PERSBERICHT AANLEVEREN
Volg ons op twitter
2503 volgen @ICTberichten
IT BEDRIJVEN
IT PR-BUREAUS
ZOEKEN
Inloggen
Deel dit nu
Datum:
vrijdag 27 nov 2020 12:53
(53 dagen geleden)
Bedrijf:
Rabobank
Rival Foods, SusPhos en Bilihome winnen Rabo Duurzame Innovatieprijs 2020
Ondernemers beloond voor impactvolle duurzame en maatschappelijke ontwikkelingen
De Rabo Duurzame Innovatieprijs (RDI) 2020 is donderdag uitgereikt aan Rival Foods (vezelrijke vleesvervangers), SusPhos (vlamvertragers uit afvalwater) en Bilihome (blauwlichttherapie-wearables voor baby’s). Rabobank bekroont hen daarmee als duurzame dwarsdenkers, ondernemers die met gezonde dosis eigenwijsheid de wereld beter achter laten met impactvolle innovaties. Tijdens een online live-seminar ontvingen de winnaars hun prijs van 20.000 euro. De publieksprijs ging naar Rival Foods, zij wonnen een scale-up-scan ter waarde van 3000 euro.
Aanjagen duurzame innovatie
Op weg naar de klimaatdoelen van Parijs zijn innovaties nodig voor een duurzamere voedselproductieketen, circulaire economie, vitale gemeenschappen en betaalbare zorg. Om dat aan te jagen is de RDI – vroeger de Herman Wijffels Innovatieprijs – in het leven geroepen. Het winnen van de prijs opent deuren: de winnaars krijgen naast het geldbedrag van 20.000 euro toegang tot relevante sectorkennis, worden geïntroduceerd bij interessante marktpartijen én krijgen advies over de benodigde financiering.
Rival Foods, winnaar categorie Food & Agri
De prijs voor de categorie Food & Agri is tijdens de 18e editie van de RDI toegekend aan Rival Foods. Ze maken plantaardige vleesvervangers, op zo’n manier dat na bereiding het mondgevoel hetzelfde is als bij de dierlijke concurrentie. Met vezelachtige structuur en net zo sappig, mogelijk gemaakt door hun eigen Shear Cell-technologie. Saskia Hoebée, juryvoorzitter Food & Agri: “Het team heeft de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Binnen de eiwittransitie heeft Rival Foods cruciale technologie ontwikkeld en beschikt over een technologische innovatie van hoog niveau.”
SusPhos, winnaar categorie Circulaire economie & Klimaat
SusPhos wint in de categorie Circulaire economie & Klimaat, een startup die een uniek proces ontwikkelde dat een nieuwe dimensie toevoegt aan recycling van afvalmateriaal. Uit fosfaatrijk afvalwater afkomstig uit onder andere landbouw maken zij hoge kwaliteit bio-based vlamvertragers en gespecialiseerde kunstmestproducten. Bas Rüter, juryvoorzitter Circulaire economie & Klimaat: “SusPhos overtuigde ons direct met een buitengewoon professioneel verhaal en een gelikte presentatie. Er staat een mooi team, de business case is concreet uitgewerkt en hierdoor staken ze uit boven de andere pitches.”
Bilihome, winnaar Vitale gemeenschappen & zorg
In de categorie Vitale gemeenschappen & zorg neemt Bilihome de prijs mee naar huis. De ondernemers hierachter creëerden een wearable voor pasgeboren baby’s met geelzucht, waarmee deze kindjes thuis de benodigde blauwlichttherapie krijgen in plaats van in het ziekenhuis. Geen couveuse meer voor deze baby’s, maar gewoon thuis borstvoeding en knuffelen met papa en mama. Eline Vrijland-van Beest, juryvoorzitter Vitale gemeenschappen & zorg: “Bilihome heeft een erg sterk en ervaren team. Ze komen met een mooie innovatie die de eerste levensdagen voor te vroeggeborenen op cruciale punten kan verbeteren.”
Over de Rabo Duurzame Innovatieprijs
Sinds 2002 kent Rabobank de innovatieprijs jaarlijks toe. Inzendingen worden beoordeeld op innovatief vermogen, maatschappelijke impact, duurzaamheid, klantfocus en rentabiliteit.
Met de Rabo Duurzame Innovatieprijs stimuleert Rabobank ondernemers te werken aan innovatieve oplossingen die impact hebben op de maatschappij en een bijdrage leveren aan een betere wereld. Het stimuleren van innovatie past in de missie Growing a better world together. In het voorjaar van 2021 opent de inschrijving van de Rabo Duurzame Innovatieprijs 2021.
Voor meer informatie, zie
www.rabobank.nl/rdi
Tags
Duurzaam x 153
Rabo Duurzame Innovatieprijs (RDI) x 1
Gerelateerde berichten
Startups testen duurzame innovaties op digitale editie Eurosonic Noorderslag
Plegt-Vos bouwt gerobotiseerde fabriek voor slimme productie duizenden kant-en-klare woningen
Schneider Electric biedt AI-ondersteund advies en implementatie aan bedrijven om energie- en duurzaamheidsprogramma’s te versnellen
Schneider Electric investeert in Planon Beheer B.V. (‘Planon’) om gebouwen digitaal te transformeren tot gezonde en duurzame werkplekken
Laatste van Rabobank
Rabobank introduceert 06-Betalen
Rival Foods, SusPhos en Bilihome winnen Rabo Duurzame Innovatieprijs 2020
Rabobank: Nederlandse sectoren herstellen moeizaam van coronacrisis
Vandaag gepubliceerd
Schneider Electric neemt DC Systems B.V. over om innovaties in elektrische distributie te bevorderen
Lockdown belemmert tech-vrouwen in loopbaanontwikkeling
BIS|Econocom project bij Rijksoverheid wint Cisco WebexOne Award
CyberArk biedt gratis controle-tool voor SolarWinds klanten
Ziggo klanten in regio Capelle aan den IJssel stappen over op digitale radio
18 januari 2021
SoftApp adds a native to Teams PC Operator Console to her The Voice of O365 cloud offering.
Rene Matla, afkomstig van Air France-KLM, stapt over naar QuandaGo als Chief Product Officer
MAD Lions voegt zich bij Team Razer
Cybercriminelen gebruiken COVID-19-vaccin als lokmiddel bij hun aanvallen
Techeap.nl selecteert nieuwe lichting meest veelbelovende scale-ups van Nederland voor prestigieuze Rise Programma
CCS wint Digital Insurance Agenda DIAmond award 2020
TCL presenteert nieuwe producten in meerdere categorieën op CES 2021
Archief per week
Terug naar home
Plaats persbericht
Geplaatst:
vrijdag 27 nov 2020 12:53
Verstreken tijd: 53 dagen
Rabobank contact
+ 31 (0) 88 7226 767
www.rabobank.nl
Rabobank sociaal
Rabobank tweets
Spotlight
Rene Matla, afkomstig van Air France-KLM, stapt over naar QuandaGo als Chief Product Officer
Heineken anonimiseert test data met DATPROF software
New Kid in Dutch Infor ERP/CloudSuite town
Fastbyte en Omnia Connect garanderen altijd online met strategische samenwerking
Leadgate Europe benoemt Jordi Lingen tot Managing Director
Xdroid toegejuicht door Frost & Sullivan voor zijn innovatieve Voice en Facial Analytics Solution Portfolio
Qualogy en TeamValue brengen technology stacks Java en Microsoft Azure samen
SecurityHive stelt NewChannel aan als value-add distributeur voor indirecte verkoop
QuandaGo benoemt voormalige Genesys executives in topmanagement
Op naar een rolstoelvrije toekomst: Salure helpt Project MARCH slim vooruit met data science
Hans de Jong, nieuwe vestigingsdirecteur ICT-Partners West
Directieteam DNA Services B.V. breidt uit
Open.nl Software Group stelt een nieuwe CEO aan
Codelogic neemt Duitse partij over
Unexus Contact Solutions verwelkomt de 50ste woningcorporatie!
Wat kan ik in mijn ERP-project meenemen uit de ervaringen van de bouw van een luchthaven?
Cryptshare en Spryng kondigen samenwerking aan
Hoe selecteer in mijn ERP-implementatiepartner? Kies ik voor een leverancier of een echte kennispartner?
MCS introduceert een Plug & Play IoT-oplossing ‘as a service’ beschikbaar voor elke organisatie
Directieteam DNA Services B.V. breidt uit
Techone verstevigt positie door overname hostingprovider myH2Oservers
PinkRoccade Hosting Services bouwt aan ijzersterk cybersecurityportfolio met Orange Cyberdefense
Slechts 47 procent beleidsmakers beschikt over voldoende informatie om cyberdreigingen tijdig te signaleren
Orange Cyberdefense lanceert zijn diepgaande analyse van de ‘state of threat’ in 2020 en deelt zijn visie voor 2021
Broad Horizon versterkt werkplek propositie met Pink Elephant Nederland
maatwerk HRM en Humanwave starten zakelijk partnerschap
Microsoft boekt sterke resultaten door groei in de cloud
Dit worden dé 7 IT-trends van 2021
Ctac rondt overname meerderheidsbelang in Oliver IT af
De combinatie Diamanti en Microsoft SQL Server draait het snelst bij I/O intensieve applicaties
Dean One lanceert de UCC-dienst Cisco Webex voor zakelijke gebruikers
Keuzegids mbo 2021: Tio beste businessopleiding
Shippeo krijgt kapitaalinjectie van $32M van Battery Ventures en bestaande investeerders
NTT benoemt Abhijit Dubey tot Global Chief Executive Officer van NTT Ltd. per 1 april 2021
Amagi selecteert GTT voor ondersteuning van Cloud Managed Broadcast services voor TV en streaming media
Visma | Onguard verstevigt marktpositie met overname Outstanding24
Meer vraag naar laadoplossingen verwacht in 2021 door toenemende groei elektrische wagenparken
RobotWise haalt bijna 900.000 euro aan overheidssubsidies op voor scholen
Zoom Phone telt 1 miljoen gebruikers
Avit lanceert Video Consult voor healthcare
CodeMeter en Apple M1 chip: topprestaties en bewezen betrouwbaarheid
GNX stelt Berto van Egdom aan als Director of Operations