www.ame.nl
www.hightechanalysis.nl
analist.ame.nl
www.persberichten.com
rss
Persberichten
|
Bedrijvengids
Doorsturen
Printversie
Tekstgrootte
Favorieten
21 september 2006
/
Meer over VNU Exhibitions
Slordigheid en gierigheid kost bedrijven geld
ICT professionals zijn bezorgd over de beveiliging van de systemen in het bedrijf waar zij werken. Eén op de tien constateert zelfs dat de eigen systemen ‘zo lek zijn als een mandje’. Gebrek aan adequate beveiliging heeft tien procent van de bedrijven het laatste jaar geld gekost. Dit blijkt uit onderzoek dat VNU Exhibitions heeft verricht in de aanloop van de beurzen Infosecurity.nl, Storage Expo en LinuxWorld, die op 11 en 12 oktober gelijktijdig worden gehouden in het Jaarbeurscomplex in Utrecht.
Beveiliging van ICT staat niet hoog op de agenda in de directiekamer. Een kwart van de ondervraagden constateert dat ondernemers te gierig zijn om hun digitale infrastructuur te beveiligen. Eén op de vijf is oprecht van mening dat het eigen bedrijf onvoldoende investeert in informatiebeveiliging. Niets ontziend zijn de ondervraagden over collega’s die de memory stick van de baas verliezen. Bijna de helft van hen is van mening dat zij moeten opdraaien voor de financiële schade die het gevolg is van verlies.
ICT-ers die zich met dataopslag bezighouden, maken zich zorgen over het back-up protocol van ‘hun’ bedrijf. In overgrote meerderheid (73%) zijn ze het met de stelling eens dat bedrijven schade lijden omdat een goede back-up vaak ontbreekt. Van de directeur verwachten ze weinig heil. Ruim eenderde constateert dat dataopslag nooit wordt besproken in het directieoverleg. De problematiek zal de komende jaren alleen maar groter worden, aangezien tweederde van de ondervraagden verwacht dat de opslagcapaciteit de komende drie jaar zal vertienvoudigen. Eén op de vijf voorziet overigens dat data in de nabije toekomst alleen nog op externe servers wordt opgeslagen, uitsluitend benaderbaar via internet.
Open source blijft de gemoederen bezighouden. Meer dan de helft (51%) van ondervraagden die van plan zijn LinuxWorld te bezoeken zijn ervan overtuigd dat open source het gaat winnen van Microsoft. Nog geen vijftien procent zet zijn geld op Microsoft als winnaar. Opvallend is het grote aantal mensen dat de uitkomst niet durft te voorspellen. Veel ondervraagden (73%) houden er ernstig rekening mee dat het bedrijf waar zij werken uiteindelijk zal overstappen op open source. De overgrote meerderheid (73%) verwacht van de overheid een actievere rol om open source bij het bedrijfsleven te promoten. Ondervraagden (73%) zijn het oneens met de stelling dat open source tot in lengte van dagen een marginaal bestaan zal blijven leiden. Al was het alleen maar omdat bijna de helft vindt dat open source ontwikkelaars inventiever zijn dan de traditionele software huizen.
Zo’n vier van de tien bezoekers van de beurzen Infosecurity.nl, Storage Expo en LinuxWorld zeggen naar de beurzen toe te komen met concrete investeringsplannen in het achterhoofd.
De drie beurzen verwachten gezamenlijk ruim 6000 bezoekers aan zich te binden. Ruim de helft van deze bezoekers geeft aan met een specifieke interesse voor IT security te komen. Voor ruim een kwart van de bezoekers staat dataopslag en –beheer het hoogst op de agenda. Ook LinuxWorld kan rekenen op een kwart van de bezoekersaantallen.
Vorig persbericht
Hans Dill nieuwe International Marketing..
Volgend persbericht
SAP benoemt nieuw Magnus-bedrijf tot SAP..
Laatste persberichten:
“Eerste Oracle Exadata V2 machine in democenter Proact en VX Company”
GREEN DATA SYSTEMS & HITACHI OPENEN EFFICIENT EN DUURZAAM DATA CENTER
Alle telecomkosten en bereikbaarheidsgegevens in één overzicht
JADE Zorggroep kiest voor personeelsplanning Intus
VLC overtreft groeidoelstellingen
Van Heeswijk innoveert met Autodesk Revit MEP
EvoSwitch aanwezig op Dutch Datacenter en Hosting Summit 2010
LG brengt technologie van de toekomst tot leven op IFA 2010
Xerox sluit resellerovereenkomst met XA Graphic Solutions en Document Concep..
Nieuwe malware bereikt opnieuw recordhoogte
LaCie MosKeyto: olifantengeheugen in muggenformaat
Nieuwe Mio GPS Car Kit voor alle iPhones en iPods: compatibel met meeste rou..
Filip Dierckx volgt Guido Kestens op als nieuwe voorzitter van SD Worx
Quintiq investeert 25 miljoen euro in Maleisië
Internet altijd bij de hand – ALDI TALK introduceert databundels
Integratie vaste en mobiele telefonie voor MKB
Laatste persberichten
“Eerste Oracle Exadata V2 machine in democenter Pr...
GREEN DATA SYSTEMS & HITACHI OPENEN EFFICIENT EN D...
Alle telecomkosten en bereikbaarheidsgegevens in é...
JADE Zorggroep kiest voor personeelsplanning Intus
VLC overtreft groeidoelstellingen
Van Heeswijk innoveert met Autodesk Revit MEP
EvoSwitch aanwezig op Dutch Datacenter en Hosting ...
Meer...
Laatste reacties
Bedankt, bij deze aangepast.
de Links in dit bericht naar blogspot werken niet.
Ik vindt dit te belachelijk voor woorden. Ik denk ...
Toch jammer dat er geen versie is voor Windows Mob...
Op zich vreemd dat er voor Avaya weer specifieke o...
Populair deze week
Universiteiten ‘a-social’
Nederlandse concurrentie voor Kampyle: Mopinion
ZETACOM EN SIEMENS VERSTERKEN SAMENWERKING
B-Port en HPS bundelen hun krachten voor de Zorg.
Integratie social media in najaarsrelease van Perf...
Populair vorige week
Integer verzelfstandigd
ZETACOM UPGRADE LUCHTVERKEERSLEIDING NEDERLAND
Offerti.nl verhandelt in twee miljoen in 1 jaar
E-mergo versterkt het Account-team met Peter Schee...
LinkedIn bereikt nieuwe mijlpaal: 2 miljoen Nederl...
Advertentie:
Markt voor bedrijfsanalyse trekt aan
Financieel & ICT rapport AMC 2010
Nina strijdt voor waarheidsvinding
Meer op:
www.ame.nl
Eerst inloggen aub
© 1997-2010
AME Research BV
Gebruikersnaam:
Wachtwoord:
Onthoud mijn login
Registreer nu!
Login vergeten?
KIES PUBLICATIEDATUM
JANUARI
FEBRUARI
MAART
APRIL
MEI
JUNI
JULI
AUGUSTUS
SEPTEMBER
OKTOBER
NOVEMBER
DECEMBER
2005
2006
2007
2008
2009
2010
ma
di
wo
do
vr
za
zo
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ogenblik..
Laatste persberichten
Persbericht aanleveren
You need to upgrade your Flash Player.
You need to upgrade your Flash Player.
Bedrijvengids
Zoek op bedrijfsnaam:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
-
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Zoek op plaatsnaam:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Zoek in bedrijvengids:
Bedrijfsprofiel toevoegen
(Gratis!)
Bedrijfsprofiel wijzigen
Persberichten
Laatste persberichten
Filter op rubricering
Weekoverzicht
Persbericht aanleveren
Zoek in persberichten:
Zoeken
Zoek in 53323 persberichten:
Zoek in 3609 bedrijfsprofielen:
X
Eerst inloggen aub!
Bezig..