logo RawWorks B.V.
Logo Easystart Office
Logo Nautilus OT
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo BarTrack
Logo E-mergo
Logo Networking4ALL
Logo Frontline Solutions
Logo Nautilus OT
Logo Northwave Cyber Security
Logo Techone B.V.
Logo Frontline Solutions
Logo Frontline Solutions
Logo Guardian360 bv
Logo Techone B.V.
Logo BarTrack
Logo Facilitor
Logo Xerox
Logo EZVIZ
Logo AVM GmbH
Logo Red Hat
Logo ManageEngine
Logo Deel
Logo EPAM Systems
Logo Unit4
Logo Databricks
Logo Proximus NXT
Logo Vertiv
Logo PA Consulting
Logo Wireless Logic
Logo Conclusion
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
100851 persberichten
6783 bedrijfsprofielen
54 PR-bureauprofielen
15438 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.lubbersdejong.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR