PERSBERICHT AANLEVEREN
Volg ons op twitter
2512 volgen @ICTberichten
IT BEDRIJVEN
IT PR-BUREAUS
ZOEKEN
Inloggen
Deel dit nu
Datum:
dinsdag 19 jan 2021 09:52
(40 dagen geleden)
Bedrijf:
Kaspersky
Lockdown belemmert tech-vrouwen in loopbaanontwikkeling
Thuiswerken toegejuicht, maar verwachte sociale voortgang blijft uit
19 januari 2021 - Bijna de helft van de vrouwen die in de technologie werken, gelooft dat de effecten van COVID-19 hun loopbaanontwikkeling hebben vertraagd. Dit blijkt uit Kaspersky's nieuwe
Women in Tech-rapport
wereldwijd. Waar het lockdown-leven juist zou kunnen leiden tot gelijke kansen voor mannen en vrouwen in IT-functies, hebben vastgeroeste rolpatronen deze potentiële doorbraakperiode belemmerd.
Over het algemeen werd voorspeld dat het lockdown-leven een positieve verschuiving zou veroorzaken in de strijd voor gendergelijkheid. De mogelijkheid om flexibel te werken zou meer vrouwen in staat moeten stellen om te werken en te verdienen, naast jongleren met het gezinsleven. Werken op afstand zou hierbij kunnen zorgen voor een evenwicht tussen werk en privé, gelijke kansen ongeacht de geografische locatie, en misschien nog belangrijker, het dichten van de genderkloof in technologie.
Thuiswerken toegejuicht door vrouwen
De impact van COVID dwong bedrijven van de ene op de andere dag tot een nieuwe norm van werken. Tot op zekere hoogte heeft dit inderdaad geleid tot positieve stappen voorwaarts voor wat betreft de algemene mentaliteit van de sector. Kaspersky's Women in Tech-rapport,
Where are we now? Inzicht in de evolutie van vrouwen in de technologie
, ontdekte dat bijna een derde van de vrouwen die in de technische industrie werkt, liever thuis werkt dan op kantoor. Een vergelijkbaar aantal meldt dat ze het meest efficiënt werken wanneer ze thuis werken en maar liefst 33% geeft aan dat ze meer autonomie hebben als ze niet op kantoor werken.
Sociale vooruitgang blijft uit
Ondanks deze positieve geluiden, lijkt het lockdown-leven nog niet te hebben geleid tot massale sociale voortuitgang voor wat betreft gendergelijkheid. Het rapport laat zien dat bijna de helft van de vrouwen die in de technologie werken, sinds maart 2020 moeite heeft met het combineren van werk en gezinsleven.
Vrouwelijke respondenten werd gevraagd naar de dagelijkse functies die afbreuk doen aan de productiviteit of de voortgang van het werk: 60% zei dat ze het grootste deel van de schoonmaak thuis hadden gedaan, vergeleken met 47% van de mannen, 63% had de leiding over thuisonderwijs gehad, vergeleken met 52% van de mannen, en 54% van de vrouwen heeft hun werktijden meer moeten aanpassen dan hun mannelijke partner om voor het gezin te zorgen. Als gevolg hiervan gelooft 50% van de vrouwen dat de effecten van COVID-19 hun algehele loopbaanontwikkeling eerder hebben vertraagd, dan versterkt.
Werken op afstand als heilige graal
Hoewel deze voorbeelden van sociale ongelijkheid niet technisch-specifiek zijn, wijzen ze op een barrière die vrouwen ervan weerhoudt te profiteren van de verschuiving naar werken op afstand. Maar liefst 41% van de technische vrouwen (vergeleken met 34% van de mannen) gelooft dat een gelijke werkomgeving het beste is voor loopbaanontwikkeling, en 46% denkt dat werken op afstand de optimale manier is om die gelijkheid te bereiken. De technologiesector moet nu zijn eigen bemoedigende momentum behouden in de hoop dat sociale stereotypen deze reeks gebeurtenissen de komende maanden en jaren mogelijk maken.
“Als de techwereld het voortouw neemt en zorgt voor een meer flexibele en evenwichtige omgeving voor vrouwen, dan wordt dat sneller de norm, wat waarschijnlijk ook een verandering in de sociale dynamiek teweegbrengt. Meer dan de helft van de vrouwen die in de technische ruimte werkt, gelooft dat de gendergelijkheid in hun organisatie de afgelopen twee jaar is verbeterd. Vooruitkijkend moeten wij als branche voortbouwen op dit momentum, de positieve punten van de overgang van het afgelopen jaar naar flexibel werken extraheren en als resultaat een katalysator zijn voor bredere sociale verandering '', aldus Evgeniya Naumova, Vice President of Global Sales Network bij Kaspersky.
Meer details zijn beschikbaar in de volledige versie van het rapport
Where are we now? Inzicht in de evolutie van vrouwen in de technologie
en kan worden gedownload van de
Kaspersky-website
.
Over Kaspersky
Kaspersky is een wereldwijd opererend cybersecuritybedrijf opgericht in 1997. Zowel consumenten, overheidsinstanties als bedrijven vertrouwen op de uitgebreide expertise op het vlak van dreigingsinformatie en de meest geavanceerde beveiligingsoplossingen en -diensten van Kaspersky ter bescherming van kritieke infrastructuren en (eco)systemen. Zo beschermt het cybersecuritybedrijf het meest waardevolle bezit van ruim 400 miljoen consumenten en 270.000 zakelijke klanten. Meer informatie is beschikbaar op
www.kaspersky.nl
Methodologie
Kaspersky gaf Arlington Research de opdracht om onderzoek te doen onder mannen en vrouwen die van november tot december 2020 in technologie- of IT-functies werken op 19 wereldwijde markten. Dit onderzoek onderzocht de percepties van mensen over genderverschillen binnen de industrie, de belemmeringen voor een carrière in de technologie- en IT-industrie bij beide geslachten, wat mannen en vrouwen heeft gemotiveerd om een carrière in deze industrieën te ontwikkelen en de impact van de COVID-19-pandemie over de carrièremogelijkheden van de respondenten.
Een online enquête onder 13.000 respondenten werd uitgevoerd in 19 landen: VK (1.000 respondenten), Duitsland (1.000 respondenten), Frankrijk (1.000 respondenten), Italië (1.000 respondenten), Spanje (1000 respondenten), VS (1.000 respondenten), Canada ( 1.000 respondenten), Argentinië (500 respondenten), Brazilië (500 respondenten), Chili (500 respondenten), Colombia (500 respondenten), Mexico (500 respondenten), Peru (500 respondenten), Australië (500 respondenten), India (500 respondenten ), Japan (500 respondenten), Maleisië (500 respondenten), Singapore (500 respondenten) en Vietnam (500 respondenten).
Tags
Rapport x 435
COVID-19 x 168
Thuiswerken x 53
Kaspersky Lab x 19
Lockdown x 16
Women in Tech x 2
Loopbaanontwikkeling x 1
Gerelateerde berichten
Zyxel roept mkb op een effectieve cyberbeveiligingsstrategie op te bouwen
BlackBerry 2021 Threat Report onthult massale COVID-19-uitbuiting
Gedetecteerde cyberdreigingen stijgen met 20% tot meer dan 62,6 miljard in 2020
Thuiswerkers met extra toegangsrechten beter beschermen
Zo gaan de eerste voetbalwedstrijden met publiek in z’n werk
R-Go tools introduceert pauze-coach R-Go Break
Onderzoek GitLab: thuiswerken vraagt om vervangen van kantoormentaliteit door een nieuwe lifestyle
Kaspersky’s IT-beveiligingsaanbevelingen voor bedrijven in 2021
Mark Beunk benoemd tot nieuwe General Manager voor Benelux en Nordics bij Kaspersky
Women in Tech komt met een 24 hour virtual conference
Laatste van Kaspersky
Ruim 4 op de tien vindt het tijd om thuiswerkplek cyberveilig in te richten; ook rol voor werkgever weggelegd
Wintervakantie in coronatijd: Kinderen zochten online vooral naar Minecraft, DIY en Donald Trump
Tablet als zoethoudertje?
vrijdag 26 februari 2021
Rose Mensink treedt toe tot Fullstaq als CMO
Uniserver levert de nieuwe ‘cloudmotor’ van Soluno BC
RobotWise organiseert tijdens de voorjaarsvakantie gratis dag voor leerlingen van Amstelveense basisschool
Loopbaansector heeft last van lage werkloosheid
25 februari 2021 (3 dagen geleden)
T-Mobile bekroond door umlaut met “Best in Test” wereldwijd
Nederlandse digitale innovator Sam Media wint Meffy Award met VR-streamingdienst Mobio360
ALLEENINKT.NL GAAT 8 RETAILONDERNEMERS HELPEN
Gedateerde roostersoftware zorgt voor stevige omzetverliezen
Zyxel roept mkb op een effectieve cyberbeveiligingsstrategie op te bouwen
Red Hat verbetert Kubernetes voor traditionele en cloud-native applicaties met nieuwste versie Red Hat OpenShift
Ruim kwart ondernemers vertrouwt extraverte fiscaal-professional niet
Vijf mogelijke vormen van autolease
Citrix-onderzoek: Bedrijven lopen toptalent mis als werken op afstand niet permanent wordt omarmd
Logistiek dienstverlener De Rijke Group maakt orders verwerken volledig digitaal met low-code platform van Mendix
Advocatenkantoor NautaDutilh kiest voor Sentia als managed service partner
Panasonic Toughbook: de ultieme personalisatie
Europese consumenten zijn teleurgesteld in digitale vernieuwing
Onderzoeksrapport van FortiGuard Labs: cybercriminelen volgen de online activiteiten van werknemers op de voet
Previder levert vernieuwde digitale werkplek voor de zorg
Appian uitgeroepen tot 2021 Gartner Peer Insights Customers' Choice voor Enterprise Low-Code Applicatie Platforms
TIE Kinetix introduceert real-time disaster recovery dienstverlening voor bedrijfskritische data
Archief per week
Terug naar home
Plaats persbericht
Geplaatst:
dinsdag 19 jan 2021 09:52
Verstreken tijd: 40 dagen
Kaspersky contact
030 752 95 00
info@kaspersky.nl
www.kaspersky.nl
Kaspersky sociaal
Kaspersky tweets
Spotlight
T-Mobile bekroond door umlaut met “Best in Test” wereldwijd
Nederlandse digitale innovator Sam Media wint Meffy Award met VR-streamingdienst Mobio360
ALLEENINKT.NL GAAT 8 RETAILONDERNEMERS HELPEN
Tesorion en Compumatica bundelen de krachten
Gratis online groeiscan voor mkb-bedrijven!
VIQTOR DAVIS SLUIT ZICH AAN BIJ FIRST CONSULTING EN VALCON
Bitcare stelt David McLoughlin aan als Business Controller
Een breed scala aan non-profits heeft toegang tot IT-donaties via Techsoup Nederland
In 16 praktische stappen naar jouw digitale transformatie
Flexibel en effectief wachtwoord management nu beschikbaar voor MSP/MSSP
Magdelijn Emaus benoemd tot directeur Luminis Eindhoven
Startup VR-SPACES geeft online trainers en leraren een veel beter online leslokaal
Vakmanschap-app installatiebranche ook voor vakbedrijven
Basisondersteuning voor Microsoft Dynamics NAV 2016 eindigt per april 2021
ALLEENINKT.NL GAAT 8 RETAILONDERNEMERS HELPEN
Northwave en q.beyond gaan strategische samenwerking aan in Duitsland
Het belang van OTP en 2FA (ook voor thuiswerkers)
BOYS WITH BRAINS BREIDT UIT IN BENELUX
Deze bedrijven maken succesvol gebruik van digitaal machtigen
Shoppen en inloggen zonder wachtwoord? Met iDIN kan het.
Techone breidt verder uit met overname IT-bedrijf Lancom
Met het online programma ‘HR de Baas’ krijgt elk mkb-bedrijf zijn HR-administratie op orde
Wireshark University TCP/IP Training
Groothandel All Care kiest voor Xperit Solutions
Ga ook bonnetjesloos tanken met een zzp tankpas
Bij Northwave evenveel mannen als vrouwen in Managementteam
VTM sluit strategisch Managed IoT-partnerschap met MCS
RoSecure is een officiële Hikvision Gold Dealer Partner van Hikvision
RobotWise organiseert tijdens de voorjaarsvakantie gratis dag voor leerlingen van Amstelveense basisschool
Gedateerde roostersoftware zorgt voor stevige omzetverliezen
Zyxel roept mkb op een effectieve cyberbeveiligingsstrategie op te bouwen
Red Hat verbetert Kubernetes voor traditionele en cloud-native applicaties met nieuwste versie Red Hat OpenShift
Ruim kwart ondernemers vertrouwt extraverte fiscaal-professional niet
Citrix-onderzoek: Bedrijven lopen toptalent mis als werken op afstand niet permanent wordt omarmd
Dutch IT-channel Awards Virtuele show 25 maart 2021
Siemens, IBM en Red Hat lanceren hybrid cloud-initiatief om sneller waarde te halen uit industriële IoT-data
Pega komt met verbeteringen voor low-code ontwikkeling van mobiele apps
Duurzaamheid moet dringende prioriteit worden voor telecombedrijven
Talent hard nodig voor economisch herstel van Nederland
Avit Group ondersteunt Houthoff in professionaliseringsslag van telefonie- en videoconference-omgeving
Poly’s DECT-headsets bieden ultieme betrouwbaarheid en helderheid in alle gesprekken
NL Leert Door stelt 4 miljoen euro subsidie beschikbaar voor technische opleiders