PERSBERICHT AANLEVEREN
Volg ons op twitter
2502 volgen @ICTberichten
IT BEDRIJVEN
IT PR-BUREAUS
ZOEKEN
Inloggen
Deel dit nu
Datum:
donderdag 26 nov 2020 09:57
(61 dagen geleden)
Bedrijf:
Workday
PR:
Clarity Benelux
Finance krijgt prominentere positie in veranderende wereld
De COVID-19-pandemie versnelt de digitale transformatie van Nederlandse organisaties. Daarbij heeft de financiële afdeling in de afgelopen acht maanden een prominentere positie gekregen bij de strategische besluitvorming. Organisaties verwachten dat de pandemie een blijvend effect heeft op de digitalisering van hun activiteiten en zien dat de transformatie van finance in een hogere versnelling is gezet.
Dat zijn conclusies uit ‘
Finance in the Digital Era
’, het onderzoek van de Universiteit van Amsterdam, in samenwerking met Workday, PLUC!, Agium, Finance on a Mission en het Finance Transformation Forum, naar de staat van de transformatie van finance binnen organisaties. Voor het onderzoek werden in het tweede en derde kwartaal van dit jaar rondetafelgesprekken gevoerd met meer dan 80 CFO’s, financieel directeuren en financieel transformatie leiders van middelgrote en grote organisaties en werden meer dan 170 financiële professionals uit het hogere kader digitaal bevraagd.
Oplossen dagelijkse issues vergt minder tijd
Vorig jaar werd dit onderzoek naar de rol van finance binnen organisaties en de staat van de finance-transformatie ook uitgevoerd. De uitkomsten van beide onderzoeken laten een duidelijke impact van COVID-19 op de digitale transformatie zien. Fysieke bijeenkomsten zijn nu nauwelijks mogelijk. Het aandeel digitale bijeenkomsten van finance is dan ook met maar liefst 50 procentpunten gestegen (2019: 45% - 2020: 95%). De deelname van finance aan cross-functionele teams ging tegelijkertijd van 44% naar 92%. De betrokkenheid van de financiële afdelingen bij strategische digitale initiatieven nam toe van 40% (2019) naar 53% (2020). Kennelijk wordt de input van finance nu meer dan voorheen van belang gevonden. Wat verder opvalt: vorig jaar werd duidelijk dat de aandacht van finance nog vooral uitgaat naar het oplossen van dagelijkse issues. Slechts 18% zei bezig te zijn met innovatie door digitale transformatie. Nu lijkt er meer tijd te worden besteed aan die digitale transformatie: 24% zegt daar aandacht aan te besteden. Een bedreiging voor verdere digitale transformatie zijn inflexibele ‘legacy’-systemen. Die vertragen de digitale transformatie in veel organisaties, onder meer vanwege de hoge kosten voor onderhoud en de gebrekkige mogelijkheden om data samen te brengen en daar nieuwe en actuele inzichten uit te verkrijgen.
Financiële kernactiviteiten veel belangrijker
Ruim een derde van de respondenten (37%) zegt dat de rol en positie van finance dit jaar prominenter zijn geworden. De aanleiding daarvoor is volgens de CFO’s en financieel directeuren dat door de pandemie een aantal financiële kernactiviteiten (extreem) belangrijk is geworden voor organisaties. Met name het belang van scenario-analyse (76% vindt dat (extreem) belangrijker), cash- en liquiditeitsbeheer (72%) en businesscase-analyse (66%) is substantieel toegenomen.
Uit het onderzoek blijkt verder dat de samenwerking van finance met andere afdelingen een kritische succesfactor is; niet alleen in deze disruptieve tijden, maar voor de gehele finance-transformatie. Finance zal in nauwe samenwerking met de andere afdelingen de cijfermatige basis moeten leveren voor strategische beslissingen en realistische prognoses. De noodzakelijke flexibiliteit en wendbaarheid (agility) van organisaties zijn volgens de respondenten in belangrijke mate afhankelijk van de mate van samenwerking van finance met andere afdelingen.
Opvallend, maar niet verrassend
“De resultaten uit het onderzoek zijn opvallend, maar voor ons niet verrassend”, zegt Henry Barenholz, country manager Nederland bij Workday. “In de gesprekken die we dagelijks voeren met CFO’s en financieel directeuren krijgen we dezelfde feedback: het belang van finance voor de organisatie en business neemt toe. Die ontwikkeling zagen we al langer, maar die is door COVID-19 in een stroomversnelling geraakt. Overal en altijd kunnen beschikken over actuele en eenduidige financiële data en inzichten – ook als medewerkers op afstand werken - biedt organisaties de mogelijkheid om snel gefundeerde strategische beslissingen te nemen. Dat is in deze periode van levensbelang. Nu is het zaak om die sterkere positie van finance vast te houden.”
Henry Barenholz voegt daaraan nog toe: “In turbulente tijden als deze, maar ook na de pandemie, is het noodzakelijk dat de financiële (en HR-) processen en data toegankelijk, inzichtelijk, actueel en correct zijn. Dankzij het eenduidige en veilige cloudsysteem van Workday voor finance en HR, kunnen medewerkers vanaf elke plek samenwerken met andere afdelingen en is een organisatie veel beter in staat om snel in te spelen op ontwikkelingen, hoe disruptief die ook zijn.”
Belangrijke resultaten van Finance in the Digital Era:
92% zegt dat finance nu deel uitmaakt van cross-functionele teams (2019: 44%).
Bij 53% van de strategische digitale initiatieven is finance betrokken (2019: 40%).
56% van de organisaties verwacht meer te investeren in digitalisering.
Bij 37% van de organisaties heeft de financiële afdeling een belangrijkere rol gekregen.
Meest gebruikte digitale technologieën: cloudtechnologie (59%), geautomatiseerde rapportages (58%), data analytics (55%), visualisatiesoftware (37%). Artificial intelligence (15%) en blockchain (3%) worden mondjesmaat toegepast.
Noot voor de redactie
Benieuwd naar het volledige rapport? Stuur een bericht naar
workday@clarity.pr
en wij zorgen dat u het rapport direct ontvangt. Het is natuurlijk ook mogelijk om dieper in te gaan op de resultaten en de visie van Workday op de veranderende wereld van finance professionals. We brengen u graag in contact met Henry Barenholz, country manager Nederland bij Workday.
Workday Persdesk
Marlieke Tijman
+ 31 (0)23 555 34 24
workday@clarity.pr
www.workday.com
Tags
Digitale transformatie x 191
COVID-19 x 160
Finance x 37
Workday x 8
Gerelateerde berichten
Schneider Electric uitgeroepen tot meest duurzame bedrijf ter wereld door Corporate Knights
QuandaGo stelt Patrick van Eerden aan als Chief Financial Officer
Partners VIVES en Infolearn verzorgen infectiepreventie e-learning voor 150.000 zorgprofessionals in opdracht van Vlaamse overheid
BOYS WITH BRAINS ZIET EXPLOSIEVE GROEI DOOR CORONA
MCS introduceert een Plug & Play IoT-oplossing ‘as a service’ beschikbaar voor elke organisatie
Internationaal onderzoek van Workday voorspelt groei in digitale omzet
Workday erkend als Leader in het Gartner Magic Quadrant voor Cloud HCM-suites voor ondernemingen met 1.000+ werknemers
Workday biedt innovaties in datamanagement en machine learning voor de veranderende wereld van finance
Laatste van Workday
Internationaal onderzoek van Workday voorspelt groei in digitale omzet
Workday erkend als Leader in het Gartner Magic Quadrant voor Cloud HCM-suites voor ondernemingen met 1.000+ werknemers
Finance krijgt prominentere positie in veranderende wereld
Vandaag gepubliceerd
Technische innovatie in de bouw: Begin met het juiste team
Voorkom het verspreiden van desinformatie met Easyscreen
Red Hat introduceert data resilience voor Enterprise Kubernetes-applicaties
Techone versterkt positie op gebied van hosting door overname Qweb
Gedoe rondom werkgeversverklaring avondklok verleden tijd voor iedere werkgever dankzij Visma | Raet
Heinen & Hopman kiest Medius voor geautomatiseerde factuurverwerking
Nederlander ziet geen plek voor zichzelf op kansrijke technische arbeidsmarkt
Haal meer plezier uit je PS5® en Xbox®: optimaliseer je online verbinding
Ivanti erkend als leider in de IDC MarketScape voor Worldwide UEM Software 2020-2021
Loogisch en MCS slaan handen ineen voor intensieve samenwerking op het gebied van Private LTE en Managed IoT
DataCore Software neemt Caringo over en voegt object storage toe aan zijn software-defined portfolio
Webfleet Solutions en Lytx bieden samen geïntegreerde videotelematica-oplossing
Kaspersky’s IT-beveiligingsaanbevelingen voor bedrijven in 2021
Western Digital en Qumulo ondersteunen Institute for Health Metrics and Evaluation met 2 petabyte
Diverzio en Local2Local slaan handen ineen
Zorgverzekeraar Zilveren Kruis bespaart 600.000 euro aan operationele kosten per jaar dankzij Mendix low-code platform
25 januari 2021
QuandaGo stelt Patrick van Eerden aan als Chief Financial Officer
Belastingdienst gunt BPSOLUTIONS aanbesteding voor Managed SAP HANA-infrastructuur
Schneider Electric uitgeroepen tot meest duurzame bedrijf ter wereld door Corporate Knights
NAVO kiest Thales voor levering eerste defence-cloud voor strijdkrachten
Johan Looijmans start als SAP Business Architect bij myBrand
Holland Capital investeert in cards PLM Solutions
CaptureTech gaat samenwerking aan met gitaargigant Gibson Europe
Rabobank komt getroffen mkb tegemoet met aangepaste pintarieven
Twee unieke IT-bedrijven creëren samen een complete IT-infrastructuur
Doculayer.ai maakt 5 belangrijkste trends op het gebied van intelligente documentverwerking bekend
Sogeti benoemt Miranda van Putten tot nieuwe HR-directeur
JADS onderzoekt data science en ondermijnende criminaliteit in nieuw Centrum voor de studie van Ondermijning
Celonis stelt nieuwe Chief Marketing Officer en Chief Design Officer aan
Fraudehelpdesk: meer dan 41 miljoen aan fraude gemeld in 2020
TIE Kinetix benoemt nieuwe Managing Director TIE Kinetix France SAS
Archief per week
Terug naar home
Plaats persbericht
Geplaatst:
donderdag 26 nov 2020 09:57
Verstreken tijd: 61 dagen
PR contact
Workday contact
+31 (0) 20 808 1836
media@workday.com
www.workday.com/nl-nl
Workday sociaal
Workday tweets
Spotlight
QuandaGo stelt Patrick van Eerden aan als Chief Financial Officer
Cartridge & Toner gigant Alleeninkt.nl na overname van Inktprecies.nl in race voor marktleiderschap printer-land
Philadelphia Zorg kiest voor roostersoftware Intus
Ontdek offertes die bijna zichzelf schrijven met behulp van kunstmatige intelligentie in de nieuwe update van Offorte.com
Social Selling met LinkedIn: “Stilletjes verkopen in een digitaal thuiswerktijdperk (en daarna)”
SoftApp adds a native to Teams PC Operator Console to her The Voice of O365 cloud offering.
Rene Matla, afkomstig van Air France-KLM, stapt over naar QuandaGo als Chief Product Officer
Heineken anonimiseert test data met DATPROF software
New Kid in Dutch Infor ERP/CloudSuite town
Fastbyte en Omnia Connect garanderen altijd online met strategische samenwerking
Leadgate Europe benoemt Jordi Lingen tot Managing Director
Xdroid toegejuicht door Frost & Sullivan voor zijn innovatieve Voice en Facial Analytics Solution Portfolio
Qualogy en TeamValue brengen technology stacks Java en Microsoft Azure samen
SecurityHive stelt NewChannel aan als value-add distributeur voor indirecte verkoop
Techone versterkt positie op gebied van hosting door overname Qweb
Heinen & Hopman kiest Medius voor geautomatiseerde factuurverwerking
Loogisch en MCS slaan handen ineen voor intensieve samenwerking op het gebied van Private LTE en Managed IoT
5 krachtige tips om een boekhoudprogramma te kiezen
BOYS WITH BRAINS ZIET EXPLOSIEVE GROEI DOOR CORONA
Seamless integration of The Voice of O365 and CONTACTCENTER4ALL
Techone neemt Scaldis ICT & Telecom uit Venlo over
Unexus Contact Solutions verwelkomt de 50ste woningcorporatie!
Wat kan ik in mijn ERP-project meenemen uit de ervaringen van de bouw van een luchthaven?
Cryptshare en Spryng kondigen samenwerking aan
Hoe selecteer in mijn ERP-implementatiepartner? Kies ik voor een leverancier of een echte kennispartner?
MCS introduceert een Plug & Play IoT-oplossing ‘as a service’ beschikbaar voor elke organisatie
Directieteam DNA Services B.V. breidt uit
Techone verstevigt positie door overname hostingprovider myH2Oservers
Gedoe rondom werkgeversverklaring avondklok verleden tijd voor iedere werkgever dankzij Visma | Raet
Heinen & Hopman kiest Medius voor geautomatiseerde factuurverwerking
Nederlander ziet geen plek voor zichzelf op kansrijke technische arbeidsmarkt
Haal meer plezier uit je PS5® en Xbox®: optimaliseer je online verbinding
Ivanti erkend als leider in de IDC MarketScape voor Worldwide UEM Software 2020-2021
Belastingdienst gunt BPSOLUTIONS aanbesteding voor Managed SAP HANA-infrastructuur
Schneider Electric uitgeroepen tot meest duurzame bedrijf ter wereld door Corporate Knights
NAVO kiest Thales voor levering eerste defence-cloud voor strijdkrachten
Johan Looijmans start als SAP Business Architect bij myBrand
Private sector verwacht de regie over AI-governance kwijt te raken aan overheid
Ivanti erkend als leider in de IDC MarketScape voor Worldwide UEM Software 2020-2021
Myth Busted: 5 hardnekkige misverstanden over elektrisch rijden
Schneider Electric, Enel en het World Economic Forum publiceren het rapport 'Net Zero Carbon Cities: an Integrated approach'
Mammoet verhuist SAP-omgeving naar myBrand private cloud