Veenendaal, 31 mei 2010 – ICT-consultancy bureau Squerist heeft een partnerschap gesloten met het succesvolle Weense softwarebedrijf TRICENTIS. Sinds begin dit jaar werken zij samen aan een dominerende marktpositie binnen de Nederlandse non-functionele testmarkt, aan de hand van de geautomatiseerde testtool TOSCA. De eerste succesvolle contracten met klanten zijn inmiddels gesloten.Een strategische samenwerking
Squerist werkte sinds eind 2008 aan de ontwikkeling van TASQ, een tool voor geautomatiseerd regressietesten. Tijdens een gesprek met TRICENTIS begin dit jaar, maakte het bedrijf kennis met hun testautomatiseringsoplossing TOSCA CommanderTM. Directeur van Squerist, Nils van Schaik: „TOSCA bleek een aanzienlijk verder ontwikkelde versie van onze eigen oplossing TASQ. We waren zo enthousiast over deze volledige tool dat we besloten met TOSCA verder te gaan en de ontwikkeling van TASQ stop te zetten.“
TRICENTIS betreedt sinds 2010 de testmarkt in de Benelux en heeft nu in Squerist een partner gevonden voor de Nederlandse testmarkt. Directeur Franz Fuchsberger ziet veel potentie in het nieuwe partnerschap: "Wij hebben een partner nodig in Nederland die ons product TOSCA aan bedrijven voorstelt en hen begeleidt rondom de implementatie ervan. Samen met Squerist, die een indrukwekkende klantenlijst toont, zullen wij op korte termijn een dominerende marktpositie innemen op de Nederlandse testmarkt.“
TOSCA
Door middel van het unieke concept ‘Business Dynamic Steering’ brengt TOSCA Testsuite een grote ommekeer in testautomatisering teweeg. Door het elimineren van iedere vorm van scripts is het grote probleem van testautomatisering – onderhoud op testscripts – opgelost.
Door van testautomatisering een zakelijke discipline te maken, wordt niet alleen het onderhoud met meer dan 70% terug gebracht maar is het ook mogelijk om functionele testers in te zetten. Zo bereikt men een hogere graad van testautomatisering. Andere voordelen zijn onder andere de goede verbinding tussen handmatige en geautomatiseerde tests en de hoge mate van gebruiksvriendelijkheid.
Successen
In de eerste maanden van de samenwerking hebben de partners al diverse successen geboekt en overeenkomsten gesloten. De uitgebreide demo’s die Squerist onlangs gaf op het TestNet voorjaarsevenement leidde tot zeer positieve reacties bij het publiek. Van Schaik: “We merken een duidelijke behoefte aan een volledige testautomatiseringstool bij de doelgroep. Het feit dat men unaniem enthousiast is na een demo, maakt dat ik veel vertrouwen heb in deze samenwerking.”
Over TRICENTIS
TRICENTIS Technology & Consulting GmbH is een ervaren specialist in kwaliteitszorg en testautomatisering met vestigingen in Oostenrijk, Zwitserland, de UK, AsiaPacific en de Benelux. Sinds de oprichting in 1997, biedt de onderneming hoogwaardige en pragmatische consultancydiensten, evenals methodische testprocedures en testtools aan.
Over Squerist
Squerist is een succesvol en snel groeiend IT-consultingsbureau in Nederland, met het hoofdkantoor in Veenendaal. Binnen het vakgebied kwaliteitszorg focust Squerist zich op software testen, procesmanagement en functioneel beheer. De 80 ervaren consultants vervullen opdrachten op basis van advisering, detachering, in projectvorm of door middel van uitbesteding.
--- Noot voor de redactie ---
Voor meer informatie neemt u contact op met: